Home Live По загубата на сопругот, најде утеха во нив: Нашата позната пејачка млада...

По загубата на сопругот, најде утеха во нив: Нашата позната пејачка млада остана сама со ќерката

Мартина Димовска беше доста позната и актуелна пејачка. Настапувала и била наградувана на многу домашни фестивали, а нејзиниот глас сите го фалеа. Таа пее како ангел, беа коментарите на многумина.

Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио Парапулов, кој беше повозрасен од неа, на што се противеше нејзиното семејство.

Сепак, Мартина во медиумите и на социјалните мрежи изјавуваше дека е пресреќна, особено откако остана бремена, а подоцна и ја роди ќеркичката Антонија.

Без оглед на тоа што во почетокот не им беше право, сепак нејзините најблиски ја прифатија одлуката на нивната ќерка и внука, по што изгледаше дека среќата и нема крај.

За жал, се’ до таа ко бна ноќ кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од упокоените во возилото Сеат алтеа, кое беше уништено од до ден-денес за јавноста „непознати сторители“ од друго возило во движење.

Јавноста тогаш, а и се’ уште шпекулира дека е во прашање физичка ликв идација како последица на пресметки. Но, како и да е тој беше нејзината љубов, животен сопатник и татко на нејзината ќеркичка која го доби истото име – Антонија.

По загубата, Мартина долго не можеше еда излезе од шокот, а својата болка, тага и очај таа се обидува одвреме-навреме да ги ублажи споделувајќи ги на социјалните мрежи со јавноста.

„Душо моја… Господ нека ти ги отвори рајските порти….Господ ни даде 6 години љубов и едно мало ќеркиче…. ветувам дека ќе живеам за нејзе, а јас и ти ќе се сретнеме некогаш и негде…. ТЕ САКАМ“ – напиша таа ден по загубата на својот сопруг.

Се омажив тајно, ските знаат за тоа, затоа што имав пречка, не можев да се омажам јавно, за да не ги повредам своите родители и домашните, имам отпор спрема тоа јас што го сакав.

Тоа беше причината, затоа што јас се омажив за човек којшто беше 20 години постар од мене. Меѓутоа, љубовта нема граници, јас стварно се омажив од љубов, од чиста љубов.

Ме освои со храброста, беше многу храбар, си имаше свои барања во животот.

Сакаше едноставна жена, не сакаше жена која е многу експонирана во јавноста. Сакаше жена која што ќе седи дома, којашто нема да работи ништо.

Ќе се посвети на фаилијата и на детето. Тоа сакаше он. Со таков човек никогаш не може да ти се досадно прво, второ со таков човек никогаш не можеш да живееше мирен живот, цело време има турболенции.

И во нашиот брак како и во секој имало кавги. Меѓутоа, кога ја добивме Антониа, решивме дека ќе бидеме како што треба, тогаш имав и помош од моето семејство околу детето.

Јас гледав само да го сочувам бракот, ништо друго не ми беше битно.

Го поддржував и го чекав дома. Не излегував, нигде не одев“, рече Мартина во Бекстејџ, а потоа прозборе за тој ден кога засекогаш го загубила сопругот.

– Јас никогаш не се напив апче за смирување, никогаш не посегнав по нешто, затоа што во моментот кога ми беше тоа соопштено го погледнав детето кое спиеше до мене, и сфатив дека што и да се случи, јас морам да останам на нозе.

Околу полноќ добив порака дека пријателот којшто бил со него на Рузвелтова е тешко ра нет , односно дека е упкоен, а мојот дека е тешко ра нет, тој момент е хо рор филм. Хаотично. Никој не му покажувам да биде во моја кожа.

Веднаш отидов во болница, ми викнав моите да дојдат кај мене дома, јас во пижами, папучите од дома, како бев, така излегов.

Стигнав, ме пуштија да влезам и ми рекоа: Подобро оди си дома“, рече Мартина откако и рекле дека сопругот не преживеал.

-Триста филмови ми поминаа низ глава, затоа што јас си го знаев мажот каков ми е. И не требаше да му се случи тоа што му се случи, тоа е една огромна грешка“, рече Мартина.

Потоа, а водителот ја праша дали тоа се случило поради како што се зборуваше ли хварски долгови.

– Пишуваа што пишуваа, јадеа три ци пто јадеа, и на некој портал се уште ќе се напише нешто за мене според инфотмациите од мојот Фејсбук, каде што се уште ја имам сликата со Тозо, и нема да ја тргнам во догледно време, затоа што моето дете знае дека татко ѝ е се уште жив“, рече таа во Бекстрејџ.

Мартина и денес на нејзинито Фејсбук профил на својата насловна слика го има сопругот, нејзинта голема и непрежалена љубов. Но, она што и дава сила пак да се смее е нејзиното семејство.

Таа често објавува слики од слатката ќеркичка која е веќе порасната, и од нејзиното семејство кое и е голема утреха во тешките мигови, кога сама остана со својата ќерка.

Previous articleЈована од Сител целата блеска, овој човек е причина за нејзината голема среќа (ФОТО)
Next articleНикола тагува по својот колега, a eве што прави шеф Марк откако си замина од Брза кујна