Home Live Сузана Манчиќ се пофали што ѝ купил Гркот: Тоа е всушност куќа...

Сузана Манчиќ се пофали што ѝ купил Гркот: Тоа е всушност куќа вpедна околу 45.000 евра, ништо големо

Покрај тоа што направи завидна кариера, Сузана Mанчиќ имаше многу успеси и на љубовен план. Водителката во 1989 година се омажи за Небојша Куниќ, тапанар на култната група „Седморица младих“, со кој ги има ќерките Теодора (30) и Наталија (27).

– Се сеќавам на низа проблеми кои ни се случија пред свадбата. Младоженецот ја скрши ногата две недели пред свадбата. Доктор Слоба Ивановиќ го извади гипсот во кадата на нашата бања на денот на свадбата.

Тогаш татко ми падна по скалите додека ја носеше свадбената торта и заврши во ЕР. Без разлика на се’, беше радост за паметење – вели Сузана, која се разведе од музичарот по осум години брак:

Сузана објаснува дека никогаш не била мис на Југославија, како што многумина мислат:

– Често настапував со Мис Југославија, па веројатно се земаше здраво за готово дека сум една од нив. Снимав шоу-програми со најубавите жени на Југославија: Билјана Ристиќ, Злата Петковиќ и Далиборка Стојшиќ.

– Секако имаше денови на испрашување дали ја донесов вистинската одлука. Но, се обидов никогаш да не зборувам против нивниот татко пред децата.

Јас сум силна, стабилна и вредна жена. Сè во животот заработив сама, па по разводот ги презедов сите обврски. И не ми беше тешко, и не се покајав.

Се трудев да бидам строга мајка, но не успевав секој пат. Затоа што во исто време треба да ги научите децата на ред, добро однесување, а од друга страна треба да им давате љубов и нежност. Мене ми пречи што денес многу се зборува за правата на децата, но нивните обврски се заборавени.

Неколку години по разводот, во 2000 година, Сузана го запознала сегашниот сопруг, Гркот Симон Окомокос и оттогаш живее на релација Белград и Атина.

– Првата средба на мојата и на Сајмон беше инсценирана. Заеднички пријател процени дека ќе бидеме добар пар и не згреши. Симица е добар човек, фер, нежен и грижлив…

По 18 години врска и заеднички живот, двајцата се венчавме во 2018 година во Грција. Моите ќерки пораснаа со Симеон, а неговите деца со мене. Ние сме едно големо прекрасно семејство.

Пејачката Сузана Манчиќ долги години ужива во љубовта со грчкиот бизнисмен Симеон.

Секој слободен момент го користи да го помине со него, а оваа година на самиот почеток на летото побегна со ќерките и сестрата во потоплите краишта.

– Ова е моето парче од рајот. Овде сум со моите ќерки, нивната пријателка и сестрата на вујко ми. Ние сме толку тесно поврзана група!

Симеон одлично се согласува со моите ќерки, што ми е многу важно, но тој е и голем авторитет. Често ги поминуваме заедничките одмори, но овој пат неговиот одмор ќе започне дури во август – истакна Сузана.

Препознатлива по својот хумор и младешка енергија, Сузана одлично се забавува каде и да е, а не и се непознати бројни смешни ситуации дури и надвор од границите на нашата земја.

-Кога сум во Грција често се среќавам со наши луѓе и секогаш се радувам за нив. Денеска застанува автомобил со наша регистрација и еден човек ме прашува за насока до плажа.

Разговаравме малку и им покажувам каде да се сврти, а младиот човек зад волан ме гледа и вели „Ми изгледаш малку познато, ми личиш на некој“, а јас во шеретски стил му одговарам „Да Сузана Манчиќ!“, а тој ми вели дека „Не, ти си Неда Украден“ (смеа) – рече водителката.

Иако ужива во одморите и сместувањето блиску до брегот, Сузана ниту во топлите денови не бега од кујната и секој ден ги почестува своите најблиски со добар оброк.

– Па, се знае дека јас сум главен готвач во текот на летото! Навистина не ми се оди на плажа секој ден, па сакам да ги изненадам со ручек кога ќе се вратат од пливање.

Нашата рерна е секогаш вклучена затоа што сестра ми е специјалист за колачи. Тешко е да одолеете на добар залак и да се вратите во Белград со витка линија. Животот не е бајка (се смее) – се пошегува Сузана.

Водителката Сузана Манчиќ со години ужива во бракот со грчкиот бизнисмен Симеон Окомокос, кој сега ја изненади со скап подарок, викендица вредна 45.000 евра.

Водителката сега откри дека нејзиниот сопруг решил да има имот во Србија каде што двајцата ќе уживаат и ќе го имаат потребниот мир:

– Тоа е всушност куќа вредна околу 45.000 евра, ништо големо. Сакавме само да имаме свој мир на парцела на планина – изјави водителката и продолжи:

– Со години планиравме да купиме нешто од тој тип за да имаме каде да избегаме од градската врева кога ќе дојде во Србија, иако јас најмногу одам во Грција поради неговата работа – рекла Сузана.

Previous articleЈоци: Денес Данела си окачи камен околу вpат, а не е ни cвесна за тoа
Next articleРодителите на Николина Пишек не ѝ дозволувале да биде јавна личност: Тие се родители на стара паричка