Home Live Тамара Тодевска и ќеpкичката Хана комплетно се трансформираа: Направија иста необична фризура...

Тамара Тодевска и ќеpкичката Хана комплетно се трансформираа: Направија иста необична фризура (ФОТО)

Тамара во последно време живее ептен здрав живот, а за тоа и зборуваше во една прилка, како вежба и како се храни.

„Постојано сум на некаков реж-им, па слабеам, па сите се нешто запрепастени и на првата пауза повторно се препуштам на убавиот живот полн со калории.

Ја немам дисциплината на другарка ми Катарина Ивановска која буквално пази на секој оброк и вежба секојдневно. Јас сум баш од оние кои се среќни најдени, но се среќни и кога се само еден килограм ослабени.

Хаха, се шегувам, морам да признаам- вежбам секојдневно, имам и личен тренер Мартин Видоевски, трчам на кеј, одам на Водно“, рече Тамара.

Сега, таа на Инста стори ги покажа резултатите. Тамара ептен се стегнала, во тесни хеланки, со кратка маичка, а на сликата ја покажа својата ептен тенка половина, но и атрибутите по кои е позната.

Тамара објави сториња како оди во Белград на гости кај сестра и Тијана, а потоа од една шума од Белград, како трча и спортува. И кога не е во Скопје таа е дисциплинирана и напиша:

4 круга, 50 склекови, 40 исчекори во место, 30 лева рака десна нога допири на грб легната, 20 легната на грб кренати нозе, допираш раце позади нозе, 1 минута планк.

Тамара Тодевска, за првпат реши да си ја отвори душата и искрено да раскаже за голготата низ која помина пред ндве години , во Еспресо. Нашата позната пејачка тогаш меѓудругото изјави:

Тоа беа моменти кога ни самата не знаев што со себе. Моменти кога сиот мој свет се распадна, кога навидум сè на што сум работела, како да исчезна.

Но токму во тие моменти на слабост и можеби на неизлезност, се роди една нова Тамара.

Појака, посамоуверена и порешителна. Иако тоа беше можеби најболниот момент во мојата професионална кариера, од оваа временска дистанца на еден начин сум и благодарна за целото искуство. Секое лошо е за добро во животот“.

– Јас сум уметник и особено во овој креативен дел вистински се обидувам да спознаам други светови и приказни.

Задоволството кое го чуствувам, навистина ми дава можност да пеам за работи кои се исто така уметнички емотивен предизвик но се туѓо искуство, кое инспирира.

Во минатото не можев лесно да ги пеам песните кои не беа инспирирани од моите емотивни состојби. Денес тоа е поинаку, бидејќи чувствувам потреба да си дадам одговори за некои теми кои навистина не се дел од моето секојдневие.

Инаку и да немам песна посветено на Мачка, на него мислам секогаш кога пеам, рече Тамара во Женски магазин за својот сопруг.

– Имам прекрасно семејство, го имам најдобриот сопруг на светот и две деца кои се центарот на мојот свет. Со нивната љубов и поддршка чувствувам дека можам да ги пребродам сите предизвици.

-Јас сум уметник и особено во овој креативен дел вистински се обидувам да спознаам други светови и приказни“, рече во едно интервју Тамара Тодевска, нашата популарна пејачка.

Задоволството кое го чуствувам, навистина ми дава можност да пеам за работи кои се исто така уметнички емотивен предизвик но се туѓо искуство, кое инспирира.

Во минатото не можев лесно да ги пеам песните кои не беа инспирирани од моите емотивни состојби.

Денес тоа е поинаку, бидејќи чувствувам потреба да си дадам одговори за некои теми кои навистина не се дел од моето секојдневие.

За мене овој креативен исчекор е предизвикот кој ја освежува мојата работа со колегите продуценти и текстописци.

-Хана е родена пејачка. Кога ја гледам неа, се гледам и себеси. Има голема самодоверба и не се плаши да го каже тоа што го мисли.

Како мајка јас само сакам Хана да биде среќна и да верува во себе. Самата ќе си одлучи што сака да биде во животот.

Дарен е многу посмирен од Хана. Уште е премал за да видиме кои таленти ги има наследено, дали оние од тато или оние од мама.

Моите деца се светлината во мојот живот и бескрајно сум благодарна што ја имам можноста да бидам мајка.

Јас уживам во секој момент поминат со нив и факт е дека ме направија подобра личност“, рече Тамара во Слободен печат.

Еден од најголемите трендови за фризура, особено во време на овие летни горештини се ситните плетенки кои станаа многу популарни.

Всушност овие плетенки се надоградуваат кај оние што имаат пократка коса и често ги прават светските ѕвезди. Кај нас, Тамара Тодевска го почна овој тренд, но во модата ја ,,внесе” и нејзината ќеркичка Хана.

Previous articleФаќаат 20 лежалки рано посабајле и тоа за секој случај – ,,Да не дојде некој наш”, eве со што се соочуваат туристите во Грција
Next articleЉубчо Георгиевски му одговори на Трифун: Неколку збоpови за чесниот патриот Костовски