Home Live Светлана се појави со длабоко деколте и чевли од 1200 евра, а...

Светлана се појави со длабоко деколте и чевли од 1200 евра, а публиката и порача: „Цеца те сакаме“ (ФОТО)

Две ѕвезди синоќа направија атмосфера за паметење и со сето тоа го срушија рекордот на посетеност. Светлана Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ одржаа заеднички концерт на „Викенд фестивал“ што се одржува во Бања Лука.

Да потсетиме, Саша Матиќ е еден од најангажираните пејачи на народна музика, а неговите хитови се популарни и кај постарата и кај помладата популација.

Она што го издвојува од другите колеги е токму неговата внатрешна скромност во однос на финансиите и славата со која располага.

Во обемното интервју за Нова.рс, пејачот ја открива тајната на неговиот успех, детали за неговото пријателство со Шабан Шаулиќ, обид за соработка со Јала Брат и Буба Корели, колку пандемијата влијаела врз него лично, но и како дошол до идеја да инвестира во домашниот туризам.

-Отидов во Пераст, во Црна Гора и останав два месеци. Јас само се фокусирав на морето и на тој одмор што ми дојде одеднаш затоа што морав да играм најмалку 50 дена во текот на летото.

И тогаш сакав да извлечам малку од сите тие настани и приказни. Не е лесно со сигурност, но само треба да сме свесни дека никој не очекуваше што ќе се случи и дека ќе дојде вака некое време.

Мораме некако да издржиме и да се водиме од позитивни мисли дека еден ден се ќе помине и ќе биде зад нас.

– Скоро секој ден сум со Жељко Самарџиќ бидејќи и тој има куќа во близина.

Ги сакаме истите работи: море, брод, риба … Разговараме малку за музика, што да снимаме и се консултираме за песните што ги направивме и купивме.

Пејачката Цеца Ражнатовиќ доминираше на еден од своите настапи во Србија.

Пејачката внимателно го избрала својот аутфит за овој настап, па избрала циклама боја.

Таа носеше комбилизон кој одзади се врзуваше со црна тантела. Ова е дизајн во форма на врв, па таа го покажа своето деколте и бисерниот ѓердан, а стиснатиот материјал на половината само ја истакна нејзината совршена фигура.

Она што и беше сомнеж пред концертот е кои чевли да ги избере, па размислуваше помеѓу два модели на розови сандали. Станува збор за нови модели за сезоната лето 2022 година и чинат 1.200 евра.

Цеца стајлингот го комплетираше со бисерен прстен и обетки, а косата ја врза во пунџа.

Две ѕвезди синоќа направија атмосфера за паметење и со сето тоа го срушија рекордот на посетеност. Светлана Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ одржаа заеднички концерт на „Викенд фестивал“ што се одржува во Бања Лука.

На овој спектакл присуствуваа повеќе од 12.000 луѓе, со што го соборија рекордот од претходните години.

Оваа спектакуларна концертна вечер ја отвори Саша Матиќ со песната „Прејако“, а ги отпеа и своите стари хитови како „Рузмарин“, „Некои птици никогаш не полетуваат“.

Матиќ им оддаде почит на Тома Здравковиќ, Предраг Живковиќ Тозовац и Џеј Рамадановски пеејќи ги нивните песни.

Саша по концертот даде изјави за медиумите каде рече дека му се допаѓа доаѓањето во Бања Лука и дека со нетрпение го очекува вечерашниот настап во Кастел и дека ќе биде добар како претходниот пат.

Осврнувајќи се на фактот дека штотуку го објави новиот албум наречен „Два животи“, со насмевка рече дека е многу возбуден поради успехот на албумот.

Веднаш по Саша, Цеца се качи на сцената и го отвори концертот со песната „Белград“, а на радост на бањалучани продолжи со песните „Што ти е во жилите“, „Убедување“.

Публиката ја поздрави Цеца со громогласен аплауз и скандирање „Цеца те сакаме“, а музичката ѕвезда рече:

– Со нетрпение чекам да се дружиме вечерва, гледам дека Саша направи одлична атмосфера, а ние само треба да продолжиме во ист ритам. Верувам дека ова ќе биде вечер за паметење за многумина – изјави Цеца, а после тоа го отпеа хитот „Кукавица“.

Цеца вчера настапи во најголемата дискотека под отворено небо на Балканот, Топ Хил, каде ја отвори летната сезона.

Previous articleМики Црнокрак во емисијата Жешко Столче: Да го pаботев ова што го работам во странство, ќе бев милионер
Next articleРебека објави дека повеќе никогаш нема да пазари во овој маркет, па ја откри причината (ФОТО)