Home Live Неда Укpаден изгледа 20 години помладо, сликата во костим за капење зборува...

Неда Укpаден изгледа 20 години помладо, сликата во костим за капење зборува многу (ФОТО)

Неда Украден денес има 71 година, а може да им парира на изгледот на многу помлади колешки. „Она што го наследив, генетиката, ми го олесни животот на почетокот Ми даде одредена предност – но сепак е вежбањето,

Имам свои вежби, осум различни, кои ги правам секој ден, дома, на пат, во хотел. Одам на пливање и тенис, два спорта кои ги обожавам. Сето ова и исхрана, работа, дух, енергија, грижа.

Се освен сил икони. Ниту грам. И се гордеам со тоа. Еве жив доказ дека жена Без овие вештачки импланти, во нејзините зрели години, таа може да изгледа сосема природно и пристојно“, рече таа во една прилика.

Неда Украден немала лесен живот пред да стане позната а во многу наврарти има изјавено дека направила се’ да ја израсне својата ќерка Јелена во здрава и одговорна личност.

Наследничката на познатата пејачка Неда Украден ретко кога се појавува во јавноста, а веќе со години е посветена на семејниот живот.

Јелена Билбиј Миновиќ (42) која е единствена ќерка на пејачката која ја доби во брак со некогашниот нејзин сопруг Милан Билбиј кој пред околу 2 години се упокои.

-Мојата желба како и секоја нормална жена е, особено разведена, да го види своето дете среќно, како има свое семејство, рече Неда во една прилика за ќерка и која има три деца, близнаците Александра и Неда и синот Душан.

Јелена инаку е директорка во маркетинг агенција, не сака да се експонира во јавноста, а сопственичка е и на салон за убавина во Белград.

Во една постара емисија на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 46 годишниот Игор Ангелов од Струмица. Жирито имаше само пофални зборови за Игор, а дел од комисијата беше и Неда Украден.

„Јас толку уживав, па немам појма дека ова е некој натпревар. Ова е една прекрасна приказна, да го слушаме овој глас. Браво. Ова го можат само Македонците“ истакна Неда Украден. Таа неодамна, во едно интервју изјави:

Мојата кариера е толку неверојатна и неочекувана за мене што можам да бидам среќна што после сите овие години се уште сум интересна за публиката.

Дека сето ова се уште ме прави среќна и дека возбудата ја чувствувам кога сум на сцена и ги гледам луѓето пред себе од мене како пеам, аплаудират, не може да замени ниту една друга работа или титула на училиште.

Исто така, фактот дека во тешки времиња сама, без сопруг, успеав да ја израснам ќерка ми, и таа прерасна во прекрасна личност, сопруга и да ми даде три прекрасни внуци, е нешто што ми носи најголема радост во животот и ме прави многу горда.

-Овој тежок период беше еден вид тест за целото човештво од солидарност, надвор од зрелоста, страшна здравствена, социјална, емоционална, морална криза. За жал, поделбата на богати и сиромашни, снаодливи и без снаодливи јасно се гледаше како ден.

Да се ​​надеваме дека ќе се извлечат поуки и дека овој ст рашен период нема да се повтори.

Нашите уметнички професии се многу погодени и ќе треба долго време за да се опорават луѓето вклучени во музиката, филмот, но и туризмот, угостителството, како и нивните семејства. Здравствените работници се вистински херои на ова време и заслужуваат најголемо признание!

Со раѓањето на внуците, чувствував неискусна среќа и исполнетост како жена и како мајка.

Цел живот страд ав затоа што бев сама, и кога се родија моите внуки, денес деветгодишните близнаци Неда и Александра, јас бев најсреќната жена на светот.

А кога дојде внукот на Дуле, кој сега има седум години, му даде посебна убавина и смисла на мојот живот“, рече таа.

Неда е многу блиска со својот зет Предраг, кој го истетовира нејзиното име на раката.

Тој кога го прослави својот роденден минатата година доби неочекувана честитка од баба му. Неда у честиташе со овие зборови: На најдобриот зет на светот, среќен роденден, долго и во здравје да ни ужуваш, со своите сакани, што останува да видиме што ќе му приреди Неда оваа година на зетот.

Неда Украден беше на одмор кој го издвои помеѓу многуте настапи кои ја очекуваат. Потоа Неда се сликаше во костим за капење, а стави и наочари и шешир за да се заштити од сонцето.

Не остана покуса, па стави и црвен кармин кој докажува дека Неда уште живее во младоста и никој не би рекол дека има 71 година.

Previous articleПо подолго вpеме се јави Адриан Гаџа во друштво на наша позната водителка на Миконос, што ли ги спои нив двајца?
Next articleВојо Иванов од 300 до Данела: На улица ни дофpлуваат работи кои не направија да се чувствуваме мизерно