Home Live Даниела Темелковска со сестра си во мини бикини на егзотична плажа- која...

Даниела Темелковска со сестра си во мини бикини на егзотична плажа- која од која позгодна!

-Нема жена што не е убава, за мене убавината доаѓа од внатре, здрава храна, малку спорт, секојдневна грижа за себе и сето тоа зачинето со љубов“, рече во една прилика во интервју за Убава.мк, нашата позната фолк пејачка Даниела Темелковска.

Откри дека ако не е пејачка, таа сигурно би се занимавала со медицина, тоест би била лекар.

-Бидејки сакам да им помагам на луѓето, би сакала да бидам доктор“, изјави Даниела и додаде:

Мојот фах се старите македонски песни. Класичната музика ме опушта и ме релаксира, а омилен пеач ми е Александар Сариевски.

Имаше и прашање: .Сестра ти е задолжена главно за твојот изглед, но во што ти се чувствуваш најприродно и најубаво?

-Дома по пижами обожавам да седам, а надвор повеќето сакам по спортски да бидам облечена.“, одговори Даниела.

За Даниела оддамна е познато дека годините се се само бројка, па иако е веќе зрела жена, изгледа како млада девојка, или што би рекле младите во жаргон таа е „авион“!

Иако Емилија не толку позната, сепак не е непозната, зашто јавноста најмногу ја знае од дует песните и видеата токму со сестра и Даниела. особено атрактивна е онаа од пред неколку години со наслов: „Нема дилема“, објави Вистина.

Даниела е многу горда на својот син Даниел Блажевски со кого настапи на фолк-фест Валандово уште во 2013 година.

„Презимето Блажевски е од мојот дедо Блаже“, рече синот на Даниела во едно интервју.

Има детство среќно и весело, од страна на моите родители се што можеле ми пружиле.

Не дека ми е мајка, но морам да кажам дека Даниела е навистина прекрасна мајка. Знае да ме постоветува, цело време е на моето ниво на комуникација.

Влегува во моите размислувања, не е старомодна“, рече Даниел и потоа откри што најмногу пеат по дома.

Ние пееме македонска народна музика, знаеме како функционираат нашите кафеани-ресторани, се што е добро обично слушам.

Идејата да запееме заедно беше на мајка ми. Јас кога почнував со мојата кариера не сакав да биде тоа тилкуи нападано,веднаш да снимам дует, според мене, тие работи не се толку битни.

Ако некој сима талент во себе, и квалитет, тоа треба да си покаже сам„, рече Даниел за својата мајка.

Македонската фолк пејачка во 2018 година, дел од летниот одмор го мина во Доминиканската Република.

Друштво и правеше најблискиот член од нејзината фамилија, сестра и – Емилија. И сега, Даниела има слични објави на Инстаграм, од убави места.

Даниела, по напорната година со доста настапи, сега е на заслужен одмор.

Таа одмара со својата драга сестра, но не кажаа на кое место се. Околу нив, бел песок и палми, а тие двете во мини бикини, која од која позгодна.

Previous articleКонцертот беше прекинат: Ве молам, брза помош да дојде овде, брзо, брзо
Next articleНа 50 години, има тело како да има 25- Лила откри како ѝ успева така да изгледа