Home Live Ќерката на Аца Лукас доби необичен поклон кој ја расплака: Ова само...

Ќерката на Аца Лукас доби необичен поклон кој ја расплака: Ова само тато може да го подари

Пејачот Аца Лукас е секогаш познат по своите контра-верзни изјави кои ги дава во медиумите. Имено, тој секогаш отворено зборува за се, и без влак-но на јазикот.

Аца Лукас бил гостин во емисијата “Взештен ден“, откако порталите направија бура поради неговите изјави. Популарниот пејач за “Пулсот на Србија“ зборувал без влакна на јазик за се што ја интересира јавноста.

– Да се разбереме, цел тој бунт тргна од познати пејачи. Прво Неда Украден бараше помош, после негирала. Јас сум музичар, неможе никој да каже дека јас имам нешто против музичарите.

Бесмислено е да зборуваме за нашата заработка, мене мојот образ не би ми дозволил да барам помош. Музичари кои свират по локали и тогаш кога свиреа заработуваа повеќе од просекот. 80% од нив не можат да докажат дека работеле, а како ние ќе знаеме кога работат на црно?

Цеда Чворак не работи веќе 20 години, на кого тој му се обраќа? – рекол Аца Лукас. Во истиот медиуми се начна темата за емотивниот статус на Лукас.

– Јас немам девојка откако се разведов. Ги има некои папараци, стојат пред мојата зграда и кое женско да го видат, го поврзуваат со мене. Немам девојка. Посветен сум на своите деца и немам време за било кој друг – рекол пејачот.

Автобиографијата „Ова сум јас“ на фолк-пејачот Аца Лукас, во која открива пикантерии од својот богат живот, ја бранува јавноста од мигот на нејзиното објавување.

Освен за ска нда л-ите во односот со бившата сопруга Соња Вуксановиќ, Аца раскажува и за односите се своите колеги, меѓу кои и со Лепа Брена.

Имено, Аца опишува зошто не присуствувал на свадбата на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ.

-Во светот на шоу-бизнисот и свадбата на најмилото е исто така бизнис. Затоа венчавката беше организирана во четврток, за пејачите да можат да работат за време на викендот.

Фановите знаат дека тој ја доби ќерката Викторија со Соња Вуксановиќ, но и дека ја прифати нејзината Софија од првиот брак како негово дете.

Исто така, пред овој брак, тој ги имаше синовите Андреј и Лазар, како и ќерката Милјана.

Во книгата што штотуку ја објави, Аца наведува дека грижата за неговото семејство е важна за него, и ако нешто му се случи за нив треба да се грижи неговиот колега, Аца Пејовиќ.

Ќерката на фолк -пејачот Александар Вуксановиќ, малата Викторија, го слави својот роденден. По тој повод, семејството слави, како и секоја година, а Лукас сподели фотографија со својата ќерка со трогателен опис минатата година:

– Среќен роденден на мојата мила – напиша Аца со фотографија на која Викторија медитира на плажа. Честитки не изостанаа ниту од страната на мајка им.

Наследничката на пејачот Аце Лукас и Соња Вуксановиќ доби изненадување кое ја расплака.

Да потсетиме, Соња ретко се огласува за медиумите, но е активна на Инстаграм, па често прикачува фотографии од луксузниот дом кој го опремила по нејзин вкус.

Омилен детаљ и е огледалото кое се протега по целиот ѕид, каде што најмногу ги слика стајлинзите, а во чиј позадина се гледа пространа дневна соба опремена до најситен детал.

Има и мермерни скали, како и месингана ограда. Соња за време на празниците посебно го украсила својот дом за да изгледа потопло, што особено ја радува нејзината ќерка Викторија.

Домот го красат уметнички дела, скапоцени детали, но и прекрасни цвеќиња во кои Соња посебно ужива.

Ќерката на Ацa Лукас доби коњ. Коњот нормално чини неколку илјади евра, а специјално за овој момент му ставиле розева машна.

Аца Лукас никогаш не криел дека од неговите четири деца, Викторија, најмладата, му е омилена, можеби затоа што, многумина ќе се сложат, таа е негова мини копија.

– Како што расте Викторија, така нејзиниот лик се повеќе се забележува. Многу ми се допаѓа што е одговорна, тоа го наследи од мене и мајка ми, бидејќи и двајцата сме перфекционисти.

Таа сама го поставува алармот на училиште, нема потреба некој да ја буди или да ја потсетува на обврските. Таа оди на јавање и е многу успешна во тоа. Тој е многу дисциплинирано дете – пејачот еднаш ја пофали својата ќерка.

Previous articleСе огласи синот на Нано Ружин, Алекс: Јавноста не смее да дозволи манипулација од овој калибар
Next articleУбавата Наре од ,,Ќерката на амбасадорот” ги изpадува фановите: Се враќа на работа, СЕ ОПОРАВИВ!