Home Live Брена и Боба ,,пливаат” во пари: Со скапата јахта се укотвија на...

Брена и Боба ,,пливаат” во пари: Со скапата јахта се укотвија на најубавото можно место

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ завршија на су д по туж бата на нивниот семеен пријател и кум Александар Винчиќ, која се однесува на заеднички бизнис – производство на вино.

Соработникот на пејачката и тенискиот ас повеќе не сака да соработува со нив, поради што тој го бара својот дел, кој изнесува половина милион евра, дозна Курир.

Брена и Боба во 2018 година заедно со нивниот кум започнаа бизнис со производство на бело вино, а очигледно бизнисот почна добро и не чекаа долго на првата заработка.

Тоа не е чудно бидејќи Винчиќ е со години во тој бизнис и одлично го разбираат, но и затоа што вложиле многу пари во развој на бизнисот, маркетинг, промоција и рекламирање.

Покрај продажбата, набрзо почнаа да учествуваат и на разни фестивали посветени на пијалaците од грозје и да освојуваат награди, што помогна нивниот бизнис да се развива уште повеќе и побрзо во наредниот период.

Бидејќи бизнисот одеше добро, Брена и Бобa беа воодушевени, па имаа неколку нови идеи за развој на бизнисот.

Но, некои од нив не го сакале Винчиќ, па им предложил да го забават темпото, но бидејќи не се откажувале, им рекол дека немаат негова дозвола да продолжат, поради што почнале првите несогласувања и падови.

Кумот им понуди компромис, но Живојиновиќ не се согласија, поради што одлучи да го напушти бизнисот. Потоа побарал да му платат се’ што дотогаш вложил, околу половина милион евра, што ги шок-иpало.

Според изворот близок до пејачката, Брена и Боба веруваат дека нивниот деловен партнер не вложил толку многу, во што го убедиле и му понудиле помала сума пари. Бидејќи Александар не се согласил на тоа, им се заканил со ту жба, што на крајот и го направил.

Тој одлучи правдата да ја бара на су д и бара 500.000 евра во тужбата против Живојиновиќ. Не се знае, вели соговорникот, кога ќе го имаат првото соочување, но пејачката и тенискиот ас се подготвени да се борат до крај, само за да не платат голема сума на пари.

Инаку, Брена и Боба неодамна учествуваа на фестивалот на виното во унгарскиот град Надас каде се одржа голема евалуација на виното.

Уште тогаш се појавија сомнежи дека не се во добри односи со Винчиќ, бидејќи тој не се појави на овој настан. Да потсетиме, Боба и Александар го започнаа својот бизнис пред околу четири години, а Живојиновиќ секогаш во суперлатив зборуваше за кумот.

Нашиот пријател и сопственик на винаријата беше вистинскиот иницијатор на целата приказна. Подоцна, станавме кумови, мојот син Стефан го крсти својот син, и тој е исклучително вреден човек и можеби е најголемиот производител во оваа област.

Почнавме да правиме заедничко вино од нашите кумови. Ние сме многу препознатливи на нашиот пазар, не само во Србија, туку и во Црна Гора и Хрватска. Нѐ има и во Словенија – изјави Боба при промоцијата на виното, а потоа се откри дека купиле 1,53 хектари земјиште во Дивош.

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ изградија вистинска империја, па моментално уживаат во богатството кое го поседуваат.

Тие двајца моментално уживаат во Црна Гора на јахта вредна милиони, пишува Блиц.

Тие двајца се заедно повеќе од 3 децении, а секој одмор го поминуваат еден со друг, а се почесто на нивната скапа јахта, а многумина мислеа дека Брена и Бобo ја купиле и оваа луксузна машина.

Летово решија да крстарат по Јадранот, а една од постојките им беше Будва.

Како и остатокот од нормалниот свет, Брена и Боба се укотвија и тргнаа на лежерна прошетка. Луѓето им пријдоа, а тие љубезно се насмевнаа.

Да потсетиме, пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра, пишува Курир.

Previous articleГлигоров: Разочаран сум од опозицијата – не ми е јасно зошто не гласаа ПРОТИВ?
Next articleВодителката Милена Антовска се потсети на најубавиот период од нејзиниот живот – дали сака нешто да каже со ова?