Home Live Цеца, Северина и Карлеуша отидоа на квиз на знаење, ќе се држите...

Цеца, Северина и Карлеуша отидоа на квиз на знаење, ќе се држите за стомак од одговорите кои ги дадоа

Светлана Цеца Ражнатовиќ на градските настани се почесто се појавува со диоптриски очила, а за телевизиски настапи или концерти носи леќи! Цеца дефинитивно го губи видот, но лекарите велат дека состојбата се уште не е алармантна.

– Цеца одамна имаше проблем со видот, но не му придаваше значење. Знаете како, кога нешто ни недостасува, сите создаваме од припишување на замор или нешто слично.

Кога на крајот по препорака на пријател си заминала во ординација за офталмологија, по преглед откриле дека нејзиниот вид е слаб.

Почна да носи наочари, засега е мала диоптријата, со тоа што мора редовно да оди на прегледи – вели извор близок до пејачката и додава:

– Доколку состојбата се влоши, не е исклучено да и биде извршена операција за отстранување на диоптријата. Тоа не и пречи, приватно носи очила, но за некои гостувања, важни настани и снимање, ако треба, става и леќи.

За се’ се грижи Цеца, нема да дозволи состојбата да и се влоши, а ни очилата не и пречат. Сите велат дека ѝ изгледаат убаво, а се и добар моден детаљ – заклучи изворот.

Во 2013 година здравјето на Цеца Ражнатовиќ беше сериозно загро зено. Имено, фолк дивата еднаш доживеа тешка повреда на ‘рбетот, на која не обрнуваше многу внимание, а не само на настапите туку и дома продолжи да се движи во чевли со високи потпетици.

Занемарувањето на проблемите ја довело до многу поголем проблем, па во 2013 година морала да оди на опе рација.

Откако болките во грбот зачестиле, таа се обратила кај докторот, по чиј совет се согласила да интервенира во силиконските импланти во градите, кои дополнително ѝ вршеле притисок на ‘рбетот.

„Имав интервенција на градите која не беше само од естетски причини, туку пред се имаше здравствен карактер. Попатно ја коригирав и нивната големина, но приоритет ми беше здравјето“ изјави Цеца.

Таа стoички издржа се што и се случуваше на здравствениот план во тие денови.

,,Семејството и работата што ја работам ме одржаа и ме натераа да останам ментално силна.

Основата од која човекот акумулира енергија и удобност е првенствено семејството, а јас сум многу среќна што ја работам најубавата работа на светот – музиката.

Мојата публика за мене секогаш е голема поддршка и во добро и во з ло“, рече тогаш таа.

Познатите личности, многу често имаат разни гафови на јавните излагања кои се опишуваат како шеги и затоа никогаш не се забораваат, а меѓу нив се најде и многу познатата пејачка Јелена Карлеуша со неа секако лутата ривалка Цеца Ражнатовиќ и нивната колешка Северина.

Водителот ја праша Цеца: Каде жените имаат најмногу облини?

– Во Африка секако… изјави ЦЕЦА.

– Браво, тоа е точниот одговор! рече водителот и ја праша Карлеуша:

– Што е тоа што го има секој маж, а што сите жени сакаат да го имаат во рака?

– Паричник! – одговори Карлеуша.

– Уште еден точен одговор… рече водителот, кога во тој момент Северина скокна и налутена го напушти студиото, мрморејќи си:

Одам дома, до сега ќе одговорев погрешно…

За жал, овие три дами немаат среќа кога е љубовта во прашање. Северина неодамна се разведе од Игор Којиќ, Цеца и стави крај на романсата со Богдан Срејовиќ, додека Карлеуша пред некој ден и официјално објави дека се разведува од Душко Тошиќ по 14 години.

– Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период.

Целиот брачен имот е префрлен на нашите деца, старателството над нашите деца – напиша Карлеуша на својот Инстаграм профил како официјално соопштение во врска со разводот, а веста дека нивната љубовна приказна завршува ги шокираше сите.

Previous articleКако настана eдна од најјаките песни на Аца Лукаc- ,,Лична карта” која пpави ,,бум” на cите журки
Next articleПејачот Харис Џиновиќ е многу потресен за неговата ќерка, целата драма е во врска со нејзиниот дечко