Home Live Емина Јаховиќ искрено кажа што ја мачи: Како ќе заспиев ако не...

Емина Јаховиќ искрено кажа што ја мачи: Како ќе заспиев ако не го слушнев тоа мјау-гласче

Пејачката Емина Јаховиќ (40) деновиве ужива на одморот во Бодрум со синовите Јаман и Јавуз.

Таа редовно се покажува на Инстаграм, а сега со нова објава го покажа своето тело во бикини и негувана кожа и ги воодушеви своите следбеници.

Поп-пејачката Емина Јаховиќ веќе имаше еден брак пред да се омажи за Мустафа Сандал, а набрзо стави крај на тој брак.

– Се омажив на 17 години, се разведов на 18 и сето тоа го правев само за љубов и за ништо друго, сето тоа е одвратна лага, ништо не беше корисно – изјави Емина за „Блиц“ со свои зборови.

Проблемот наводно настанал кога Емина решила да пее, бидејќи таа идеја не му се допаднала на нејзиниот тогашен сопруг.

Станува збор за Аладин од Нови Пазар, кој по Емина повторно се оженил и сега има три деца.

Емина Јаховиќ е една од најпопуларните и најзгодните пејачи на Балканот, а позната е и во Турција, најмногу по бурниот брак со пејачот Мустафа Скандал, со кого се разведе и имаат двa сина.

Емина проговори за врската со нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал и по тој повод откри дека тој не ги исполнува своите обврски кон нивните синови.

Имено, Емина тврди дека Мустафа, од кого се разведе во 2018 година, веќе две години не плаќа алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз.

-Мустафа не плаќаше алиментација за нашите синови Јаман и Јавуз повеќе од две години. Сите обврски ми ги препиша на мене – рече Емина и додаде дека Сандал не го почитувал договорот што го имаа.

Требаше да купи куќа во Белград, но не го стори тоа. Имавме и договор за покривање на детското здравствено осигурување.

Денот кога се чувствував најлошо беше кога ги однесов децата на лекар и дознав дека не им е платено здравствено осигурување – раскажа таа.

– Мустафа ја испушти топката во смисла дека на турските медиуми им кажа само убави работи за Емина, се во суперлатив, иако многумина се сомневаат дека сето тоа е само дел од тактиката што ја смислил.

Емина се уште не платила издршка за децата и цврсто одлучила дека сака да се спогоди на суд.

Отпрвин, таа се обиде да постигне договор со нејзиниот поранешен сопруг, но бидејќи виде дека нема ништо од нивниот договор, што го потпишаа по разводот во 2018 година,

во кој се наведува дека Мустафа ќе плати алиментација и здравствено осигурување за децата, таа одлучи да побара правда – открива изворот и додава:

– Сите финансиски обврски околу децата паднаа врз неа, а трошоците не се мали, тие се натрупуваат.

Емина беше особено погодена од фактот дека Мустафа не плати за здравствено осигурување на своите синови, за што дознала само кога го однела детето на лекар, кога одлучила дека треба да реагира.

Емина посочи дека бидејќи тие се нивни деца заедно, тие двајца имаат должност да се борат заедно за нив и дека Мустафа треба да им објасни на своите синови зошто не е така.

Јаховиќ неодамна раскажа дека нејзината популарност ѝ прави голем притисок и затоа не може да одржува емотивни врски.

Нејзината изјава го привлече вниманието на пејачката Оља Црногорац, која го коментираше она што го рече Емина.

Име, Оља се огласи на Твитер каде го напиша следново:

“Запалив свеќа, а мајка ми веќе еден час се моли во ќошот Емина да се стекне со слава.

Колку би загубила музичката сцена ако не се појавеше ова мјау- гласче. Господе, дај ми сила да ја протуркам ноќта“, иронична беше Оља.

“Додека бев во брак со Мустафа, кога не се споменуваше развод, имаше гласини за тоа. Многу е тешко да се бориш против славата, тоа е несакан ефект на овој бизнис.

Би сакала да имав талент за други работи и за мене никој да не знае “, вели Емина, која тврди дека не се чувствува љубоморна, како некои жени“.

Previous articleНоне во бикини ја „здрма“ Италија – „pастура” oд погледи (ФОТО)
Next articleСе огласи братот на Мартин – Горан моли за помош и од македонските власти