Home Live И покрај тоа што е сериозно болна, згодната хрватска пејачка скокаше и...

И покрај тоа што е сериозно болна, згодната хрватска пејачка скокаше и играше во мини фустанче во Охрид, обожавателите го снимија секој детал

Убавата хравстака пејачка од Сплит, Јелена Розга која многумина ја доживуваат како префинета дама и пред се сталожена, открила дека како секој нормален човек, и таа понекогаш има „жолти минути“.

Јелена Розга која важи за една од најзгодните хрватски пејачки вели дека не се доживува себеси како се кс-симбол.

Најгорда сум на својата душа. На тоа што сум воспитана и одгледана да ги ценам вистинските вредности, внатрешноста на човекот, како кај себе, така и кај другите луѓе.

Нема тука долги нозе или гра ди кои можат да ја засенат убавата човечка душа која плени со добрина“, вели пејачката.

Розга која многумина ја доживуваат како префинета дама и пред се сталожена, открила дека како секој нормален човек, и таа понекогаш има „жолти минути“.

Фолк пејачката Дара Бубамара е позната по остриот јазик и директната комуникација со новинарите. За време на интервјуто во емисијата „Ексклузивно“ таа ја прозва пејачката Јелена Розга поради нејзиниот однос кон седмата сила.

Новинарот сакаше да дознае во каква емотивна состојба е Дара, а тогаш таа ја спомена колешката како негативен пример за соработка со медиумите.

Не сакам да бидам како некои Розги кои што се лутат. Не знам што да ти кажам за својот емотивен статус. Ако кажам дека сум слободна, тогаш тешко мене мајко, затоа што и вака не можам да се одбранам од мажите, одговара Дара.

Познатата хрватска пејачка работи многу, а кога нема време за одмор, телото почнува да и трпи. Јелена Розга со години има здравствени проблеми кои ги држи под контрола со редовна терапија и посети на лекар.

Меѓутоа, во последните неколку месеци таа многу работи, а често и нема доволно време да се одмори правилно, што веднаш влијае на нејзината тироидна жлезда.

Таа е зафатена со подготовка на нов албум, а има и концерти, па распоредот и е доста полн. Бидејќи е перфекционист во бизнисот, таа се труди она што го работи да го направи навистина совршено.

Тоа ѝ создава дополнителен притисок и стрес. Таа не крие дека има здравствени проблеми, а сега решила да раскаже што ѝ се случило неодамна.

– Минатиот понеделник бев многу среќна, бидејќи завршив добра работа во студиото. Дојдов дома, го шетав кучето и ми се слоши. Отидов на лекар и испадна дека тироидната жлезда полудува, па терапијата се менува…

Одвреме-навреме имам проблеми со таа тироидна жлезда, едноставно не ми дава мир. Доктор Пунда, кој ми е ендокринолог, со години коментира – тироидната жлезда ти е жилава, не се дава, цврста е исто како тебе – низ насмевка рече Розга.

Таа е упорна да истурка се што ќе замисли, па не се откажува од работата на албумот.

– Меѓутоа, кога слушав во одреден момент, фрлив се, не бев задоволна и почнав повторно. Сега тоа сакав да го слушнам, мислам дека мојата публика го заслужува тоа ниво. Јас сум свој најголем критичар, буквално ме исфрлаат од студио или продуцентот не ми одговара кога ќе му се јавам – објасни Розга.

И покрај нејзините здравствени проблеми, таа била сношти во Охрид, и според сторирањата на Инста, си поминала топ.

Пеела, скокала и играла во преполн клуб, а нејзините македонски обожаватели го снимиле секој интересен детал, особено оние кога Розга скока во кратко фустанче и гии пее своите познати песни.

Previous articleСе појави стара слика на Здравко Чолиќ со Бучковски и братот Љубе Бошкоски
Next articleИ Дани пушти срце и објави фотка од плажа, ама раскажа и необична случка од одмор – Кичмава ми е стара 62 години