Home Live Исплива фотка од Зулејха од Горка земја од пред 10 години, нема...

Исплива фотка од Зулејха од Горка земја од пред 10 години, нема да ја препознаете – еве како изгледала пред естетските корекции (ФОТО)

Ја нарекуваат турската Анџелина Џоли и навистина ја заслужува таа споредба, бидејќи плени со нејзината убавина.

Хилал Алтинбилек е родена на 21 јануари 1991 година во Измир. За театарот се интересира уште од основно училиште.

Помеѓу 2009 и 2010 година студирала глума во Истанбул. Својата актерска кариера ја започна во 2011 година со серијата Дерин Сулар во која глумеше со Кукру Озилдиз.

Во 2013 година, Хилал Алтинбилек ги сподели главните улоги со Еце Услу, Јавуз Бингол и Месут Акуста во серијата „Караѓул“.

Актерката Хилал Алтинбилек, злобната Озлем од серијата „Црна роза“.

-Уште кога имав 17 години, кога ги играв првите улоги, медиумите ме поврзуваа со неа

Заедничкиот став на критичарите и гледачите на популарната серија е дека тоа не и било голем предизвик, бидејќи титулата фатална жена ја следи откако се појави на сцената.

– Ми се допаѓаат споредбите со Анџелина Џоли. Уште кога имав 17 години, кога ги играв првите улоги, медиумите ме поврзуваа со неа.

Иако има сличности, поради усните и косата отсекогаш сум се трудела да изградам свој стил и да не изгледам како кога.

За актерката Хилал Алтинбилек често се раскажуваат разни љубовни приказни. А колку што можеме да видиме ги има многу…

До неодамна нејзиното име се споменуваше со Кубилај Ака, нејзините колеги Угур Гунеш и Керем Алишик. Сепак, Хилал ги негираше сите овие наводи.

Хилал Алтинбилек, која своевремено го толкуваше ликот на Зулејха во серијата „Беше еднаш Чукурова“, за прв пат проговори за разликата помеѓу нејзините стари и нови фотографии.

Актерката ги потврди наводите дека имала естетика. Изјавувајќи дека во директниот пренос во кој учествувала и биле направени некои интервенции на лицето, Хилал Алтинбилек рече дека освен тоа немала естетика.

Таа рече: „Имам естетски нос и заби. Таа прави голема разлика, бидејќи моите процедури се точно на средината на моето лице“.

Нејзини следбеници објавија фотографија од пред 10 години,а до неа залепиле како денес изгледа актерката. Сите се согласуваат дека познатата актерка доживеала сериозна еволуција.

Previous articleНолe во поинакво издание – еве која пеcна му ја испеа Cаша Ковачевиќ на „увце“ во Белград (ВИДЕО)
Next articleСтевчо: Браво мажишта!!! За ова ли носевте маици со “НЕ”?!