Home Live Цeца му подари на Саша Поповиќ дрес од Немања Гудељ, а потоа...

Цeца му подари на Саша Поповиќ дрес од Немања Гудељ, а потоа му се налути бидејќи го нарече свој ,,зет”

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ уживаат во врската, а иако фудбалерот се труди да го чува приватниот живот од јавноста, сега направи исклучок.

По три месеци врска, Немања Гудељ на Инстаграм ја објави првата заедничка фотографија со својата девојка. Тогаш друштво им правеше неговиот брат Драги.

Сите тројца избраа лежерни спортски стајлинзи и веројатно нема да ги препознаете доколку ве поминат на улица. Дури и Цеца Ражнатовиќ остави коментар под сликата.

Моите три најубави мускетари!“, напиша Цеца под фотографијата.

Инаку, Анастасија и Немања неодамна беа на Ибица. Немања ова патување и го подари на Анастасија за роденден, а како што пишуваше тоа патување го чинело 35.000 евра.

Врската помеѓу Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ започна интензивно, па пејачката oткога има нов дечко поминува многу време со него во Шпанија.

На Инстаграм се појави и видео на кое Анастасија се смее и држи прскалка додека Гудељ силно ја гушка, поради што се чини дека се’ е во ред меѓу познатата двојка.

Потоа продолжија во Србија, кога Гудељ дојде да присуствува на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ.

– Тоа беше одлично познанство. Навистина не знам да ви дадам одговор на вашите прашања. Немања синоќа направи еден гест и ми предизвика солзи во очите, но нема да зборувам за тоа.

Не, не ја побара Анастасија за жена, – зборуваше Цеца за својот прв впечаток кога го видела својот зет во пресрет на роденденот на нејзината вљубена ќерка.

И додека пристигнуваа гостите, конечно пристигна и најочекуваниот – Немања Гудељ.

Тој пристигна со луксузен автомобил, а на неговото лице јасно се гледаше гнев и нервоза.

Сепак, за се’ има оправдување, а сметаме дека причината за тоа е огромната медиумска екипа која го опколила неговиот автомобил и не им дозволувала да поминат.

Тој тогаш беше нервозен и на телефон, но на крајот излезе и правилно позираше пред секој папарацо.

Пејачката Вики Миљковиќ вели дека не била на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ бидејќи била на службен пат.

Како што истакнува, славеничката ја видела по прославата, но не го запознала фудбалерот, новото момче на Анастасија, Немања Гудељ.

– Бев во Германија. Од минатата недела сум на релација Австралија-Италија, се видов и слушнав со Цеца и Анастасија. Не го запознав Гудељ, но се гледа дека Анастасија е среќна, можете да ја видите и самите.

Нејзините очи светат, сите сме среќни поради тоа, а дали ми се довери не треба да кажам – изјави Вики за „Блиц“ на промоцијата на брендот на Сања Кужет.

Новото момче на Анастасија Ражнатовиќ, Немања Гудељ, во тоа време во Белград донел личен возач од Шпанија.

Фудбалерот на Севиља никаде не оди без својот најдобар пријател и возач Рашка, кој го вози кога е во Шпанија, но и сега кога е во Белград.

Немања Гудељ дојде во српската престолнина да го прослави роденденот заедно со пејачката Анастасија Ражнатовиќ. Додека беше овде го користеа секој момент да бидат заедно, посетуваат ресторани во главниот град, а секаде го вози личен возач.

– Немања сака да може целосно да се опушти кога излегува во градот. Не сака да размислува за паркирање, метеж и хаос, тотално ужива. Од точка А до точка Б го вози неговиот Раско. Се грижи за безбедноста во сообраќајот на Немања и кога е во Севиља – вели извор на еден медиум.

Според неговиот соговорник Рашко, Гудељ е повеќе од возач:

– Немања многу му верува. Тој оди секаде со него. Тој не седи во кола и не го чека Гудељ додека е во водство, туку времето го поминуваат заедно, забавувајќи се.

Тие сега беа заедно во клуб во главниот град. Кога Анастасија била во Севиља, тој и’ бил на располагање и многу се зближиле – пренесува изворот.

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ги изненади сите кога излезе на сцената во финалните епизоди на ,,Sвездите на Гранд” за да му го подари на Саша Поповиќ подарокот што му го вети претходно.

Имено, за време на баражот, кога Поповиќ ги повика натпреварувачите кои се пласираа во финалето, пејачката му го подари дресот oд фудбалерот Немања Гудељ, кој моментално е во врска со нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ.

– Во знак на добро внимание од Поповиќ, бидејќи тој ги избрка сите мои кандидати. Некои имаат три, четири, пет, а јас, од повеќето кандидати, едвај имам двајца. Знаеш, публика, сè за искреноста, но јас сум добра. Тоа што ти го ветив, си го добил – рече Ражнатовиќ.

– Добив дрес од мојот зет – рече Поповиќ.

– Подобро да одам да не те обесам со тоа – низ смеа додала Ражнатовиќ.

Цеца на сцената го бакна Саша, а Поповиќ со насмевка на лицето го прифати подарокот на Цеца.

Previous articleЉиљана откри тајни од минатото: Застанав во одбрана на Сузана Јовановиќ во врска со нејзиното дете, па следеше разочарување
Next articleСе жени синот на Ана Бекута по вторпат: Пејачката им го даде својот благослов, но за едно нешто не е среќна