Home Live Ирена Спасовска во омилените бикини објасни колку е среќна и кој трча...

Ирена Спасовска во омилените бикини објасни колку е среќна и кој трча по неа

Познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска редовно објавува фотографии на социјалните мрежи и фановите постојано се информирани за нејзините активности.

Спасовска, овојпат, пријатно ги изненади оние што ја следат на „Фејсбук“ постирајќи фотографија со нејзината ќерка Тамара која е вистинска убавица. „Ќерка. Тами и мами“, напиша таа под сликата.

Ирена досега изјавила дека нејзината ќерка е многу музикална, но дека таа нема да ѝ се меша во изборот на професијата туку ќе и даде поддршка што и да одлучи. Покрај заедничка особина за музикалноста.

Она што веднаш може да се забележи, е дека Тамара многу личи на мајка си.

И додека нејзините обожаватели будно ја следат секоја нејзина објава на социјалните мрежи, други ја критикуваат што објавува фотографии во костими за капење, па дури и затоа што се тетовирала.

Пејачаката сега настапува насекаде низ Македонија, а по напорната агенда со настпите, таа знае одмори во Охрид. Ирена редовно објавуваше слика од нашиот бисер, но и едно видео во кое таа нурка.

Веруале или не, во видото кое Ирена го објави минатата година се појавува змија, од која Ирена не се плаши, туку напротив, си нирка заедно со неа.

кариерата на Ирена Спасовска трае веќе 30 години, таа многу одамна за првпат се фатила за микрофонот и од тогаш пеењето е нејзина професија која ја работи со многу љубов и посветеност.

-Не дека јас сум стара, туку едноставно почнав да пеам на 14-15 години, и затоа вела не суѕм ни толку стара, иако некој ќе рече: Леле, од кога пее Ирена? И сите добиваат една погрешна слика. Инаку сум во цутот на најубавата младост“, рече пејачката во емисијата Фолк ексклузив.

-Да се пошегуваме малку. Приватно, кога не пеам јас сум пред се мајка, и секојдневно се соочувам со оние убави и помалку убави работи што ги носи животот на една тинејџерка, од нели љубовни проблеми до помагање во училиштето.

Јас се навратив нели на тој период, сега повторно повторувам историја, право, македонски, целта ми е нели да си го насочам детето, да го изведам на прав пат, потоа доста шетаме, одиме, посетуваме разни места, се дружиме во текот на денот“, изјави Ирена за својата ќерка Тамара.

Во тој период таа била помала, но сега има веќе 22 години, а Ирена често на Фесјбук знае да се пофали со својот убава ќерка, и времето што го поминува со неа и со нивниот домашен миленик.

-Во времето кога јас почнував се почнуваше со оние стари, македонскии песни, но јас кога почнав на 14 години во тоа време беше срамно да се каже дека пееш народно.

Почнав забавно и набргу видов дека забавното некако не ме влече, и почнав од 15 години да си снимам народни песни.

Ирена објавила слика од некое егзотично летувалиште каде што одмара, комплекс со базен и ги облече нејзините омилени жолти купаќи кои најдобро и го истакнуваат деколтето.

Потоа ја објави оваа порака: Кога си среќен и сонцето трча по тебе“, напиша Ирена, а под сликата доби само пофални коментари дека прекрасно изгледа.

Previous articleСтојне Николова раскажа за својот тежок животен период и најголемата болка која ја доживеа: Не знаев што да правам
Next articleСобираат пари да ѝ ги дадат на Карлеуша, само за да не пее во нивниот град- дивата ќе причека за скарата во Лесковац