Home Live Драган Босанац ja покажа сопругата Дуња: Еве што кажа за нeа, и...

Драган Босанац ja покажа сопругата Дуња: Еве што кажа за нeа, и по кој повод ја изнесе во јавност

Познатиот хармоникаш и долгогодишен член на жирито „Звезда Гранда“, Драган Стојковиќ Босанац, во емисија на популарното шоу, пред некое време напа дна нов член, фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, кажувајќи дека таа е само популарна пејачка, а не пејачка, како што ја нарече Марија Шерифовиќ по тој повод.

Иако Босанецот се обиде да ги прикаже овие тврдења во шоуто само како критичка проценка на продуцент кој долго време се занимава со музика и зад себе има многу хитови,

зад се’ наводно стои конфликт кој датира од 2015 година и се однесува на врската помеѓу неговата ќерка Александра Стојковиќ и Цеца.

Инаку, ќерката на Босанац е исто така пејачка со прекар Џиџа и е доста популарана на Инстаграм. Таа беше во врска со Милан Маринковиќ кој ѝ братучед на Цеца и од тогаш датираат проблемите помеѓу Босанац и Цеца.

Според извор близок до семејството Стојковиќ, таткото на Џиџа замерил на семејството на Цеца откако врската помеѓу неа и Милан завршила неславно.

– Тие беа заедно неколку месеци и раскинаа, а на Џица ѝ беше тешко. Милан беше иницијатор за раскинување, бидејќи мислеше дека Џиџа не може да го следи неговото темпо и начин на живот, па ја прекина врската пред таа да стане уште посериозна.

Сепак, ќерката на Босанац е сериозно повредена – рекол извор за Телеграф Џетсет. Драган ја утеши Џица и ѝ рече дека не ѝ треба маж кој утре ќе седи со други жени на вечера, наместо со неа, и дека тоа не е можност за неа.

Тој однос не му се допадна на почетокот, но молчеше поради својата ќерка, па му олесна кога раскинаа – тврди изворот.

Непријателството меѓу Цеца и Босанецот, предизвикано од неславниот распад помеѓу Џиџа и Милан, излезе на виделина во емисиите на шоуто на Звезда Гранда. Според тоа, Босанецот ја искористи таа ситуација во шоуто за да ја задева Цеца, која не му остана должна.

Дискусијата помеѓу Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанац во „Звезда Гранда“ предизвика голема бура во јавноста пред некое време, меѓутоа, ова не е првпат некој да ја споменува неговата ќерка, пејачката Александра Стојковиќ Џиџа.

Босанац посочи дека Марија Шерифовиќ е „пејачка“, а Цеца „е само популарна пејачка за која може да се разговара“.

– Значи, кога сте толку добар продуцент што не ја направивте вашата ќерка ѕвезда?“ го праша Цеца.

Сепак, ова не е првпат наследничката на Босанац да биде цел на член на жирито. Во 2017 година, Александра влезе во остар конф ликт со Марија Шерифовиќ и јавно ѝ се за кани, но победничката на „Евровизија“ одлучи да ѝ одржи лекција:

-Немам никаква врска со какви било канали на Јутјуб, видеа, а најмалку со лажни вести за татко ти.

Да се ​​разбереме, јас сум исклучително нежна и внимателна во овој момент, само затоа што поминувам добар дел од времето со вашиот татко, од кого, очигледно, покрај вашите музички вештини, не успеавте да соберете ниту најосновното воспитување.

Но, честитки – успеавте да стигнете до насловната страница, дури и на таков мизерен начин – изјави тогаш Шерировиќ, пренесува „Курир“.

Инаку, Џиџа тогаш негираше дека ја навредила Марија на кој било начин.

– Не ја спомнав во ниту еден контекст, ниту покажав прст кон некого, имам докази за тоа. Одговорив на Инстаграм за прозивка, и тоа е тоа. Навистина не знам кој ми ги измислува овие работи.

Не можам ни да поверувам што прави, врз основа на што реагира на тој начин. Не го разбирам споменувањето на моето воспитување и такви провокации.

Таа сега воопшто не се огласува, ниту пак директно ми се јави да праша за целиот случај, а го има мојот број.

Таа ми се јави пред неколку месеци да ме праша каде ги купив чевлите на татко ми, и таа не ми се јави за ова. Ако сака ова да продолжи вака – добро. Како јас и ти да одиме понатаму – рече Џиџа по скан далот.

Во текот на сезоната Драган Стојковиќ Босанац редовно го гледавме во „Ѕвезда Гранда“ како член на жирито, а во шоуто се појави и неговата ќерка Џиџа која гради успешна кариера.

Неговата сопруга Дуња и синот Александар не ги гледаме често во јавноста, но денес ова семејство имаше важен датум за славење, кој го објави на својот Инстаграм.

– На ручек со семејството, а среќен роденден на нашиот Аца – напиша тој во описот на семејната фотографија.

Уште една приказна на стори објави Џиџа, која со особена радост истакна дека тие слават. Во коментарите подолу имаше честитки и пофалби за прекрасната семејна сцена.

Иако поминаа повеќе од половина од животот заедно, неговата сопруга речиси никогаш не се појавува во јавноста.

– Драго ми е што мојата сопруга никогаш не сакаше да биде ѕвезда преку друга ѕвезда. Таа е мојата најголема и најискрена поддршка во однос на нешто што се нарекува љубов кон семејството и децата, а јас сум задолжен за редот како сопруг. Вистинската работа е кога ќе го почувствувате тоа – изјави тогаш Стојковиќ.

Previous articleТони Зен: Многу ме промени татковството, си бара дисциплина, што сум ја немал претходно, а кај мајката е вродено
Next articleНа Андријана Јаневска мотоpот ѝ легна: По кратки пантолончиња, се качи на него спремна (ФОТО)