Home Live Ова е тежок момент за неа: Првата објава на Јелена Карлеуша по...

Ова е тежок момент за неа: Првата објава на Јелена Карлеуша по објавата за разводот со Душко

Популарната пејачка Јелена Карлеуша неодамна се најде во центарот на медиумското внимание поради разводот со сопругот Душко Тошиќ.

Јелена Карлеуша е една од нашите најпознати пејачки, но и жена која поради приватни работи често беше на насловните страници на домашните медиуми.

Неодамна како бом ба изби веста дека Јелена и Душко се разведуваат, а пејачката за тоа и се обрати на јавноста и одлучи дека не е време да се откаже, туку дека животот мора да продолжи.

Наскоро пејачката продолжи со вообичаените животни обврски, а на нејзиниот Инстаграм профил се појави фотографија со нејзините ќерки кои несомнено пораснаа во убави девојки.

На заедничката фотографија можете да ја видите Јелена и двете ќерки Ника и Атина, сите три се облечени во бели фустани. Девојчињата пораснаа во вистински малечки дами, а Јелена е многу горда на нив две.

Она што сите го забележаа е дека девојките наследиле склоност кон фотографирање и дека за неколку години сигурно ќе можат да и парираат на својата мајка на насловните страници на познатите домашни магазини.

По официјалното објавување и поделбата на имотот кој им припаѓаше на нејзините ќерки Атина и Ники, Јелена го заврши реновирањето на вилата што ја купија пред четири години, која има завидна историја, но и огромна квадратура.

Тоа е куќа од соништата каква што навикнавме да ја гледаме во Холивуд, но сега и белградско Дедиње ќе го краси таква оаза.

‒ Оваа куќа и градина во медитерански стил имаат нешто што го барав цел живот, а тоа е совршена енергија и апсолутен мир. Погледот на Кошутњак е нереален и едноставно лековит.

Звуците на градот не се слушаат, имате впечаток дека сте на море затоа што дури мириса на смола што доаѓа од нашите стари борови.

Најубавиот дел од куќата е огромната тераса која гледа кон градината, базенот и зајдисонцето. Се обидов да направам сè во пастелни, смирувачки тонови.

Има многу дрвени и мермерни елементи. Протокот на енергија ми е многу важен и се правам со чувство, па така беше и со опремувањето на просторот за живеење.

Се чувствувам многу силно кога некој ѕид, боја или елемент го прекинува протокот на енергија и светлина, па затоа се водам исклучиво од тоа. Не ме интересираат поморските работи.

Куќата е изградена според личноста која треба да живее во неа и да биде среќна. Кој ќе влезе овде чувствува мир, спокојство и убава енергија. Па, тој стил преовладува – изјави Јелена за Hello.

Новиот дом во кој пејачката ќе живее со ќерките е толку простран што секој има доволно простор да си создаде свет во кој сака да ужива, а Јелена не крие дека како перфекционист и е многу важен секој детаљ е средена како што таа замислила.

‒ Куќата е огромна и секој има свој кат. Неодамна избројав дека имаме десет бањи затоа што не влегувам во повеќето од нив.

Мојата оаза е специјално дизајнирана гардероба од 250 метри квадратни, во која има и сауна, бања, простор за одмор, перална, апартман за вработени.

Според моите желби и дизајни, направив дел кој ми е важен и за работа и за лично задоволство. Просторот има соодветна светлина, огледала, паметно и функционално дизајнирано складиште за моите петстотини пара чевли, чанти, гардероба…

Со цел луѓето да сфатат колку е сериозно тешко да се има организирана гардероба со ваква големина и капацитет, јас ќе кажам дека една жена работи само како ,,гардероба”.

Таа мора да знае да обеси што, каде и со што, мора да прави разлика помеѓу брендови, годишни времиња и винтиџ предмети со посебна вредност.

Јас сум голем колекционер на парчиња од висока мода и дизајнери, а бидејќи сето тоа го собирам речиси триесет години, јасно е дека ова е сериозна колекција што ми значи – заклучи таа.

Да потсетиме, Јелена неодамна објави дел од гардеробата што се уште се подготвува, а и малку што се виде беше доволно за да се разбере за каков луксуз се работи. Останува да го почекаме официјалното вселување и нови фотографии од поп ѕвездата кога ќе ни го покаже својот рај на земјата.

Ситуацијата низ која поминува пејачката е еден од оние периоди од животот кои се класифицирани како еден од најшокантните во животот.

Пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави изјава за заеднички развод со сопругот Душко. Таа и поранешниот фудбалер Душко Тошиќ се разделија по 14 години брак.

Таа на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм сподели соопштение за медиумите во кое истакна дека спортистот „повеќе не се гледа себеси како дел од нивното семејство“.

– Јас и Душко се договоривме заеднички да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство – започна пејачката. – Техничко-правните прашања ќе се решаваат со договор во наредниот период.

Како што истакна, свесна е дека нејзиното семејство се соочува со тежок период поради вниманието на јавноста што нејзиното семејство го привлекува.

– Во овој тежок период за нашето семејство и за децата, нема ни да барам разбирање од медиумите бидејќи тоа е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само фаќање и миење на устата со живот, на што сум навикната… Ајде, рече Јелена.

По оваа објава таа објави и фотографија од нејзината мајка Дивна на опцијата Instagram story. Јелена често објавува фотографии од нејзината мајка,ѓ

која и била најголем поддржувач во работата и животот, па се добива впечаток дека во тешките моменти за неа најчесто објавува спомени со мајка си.

Previous articleОва е вистинската приказна за Брена и Боба, не им било сè така мазно, ретко кој знае
Next articleДа имаш, па да немаш – приказната од Австралија која насолзи многумина