Home Live Цеца искpена како никогаш досега: Cе зборуваше дека Аркан ме заклучувал и...

Цеца искpена како никогаш досега: Cе зборуваше дека Аркан ме заклучувал и ме облекувал

И по 34-годишна кариера, фолк ѕвездата не планира да се пензионира. Таа прексиноќа одржа спектакуларен настап во една дискотека во Будва и полека ги подготвува песните за новиот албум, но има еден проблем…

– Марина Туцаковиќ ми ја знаеше душата, би сакала повторно да најдам таков колега. Не сакам сама да пишувам песни, иако ги напишав „Да го видам“ и втората строфа на „Проштална вечера“.

Но, ако има луѓе кои совршено пишуваат песни, зошто би им се мешала! Ги гледам турнеите на пејачите, тие се потпишуваат и како текстописци и аранжери.

Тоа е како лесковачка шејкер! Јас сум за да се плати оној кој е најдобар во тоа, а јас само ќе пеам и ќе ги искажам емоциите – ја заклучува приказната фолк дивата.

Цеца неодамна откри дека Американците и понудиле да сними филм и серија за неа, но таа ги одбила. Но, ако некогаш зделката „пропадне“, Цеца веќе ја избра главната актерка:

– Ако некогаш се сними филм за мене, би сакала да ме игра Анастасија, бидејќи таа најдобро ме познава. Тоа всушност не може да биде само филм, би морало да биде сериозна серија – за моите почетоци, за средбата со Жељко и за тоа што се случи потоа… Тоа ќе биде серија во неколку сезони.

Модниот дизајнер Саша Видиќ во „Пулсот на Србија“ ги откри како што вели сите мрачни тајни на пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца.

„Српската мајка“ како што народот ја нарекува, повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста поради контроверзната врска со озлогласениот Земунски клан.

Според Видиќ, Цеца криела луѓе од Земунскиот клан и дека сега фазата на кр иминал-џими завршила.

– Можеше да се види како таа ги криеше тие луѓе и власта што беше во тоа време го дозволи тоа. Ја сакаше власта, се сеќавам кога рече дека Борис Тадиќ е лош – открива Видиќ.

Тој додаде дека таа и Аркан сакале да ја тргнат од сцената Драгана Мирковиќ, која во тоа време и била главна конкуренција на Цеца.

– Има многу грди моменти, се обиде со Аркан засекогаш да ја збрише Драгана Мирковиќ, има вродена омр аза кон другите пејачки – вели Видиќ.

Модниот дизајнер истакна дека Цеца по упокојувањето на Аркан не можела да се дружи со академици, туку со криминалци.

По 27 години молк, пејачката Цеца Ражнатовиќ проговори за тема која се уште ја интригира јавноста – дали нејзиниот пок оен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан ја затворил во куќата и и забранил да пее кога се омажила за него.

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ открива дека всушност сакала да стави крај на кариерата и да се посвети на сопругот и децата, но Аркан не и дозволил.

– Кога се омажив за Жељко, сите зборуваа за мене: „Ќе ја заклучат и ќе ја облекуваат од глава до пети“. О, тоа е глупост! Тој беше мојот најголем поддржувач, уживаше да гради кариера за жената што ја сака.

Секогаш ми велеше дека не смеам да ја напуштам работата. И паднав во некое лу дило, сакав да ја напуштам кариерата и само да бидам сопруга и мајка. Ме праша дали сум лу дa!

Рече дека сум роденa за естрадата и дека секој што ќе ме поддржи да ја напуштам кариерата не ми мисли добро. Од него научив никогаш да не дозволува некој да ме присилува да бирам меѓу приватниот и деловниот живот – вели Цеца и додава дека нејзиниот покоен сопруг на почетокот на нивниот брак и предвидел дека ќе ја наполнат „Маракана“:

-Ми кажа дека следен чекор е концерт на „Маракана“. Тој предвиде сè, имаше позитивно влијание врз мене и ме изгради. Јас сум му благодарна за тоа. Тоа може да го направи само некој што ме сака безусловно!

Аркан се упокои во 2000 година, а Цеца тогаш стана мајка и татко на нивниот син Вељко и ќерката Анастасија. Пејачката беше доведена во врска со некои мажи, но таа јавно ја призна само љубовта кон Богдан Срејовиќ. Откако раскина со него на почетокот на годината, таа не бараше ново момче.

– Имав долги периоди на самотија и скокав во животот како што сакав. Живеам како што сакам и не ми треба маж за да бидам среќна.

На крајот на краиштата, не ми треба партнер за да имам финансиска поддршка, сето тоа можам сама да го направам. Сакам мир, не ми треба лу дило, ми пречи! Понекогаш си велам: „Боже, ти благодарам што можам вака да живеам и да имам апсолутна слобода“ – вели Цеца.

Previous articleВалентина: Некаде прочитав Жан Митpев ја отворил клиниката со државни пари? Па ако е со државни отворена, како е приватна, се запраша познатата новинарка
Next articleПо подолго вpеме се јави Адриан Гаџа во друштво на наша позната водителка на Миконос, што ли ги спои нив двајца?