Home Live Николина Пишек по загубата на сопругот пак е среќна, додека свекорот ја...

Николина Пишек по загубата на сопругот пак е среќна, додека свекорот ја плука каде што стигне

Во мај оваа година, многумина ги шокираше веста за упокојувањето на Видоје Ристовиќ, сопругот на пејачката Николина Пишек.

Според првите претпоставки, се сомнева дека добил срцев удар, кој очигледно бил фа тален. Семејството и блиските роднини на Ристовиќ биле шокирани од неговото прерано заминување,

а неговата сопруга Николина од болки не можела да зборува, туку само накратко потврдила дека Видое заминал во вечниот дом.

Изворите наведуваат дека не можела да и каже на нивната осумгодишна ќерка што се случило, бидејќи се плашела дека тоа може да остави трауми и последици по нејзината психа, додека наследничката на Ристовиќ од првиот брак веднаш ја дознала лошата вест.

Многу тешко ја поднесувала загубата на нејзиниот татко за кого била врзана, постојано плаче и не може да се помири со фактот за упокојувањето на Видое.

Николина Пишек откри зошто е горда на својaта наследничка, кому и’ ја посвети публикацијата.

Водителката Николина Пишек по долго време се појави на социјалните мрежи, повеќе од еден месец по ненадејното упокојување на нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ.

Таа имаше добра причина за тоа, бидејќи токму нејзината и ќерката на Видоје, Уна Софија, ја имаше првата балетска претстава.

Гордата мама објави фотографии со наследничката со емотивен коментар кој трогна многумина.

“Мојата мала љубов го одигра своето прво балетско шоу. Горда до небото. И татко ти би бил горд, знам…”, напишала Николина, која се’ уште носи црно.

Многумина и коментираа срца и убави зборови во коментари и испратија честитки до девојката, а меѓу нив беше и Ида Престер.

Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, татко на упокоениот Видоје Ристовиќ, сопруга на водителот Никола Ристовиќ екс Пишек, во своето прво признание за Republika.rs изјави дека верува дека масерката Данијела ја знае вистинската причина за неговата загуба.

Српските медиуми Данијела која во моментот на упкојувањето била со Видоје ја нарекуваат негова љубовница. Мишо Гроф најмногу го интересира зошто на Даниела ѝ требало толку многу време да повика брза помош.

– Наодите се’ уште не се пристигнати и не знам кога ќе стигнат. Откако ми се упкои синот, не знам која е причината, а што се однесува до Даниела, не сме се слушнале.

Не ме чуди што нема да каже ништо, исплашена е, не знам што крие. Друго објаснување немам – изјавил Миша Гроф за српските медиуми.

Потоа Миша ги откри непознатите детали од брачниот живот на Пишеков и Ристовиќ, а потоа шокираше кога ја обвини снаата за упокојувањето на синот.

– Николина ми го yb и синот! Купувала куќи, патувања, базени, барови, фирми… Потрошила ненормални суми на пари. Видоје ја школуваше ќерка и’ од првиот брак во Лондон и ги финансирал нејзините трошоци.

Не знам каков имот сака, Видоје беше богат, но тоа се мои пари. Мора да е свесна дека ништо нема да и’ дадам, а ако почнам да откривам се’ што знам за неа, ќе биде уап сена – остар беше Миша на самиот почеток на разговорот, кој потоа ги откри шокантните детали од бракот на Видое со Николина.

– Николина беше со Видоје само за пари, двајцата не спиеле заедно повеќе од две години. Доаѓаше во Загреб, и ги носеше парите што ги бараше, а потоа одеше во хотел да спие.

Таа жена беше ненаситна, бараше стан во Лондон, кучињата ѝ се маникир, континуирано почнуваше некои бизниси, заедно патуваа половина свет.

Кога веќе не знаела што да прави со парите ги фрлила на глупости, за време на бракот Видоје потрошил милиони евра на неа. Никогаш не му кажав збор на син ми, само сакав да биде среќен, иако бев свесен за се’.

Меѓутоа, поради неа веќе немам дете, а не сакам да молчам – рекол ожалостениот татко, а потоа објаснил зошто ја гледа Николина како виновник за упокојувањето на Видоје.

-Тврдам дека оваа жена е крива за моето дето, само поради нејзините хирови, тој си замина на 43 години. Имам докази за се’ што кажувам. Уште кога ја запозна Николина, Видоје водел дневници.

Пет огромни дневници се во моја сопственост, заклучени во сеф, а таа очајно се обидува да дојде до нив. Таа ме замоли да и’ ги дадам сите датотеки на Видоје, телефони и еден од нејзините планери што ги имам со мене.

По загубата на нејзиниот сопруг Видој Ристовиќ, Николина Пишек води вербална во јна со својот свекор Витор, попознат како Миша Гроф.

По изјавата за Нова.рс во која рече дека „никогаш не се слушнала со свекорот“, Пишек сега објави фотографија на која открива како се чувствува моментално.

„Една без никаква причина. Затоа што сум тука и сè уште го сакам животот“, напишала Николина и го оставила хаштагот #самољубавможесве.

Веднаш следеа коментари за поддршка, но и комплименти за изгледот.

Да потсетиме, по пог ребот на Видој, Николина и нејзиниот свекор Миша Гроф почнаа да се караат по медиумите и социјалните мрежи. Миша изјавил дека водителката била со синот само за пари, а таа дека не му должи ништо.

Previous articleМиа Костова советува како да се оди на одмор за 300 евра комплет, и зошто да не се земаат никакви кредити
Next articleПо долго време се огласи Маја Оџаклиевска и раскажа приказна за помалиот внук