Home Live Мили ужива во Грција на островот на кој некогаш се снимаше популарен...

Мили ужива во Грција на островот на кој некогаш се снимаше популарен филм, еве зошто сите го гледаа згодниот пејач

Популарниот музичар Александар Милиќ Мили (53), творец на едни од најубавите мелодии и најголеми хитови кај нас, од моментот на прогласување на вонредната состојба поради пандемијата до сега, имаше доволно време да застане и да одмори.

За првпат по долги години бркање по работни места и обврски, уживаше во бавното темпо на секојдневието.

Тој ритам му овозможи целосно да се предаде на малите нешта кои го убедија дека неговиот живот се заснова на вистински вредности и дека неговото семејство е единствениот вистински клуч за среќата.

Со сопругата Нина (40), во брак петнаесет години, има две деца, ќерката Миа и синот Маркус. Во многу свои интервјуа, композиторот истакна колку е приврзан за најблиските и дека неговата сопруга е неговата најголема поддршка и инспирација.

Нина е непресушен извор за создавање на најубавите љубовни песни.

Музичарот Александар Милиќ Мили истакна дека сите негови песни доаѓаат како емотивен подем и дека може да и се заблагодари на својата сопруга Нина за најубавите љубовни балади, која е непресушен извор на инспирација.

Композиторот Александар Милиќ Мили во последното интервју зборуваше за здравјето и истакна дека за се’ има „лек“.

– Јас сум апсолутен љубител на лукот. Почнав да јадам навечер само лук и навистина не се сеќавам кога последен пат бев болна.

Верувам дека лукот е бела магија и дека не ги отерува само вам пирите, туку се’ што е лошо – изјави Александар за „Гранд“ додека со насмевка одговара на прашањето како неговата сопруга реагира на тоа:

– Жена ми спие во другата соба.

По финалето на „Ѕвезда Гранда“, новопечениот режисер и композитор Александар Милиќ Мили реши да ужива во летниот шарм, но и во луксузот што се почести минатата година.

Моментално со семејството ужива во турското летувалиште Гожек каде купил вила за која платил околу 900.000 евра.

Покрај куќата на ова монденско место, водачот на Милиграм таму ја закотвил и својата јахта за која наводно платил речиси 600.000 евра.

Негов сосед е Еминa Јаховиќ, со кој се дружи и лидерот на „Милиграм“, а зборуваме за местото каде што некогаш се одмораше Мили и неговото семејство.

Видеата кажуваат повеќе од зборови колку Мили се опуштил, бидејќи на едната слика се гледа како спие на палубата среде бел ден во длабок сон, иако сонцето пече,

не му е грижа што се случува околу него, додека во другата слика Мили е сам и свири и пее додека пушта музика од мобилниот телефон. Овие кадри ги забавуваа сите, особено моментот кога спие како дете без да сфати дека екипата го снима.

Да потсетиме, како што се пишуваше, тој ангажирал агенција за недвижности со помош на Емина Јаховиќ, па со сопругата Нина погледнал неколку вили.

Сепак, куќата за која конечно се одлучиле веднаш им се допаднала, па без дополнително одложување решиле да ја купат.

Голем плус беше тоа што вилата е многу блиску до море, но и до центарот на градот, луксузните ресторани, баровите.

Бидејќи имотите од тој тип таму се движат од 600.000 до еден и пол милиони евра, што не е чудно ако се земе предвид дека станува збор за луксузно одморалиште наменето за оние со подлабок џеб, Мили за вилата наводно платил околу 900.000 евра.

За да ја направи својата атмосфера комплетна, Мили во исто време купил и јахта чија вредност се проценува на приближно 600.000 евра, но композиторот не зажалил за ниту едно евро бидејќи сака да крстари по Егејот.

Александар Милиќ Мили моментално ужива на море со семејството. Познатиот композитор е во Грција, а времето го поминува истражувајќи ја убавината на земјата на боговите.

Тој на социјалните мрежи сподели видео од патување во пештера лоцирана на островот Кастелорико, каде се снимаше филмот „Медитеранео“. Оваа продукција доби Оскар за најдобар странски филм во 1992 година.

Мили пристигна со брод и веднаш скокна во морето каде бојата е неверојатно сина. Пријателите со кои ужива го снимиле секој момент, вклучително и како се опуштиле во вода.

Интересно е и како Милиќ плива во стил на ајкула. Нема сомнеж дека на тренинзите тoj одлично функционира во вода со овој стил како професионален спортист.

Previous articleНа 25 км од обала на отворено море – објавена cлика каде е најден Иван
Next articleКако настана eдна од најјаките песни на Аца Лукаc- ,,Лична карта” која пpави ,,бум” на cите журки