Home Live Наташа Беквалац ужива во Шпанија: Со ќерката Хана објави слика, како да...

Наташа Беквалац ужива во Шпанија: Со ќерката Хана објави слика, како да се сестри (ФОТО)

Наташа Беквалац, позната поп пејачка, пред неколку месеци за првпат гостуваше во утринската програма на телевизија Курир и меѓу другото откри каков маж бара.

Пејачката се осврна на своите интимни врски и откри дека бизнисменот Миодраг Костиќ ја фасцинирал со нејзиниот интелект. Таа наведува дека таков маж никогаш не запознала подоцна.

– Единствениот интелект кој ме фасцинираше и во кој бев вљубена го доживеав во дваесеттите години. После тоа, никогаш повеќе не сретнав човек од сличен тип.

Би сакала повторно да го сретнам тој интелект. Секако дека зборувам за Миодраг Костиќ. Сè уште сме во контакт – изјави пејачката во утринската програма на телевизија Курир.

Пејачката учествуваше во емисијата, а нејзиниот одговор на прашањето „Што прават луѓето кога се сами?“, ги натера сите да се смеат во студиото, вклучително и неа, самата.

„Го чепкаат носот, ка*аат… Но има и такви што сакаат кога некој ги гледа, а има и она „третото, интимно“… – рече Наташа низ смеа.

„Мислиш дека водат љубов?“ – праша водителот.

„Па, кога си сам, тоа нешто се нарекува поинаку“ – рече Наташа Беквалац во шоуто на „Ами Џи“ и ги изнасмеа сите во студиото.

Таа никогаш не се обидувала да ги сокрие своите чувства, па затоа толку често била мета на критики во јавноста за нејзините ставови, постапки и избори.

-Медиумите порано беа немилосрдни кон мене. Понекогаш е многу несоодветно, не ме земаат предвид како личност и жена. Тогаш не можевме да најдеме адекватен одговор.

Пејачката Наташа Беквалац, која на домашната јавна сцена е присутна повеќе од 20 години, откри дека не купува песни, туку тие се направени специјално за неа.

Авторите на сите песни, како што објасни новосадската барбика, намерно и правеле песни во досегашната кариера слушајќи ја нејзината енергија, чувства, желби како и што сака да постигне со тоа.

– Никогаш во животот не сум купила песна. Во смисла на: „Ах, колку добра песна“ па одам и купувам. Отсекогаш ми се пишувале песни и мелодии и текстови, авторите знаеле дека песните се за мене, па тие песни се сите мои – објасни пејачката на која омилена песна и е „Поново“.

Наташа Беквалац зад себе има три брака и две ќерки кои се центарот на нејзиниот свет.

Познато е дека пејачката редовно ги смее своите следбеници со објави од секојдневниот живот, а една нејзина сторија на Инстаграм привлече големо внимание во јавноста.

Беквалац објави цитат од еден од корисниците на социјалната мрежа Твитер, во кој очигледно се најде и се прекори што не ја слушала баба ѝ.

Баба секогаш се обидуваше да ни ги претстави мажите како измамници и измамници, а нејзината изрека оди во прилог на тоа: „Кога ќе те мами со шеќер и ќе те храни, кога ќе те мами со леб и ќе ти забрани“ – гласеше цитатот и Беквалац на кој таа додаде:

– Би сакала да ја слушав баба ми… – напиша Беквалчева во описот на фотографијата додавајќи емотикон.

Пејачката Наташа Беквалац со ќерките моментално ужива во Шпанија, од каде редовно се рекламира на Инстаграм.

Пред тоа со семејството беше во Грција, а потоа заминаа во Марбела каде максимално уживаат.

Наташа објави неколку фотографии со ќерката Хана Икодиновиќ и ги воодушеви своите следбеници. Тие двете позираа во долги фустани со насмевки на лицата.

– Многу љубов! – напиша музичката ѕвезда во описот на една објава.

Ќерката на пејачката Наташа Беквалац и поранешниот ватерполист Данило Икодиновиќ, Хана Икодиновиќ привлекува големо внимание со својата убавина.

Имено, ќерката на пејачката се снимала себеси и нејзината мајка на плажа, а нејзината божествена убавина ги привлече сите погледи.

Прво се снимаше себеси, па Наташа, а пејачката во еден момент ја прегрна и бакна и ги разнесе сите.

„Вистинска убавица“, „Убави сте“, „Иста Ната“, „Не ми се верува дека ова е таа мала Хана“, „Нема кој да биде вака божествена“, „Мајка и ќерка љубовта е најубава “, се само дел од коментарите на фановите.

Previous articleИгор Џамбазов прослави роденден во друштво на згодната водителка, а Илина се огласи од плажа (ФОТО)
Next articleНаша позната новинарка: Има ли некој во оваа земја кој на меcто си ја извршува работата за која е платен?