Home Live Aндријана Петрушовска ,,влезе” во најтесното бикини и ја разбуди имагинацијата (ФОТО)

Aндријана Петрушовска ,,влезе” во најтесното бикини и ја разбуди имагинацијата (ФОТО)

Андријана Петрушовска го открила својот талент за музика уште како мало девојче и оттогаш сонувала еден ден да стане пејачка.

„Открив дека можам да пеам уште кога бев во основно училиште, потоа отидов во хорот и имав наставничка која многу ме сакаше.

Таа откри дека можам да пеам дури и ако одам во музичко училиште. Тогаш ја завршив средно музичко, а сега учам соло пеење, убаво е што никој од моето семејство не пее“, изјави неодамна Петрушовска.

Петрушовска за финалето избра долг црвен фустан со длабок шлиц, а можеше да се забележи дека под него не носи долна облека, што предизвика многу коментари.

Но, по натпреварот, се огласи и згодната Андријана на својот Инстаграм профил стави неколку интересни сториња.

Прво, се сликаше со Нермин и го нарече ,,бејби”. Потоа се сликаше со згодната Сања Кужет и кажа дека ја сака.

А сторито кое најмногу привлече внимание е она со Цеца, каде што Андријана ѝ е седната во скутот.

Таа во првиот круг се претстави со песните „Не дам на тебе“ и „Ти можеш се“ и освои вкупно четири гласа.

Вики Миљковиќ, Ѓорѓе Давид, Ана Бекута и Цеца Ражнатовиќ го потврдија својот глас и сакаа да бидат на ментор на Македонката.

Иако кога само кандидатот има шест гласа, може да бира кој ќе биде ментор, Саша Поповиќ овој пат направи исклучок и дозволи на Петрушовска сама да бира, а таа го одбра Ѓорѓе Давид.

Додека Андријана се подготвуваше за вториот круг во музичкото шоу, таа имаше и убав повод за славење.

Имено, атрактивната македонска славеше роденден. Таа позираше покрај роденденска торта и букет со рози. За оваа прилика Андријана одбра фустан во сина боја кој одлично ја истакнуваше нејзината фигура и нејзиното заносно, згодно тело. Со отворено мало деколте и разголени нозе, скопјанката изгледа како вистинска риба.

„Ѕвездата на Гранд“ позираше во клекната поза во краткото фустанче, а во фокусот ,,паднаа” нејзините разголени нозе.

Андријана ги дувна и свеќичките за среќен роденден. Обичајот вели пред да ги дувнеш роденденските свеќички треба да си замислиш желба, дали Андријана си замислила или пак посакала да победи во „Ѕвездите на Гранд“ остана мистерија, но не остана тајна колку години наполни – 22.

Македонската пејачка Андријана Петрушовска дефинитивно ќе остане запаметена по своето учество во „Ѕвездите на Гранд“. Можеби и не толку по пеењето, зашто таму речиси сите пеат одлично, а некои и повеќе од тоа, колку по својот изглед.

Згодната Македонка дефинитивно една од највпечатливите учеснички во најпознатото и најгледано региоално музичко талент шоу.

Атрактивна, стројна, бујна, со витко тело, долги нозе и завидни облини, Андријана дефинитивно знае како да го истакне сиот својот сек сапил со кој покрај пееето, ги „купува“ и гласовите жирито и симпатиите на публиката!

Она со што мајката природа ја надарила, 22-ногодишната убавица знае како да го „спакува“, па длабоките деколтеа кои и ги истакнуваат градите, високите шлицеви или мини фустанчињата во кои до целосен израз и доаѓаат долгите нозе, се дел од стајлингот кој го комплетира сек сапилот на заводливата пејачка.

Досега формулата поминуваше, иако во вокалната изведба менторот Ѓорѓе Давид инсистираше на одредени корекции. А кога нешто поминува, тогаш зошто да се менува.

Финалистката на „Ѕвезда Гранда“ Андријана Петрушовка остави белег во конкуренцијата со одличните настапи, но и со моќниот глас и фигура.

Од круг по круг имаше неверојатни костими кои привлекуваа внимание, а со тоа покажа дека го има целиот пакет кога е во прашање сцената, за што редовно добиваше комплименти.

Таа редовно објавува фотографии и видеа на Инстаграм, а што има на располагање покажа со слики во бикини.

„Топ модел“, „Совршенa“ и „Брутална“, се само дел од коментарите под овие објави.

Previous articleСкришно од жена му направил ДНК тест, бидејќи се посомневал дали е детето негово
Next articleЈасмина му одговори на „фраерот“ кој објаcнуваше зошто мажите ги напуштаат жените