Home Live Се зборува дека тој е новата љубов на Гордана Шаулиќ- многу е...

Се зборува дека тој е новата љубов на Гордана Шаулиќ- многу е влијателен и моќен, а следи и веридба?

Гоца Шаулиќ му привлекла око на инспектор кој со години го познава семејството Шаулиќ.

Турчинот Алсин Левент (35) предизвика страшна сообраќајна несреќа во која се упокои кралот на народната музика Шабан Шаулиќ и неговиот долгогодишен пријател Мирсад Кериќ, а повреден беше кумот на пејачот Слободан Стојадиновиќ. Левент кој возел туѓ автомобил без дозвола беше уап сен по хоро рот на автопатот и беше во притвор.

Алсин Левант, возачот на возилото кое го усмри Шабан Шаулиќ е осуден на три години и 3 месеци затвор, а за болната тема за првпат проговори неговата вдовица Гордана Шаулиќ.

,,Три години чекање и мачење, агонија која траеше, средба со таа личност… Имаше и ал кохол во кр вта, а не возење од невнимание. Не би сакала да кажам ништо грдо.

Тоа беше мала соба, влезе човек со качулка и маска, држеше книга пред лицето, се трудев да не го гледам, не сакав да се сеќавам на тој лик.

Тој се изјасни за виновен, возел 160 на час, а дозволено е 80. Толку е срамно. Ништо не ни значи таа реченица, но тој веќе три години шета, пие, јаде, живее нормално, додека овие двајца ги нема“, рече Гоца.

,,Како семејство повеќе нема да се појавуваме на овие рочишта бидејќи е многу стресно. Не знаеме што ќе добиеме, но ќе се обидеме максимално да ја задоволиме таа правда.

Мора да се знае дека му се судеше на германски државјанин, а се работи за двајца странци. Продолжуваме со нашата болка. Стојадиновиќ е исклучително во тешка состојба, физички и психички, човекот остана инвалид“, додаде Гордана.

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ замина за Германија, на денот кога требаше да настапи во Билефелд. За Германија отпатувал со авион со пријателот Кериќ и кумот Стојадиновиќ.

Во авионот се сретнал со уште неколку колешки: Сека Алексиќ, Маја Беровиќ, Драган Којиќ Кеба. Како што подоцна откри пејачката Сека Алексиќ, летот бил мирен и пријатен.

– Разговаравме, се пошегувавме. Летот беше мирен. Шабан тогаш ми кажа дека едвај чека да се врати дома – изјави пејачот.

Таа додаде дека е планирано Шабан да има директен лет за Србија следниот ден, в недела, без попатна станица.

Кога пристигнал во Германија, се пријавил во хотел, се одморил, а потоа вечерта отишол на својот, како што никој не можел да претпостави, последниот настап во клубот од Билефелд. Гостите изјавија дека Шабан бил видно многу расположен. Немаше навестување за трагедијата што се „чека зад аголот“.

Со својот колега Тео Таировиќ, Шабан го започна својот последен настап со зборовите: „Јамо, оган, одиме!“ и во негов стил им даде знак со рака на музичарите да го започнат концертот.

„Си заминуваш, си заминуваш“, биле зборовите на песната што прво ја испеал без да сфати колку трагична симболика имаат тие зборови.

Публиката беше воодушевена. Сите скандираа „Шабане, Шабане“ и уживаа во атмосферата која беше последен пат…

По ненадејното упокојување на Шабан Шаулиќ, Гордана, таа целосно се повлече од јавноста и се посвети на семејството, децата и внуците. Сепак, иако се чини дека нејзиното срце е засекогаш заклучено и му припаѓа само на нејзиниот сакан сопруг, многу мажи би сакале да бидат во друштво на Гордана и да и испратат комплимент и неколку убави зборови.

Според тамошните медиуми, Гоца Шаулиќ му привлекла око на инспектор кој со години го познава семејството Шаулиќ. Кога Шабан беше жив, Гоца му беше само тивко страдање, а сега, кога помина извесно време од неговото заминување, мистериозниот инспектор се обидува да го освои срцето на вдовицата на Шабан.

– И Гоца и Шабан беа многу добри пријатели со тој инспектор. Гоца со задоволство излегуваше со него кога и да ги повикаше неа и Шабан, двајцата го ценеа како пријател – вели добро информиран извор за Скандал и додава:

– Сите што бевме во тоа друштво знаевме дека е слаб на Гоца, но и самиот беше свесен дека Шабан е единствен за неа. Меѓутоа, сега кога за жал се случи тоа што се случи, тој е решен да ја придобие, дури и фантазира да ја запроси.

Previous articleЕдвај си го спасила животот два пати, нашата пејачка прозборе за двете опасни ситуации
Next articleВелешанката Мими од „Звезде Гранда“ око не склопила пред свадбата, откри низ што поминала пред најважната ноќ во животот