Home Live Љиљана откри тајни од минатото: Застанав во одбрана на Сузана Јовановиќ во...

Љиљана откри тајни од минатото: Застанав во одбрана на Сузана Јовановиќ во врска со нејзиното дете, па следеше разочарување

Љиљана Јевремовиќ, која со пејачот Драган Којиќ Кеба ја има вонбрачната ќерка Ина, сега се присети на врската со фолкерот и раскажа непознати детали од нејзиниот живот.

Љиљана рекла дека нивната ќерка Ина не сака никаков контакт со татко и’ бидејќи со години гледала како мајка и страда, но и како тој самиот го отфрлал неговото дете.

– Ина не сакаше да го смени презимето во Којиќ ни кога можеше, поради револтот. Со години ја игнорираше Ина, а кога игнорираш некого, го игнорираш животот, тоа е како уби ство – рече таа.

Јевремовиќ се сетила каков е Кеба, како и како внимава на нејзините трошоци, а и замерувал што не води сметка за потрошувачката на струја.

– Ме тераше во мојот стан да ги исклучам светилките и да штедам струја, а се` сама платив. Повеќе живееше кај мене отколку дома. Не знам како се правдаше пред жената.

Љиљана потоа решила во програмата во живо да објасни како што кажала како ја „уловил“.

– Ситуацијата се случува во мојот стан кога сум бремена… Носам ко ндо ми, тој ги фрла низ тераса и намерно ми прави дете. Точно знам дека тогаш забременив.

Ми кажа дека сака да има дете со мене уште пред да се бакнеме – открила таа.

Имено, како што тврди Љиљана, Кеба сега редовно и плаќа алиментација на ќерката која студира, но не сака никаков контакт со неа. Дури и ги сврте Наташа и Игор против својата полусестра, па сега и тие не сакаат да слушнат за неа.

– Мене ми се случи се’ што можеше да се запре и одложи. Почнувајќи од фактот дека крштеницата на Ина исчезнала од породилиштето два месеци под некои чудни околности – никој не знае како се случило.

Љиљана Јевремовиќ проговори за своето турбулентно минато со Драган Којиќ Кеба и за тоа како и помогнала на Сузана Јовановиќ да го добие старателството.

Иако претходно важеше за една од најдобрите авторки, авторката Љиљана Јевремовиќ денес заработува за леб работејќи во слаткарница. Како што истакнува, ниедна работа не и е тешка.

Таа со години соработуваше со најголемите имиња на музичката сцена, а на некои им помагаше приватно и покрај тоа што не секогаш доброто и враќаше добро, туку сосема спротивно.

– Речиси ниту еден пејач не сакаше да ми побара песна, бидејќи сите го поддржуваа Кеба во текот на нашиот судски процес за докажување на татковството.

Затоа немав работа пет, шест години. Важни луѓе од „Гранд“ не сакаа да соработуваат со мене“, раскажува Љиљана за „Свет“ и додава дека благодарение на неа, Сузана Јовановиќ еднаш го добила старателството над синот Даниел, а за возврат добила некаква блокада од „Гранд“.

„Бев една од најдобрите пријатели на директорката на Центарот за социјална работа во Смедерево, каде Сузана се бореше за старателство над синот Даниел,

нејзиниот поранешен сопруг сакаше да и го земе детето, а социјалните работници рекоа дека е подобро за него да го чувам детето од Сузана пејачката, но јас застанав за неа и многу и помогнав.

Кога Даниел беше доделен на Сузана, пријател ми рече дека тоа е поради мене, но после тоа доживеав разочарување од Гранд“.

И покрај ова, Љиљана вели дека има неколку пејачки кои никогаш не и го свртеле грбот:

„Зорица Брунцлик беше една од првите што ми се јави кога се дозна дека имам дете со Кеба, дури и испрати злато на мојата Ина за првиот роденден. Таа ми веруваше дека тоа се случило од љубов.

Таа има маска зад себе што е многу чувствителна и ранлива. Со Слаѓа Делибашиќ седнав во училишната клупа во шесто одделение и таа беше единствената што имаше храброст јавно да ме поддржи кога Кеба и неговите соработници ме плукаа“.

Previous articleЈасмина му одговори на „фраерот“ кој објаcнуваше зошто мажите ги напуштаат жените
Next articleЦeца му подари на Саша Поповиќ дрес од Немања Гудељ, а потоа му се налути бидејќи го нарече свој ,,зет”