Home Live Се огласи Искра Канзурова по прифаќањето на Францускиот предлог, еве што pече...

Се огласи Искра Канзурова по прифаќањето на Францускиот предлог, еве што pече на Фејс, и што ѝ врати Петар Богојески

Водителката Искра Канзурова, со моминско презиме Мишиќ, е сопруга и мајка на две дечиња, и водител на ТВ Алфа. Пред извесно време, на прашањето во какви односи е со својот поранешен сопруг Игор Џамбазов, Канзурова вели дека со него нема никаков контакт.

Нормално дека тој беше дел од мојот живот и ќе остане дел од него, јас не бегам од тоа. Нашиот развод не беше некултурен и нецивилизиран, едноставно беше нешто што на двајцата ни стана јасно дека ќе се случи.

После нашиот развод, ако за нешто сум му благодарна, е тоа што немам лоши зборови чуено од него за мене, но ни тој од мене за него.

Сепак бевме доста позната двојка и обично познатите двојки успеваат да подлегнат на озборувањата на публиката.

Сигурна сум дека него му ја полнеле главата со мене, на мене ми ја полнеа главата со лоши работи за него. Но ние си останавме коректни еден кон друг. И никогаш во јавност не сме изнеле нешто за другиот што тој не би сакал да се знае.

Игор се си кажува сам во своите книги, во своите интервјуа, јас никогаш немам ниту дополнето ниту негирано нешто од тоа, за тоа сум му многу благодарна – рекла Искра тогаш. Таа е сега среќно мажена и има две деца, а Игор Џамбазов е со среќна врска со Илина Арсова.

„Матеа е талентирана е за балет, оди во нижо балетско училиште. Многу сум горда на неа, играше во претставата „Кавалериа Рустикана“ во МОБ.

Горда сум и на Меглен, тој тренира фудбал во „Вардар“. Не пропушта ниту еден поважен фудбалски натпревар“, изјави Искра за Женски магазин.

Искра на својот Фејсбук понекогаш има обичај да ги коментира актуелните случувања кај нас.

„На ТВ ми е вистинска релаксација, во убаво друштво, со убави луѓе и одлична екипа. Нова енергија и нова свежа провејува во „Алфа“. Се работи турбо.

Мило ми е што имаше ребрендирање и многу нови проекти“, вели Искра за Женски магазин.

„Дома ми е весело. Единствен проблем сега ми е што децата ми се во различна смена. И потребна е организација да не заборавиме некое дете надвор, хахаха.

Навечер се пребројуваме, и ако се сите на број, можеме во кревет, хахаха“, додаде Канзурова.

Инаку, Сузана Турунџиева гостуваше во утринската програма на Алфа Тв, „Добро утро, секое утро“, која ја води токму Искра Канзурова. Причината е тоа што Сузана почна да ја води Утринската програма заедно со Искра, тоест се менуваат.

-Јас сум ранобудник. Станувам многу рано и чекам некој од семејството да се разбуди за да можам да почнам да мрдам.

Сакам денот да ми почне со песна, со мотивациски мисли. Така што нема да ми биде проблем да стана рано за на утринска.

Кога бев мала, бев многу срамежлива, се срамев да зборувам. Полесно ми беше да пеам отколку да зборувам“, рече Сузана и откри дека подоцна се ослободуила од тој проблем.

Искра на Фејсбук го напиша своето мислење откако во Собранието се изгласа Францускиот предлог. Искра сосема кусо напиша: Има некој инфо за кога е закажан пог ребот на Македонија?

На ова и реплицираше Петар Богојески, кој е поранешен државен советник. Денес заврши… оџ а Бугар Османи го водеше! За душа си к’сна Бифтек Маричиќ!“. Искра на ова одговорила: За која душа?

Previous articleСани облечена како „трбушна плесачица“, во вакво издание не сме ја виделе (ВИДЕО)
Next articleСања Кужет ги подвитка шорцевите и позиpаше за своите машки обожаватели, водителката знае како да провоцира