Home Live Огњен Амиџиќ се огласи по разводот со Данијела, кажа како ја планира...

Огњен Амиџиќ се огласи по разводот со Данијела, кажа како ја планира иднината без неа

Како бом ба одекна веста дека српската манекенка со македонско потекло Данијела Димитровска и водителот Огњен Амиџиќ се разведуваат, а брачната двојка со заедничко соопштение ја потврди веста и нагласи дека за раскинувањето не е виновна трето лице и дека повеќе нема да коментираат на оваа тема.

Затоа екипата на Пулс онлајн отиде во населбата каде Данијела и Огњен го направија своето свадбено гнездо. Соседите велат дека биле исто толку шокирани од веста која се појавила во медиумите.

– Се надевав дека се само гласини, но кога видов дека тоа го потврдија, многу ми беше жал. Некако оставија впечаток на складност од многу парови на естрадата и затоа ми е жал.

Ги видов и двајцата во населбата. Поединечно ми беа драги, учтиви, културни. Ретко ги гледав заедно бидејќи веројатно наизменично беа дома и така се координираа со деловните обврски, вели соседот и додава:

Данијела е убава жена и зрачи каде и да се појави, така беше и во парк кога ќе ја видите без шминка и во тренерка. Од друга страна, Огњен е паметен и има харизма. Тие беа убав пар.

Речиси немаше сосед кој немаше убави зборови и за Даниела и за Огњен. Заедничко за сите нив е тоа што не се посомневале во разделбата на оваа брачна двојка.

– Ги видов во блискиот ресторан кога дојдоа да вечераат и се чинеше дека е во ред. Бев изненаден. Но, таков е животот и луѓето си одат по својот пат без груби зборови и навреди.

Изгледаат како еден од оние парови кои седнале и решиле дека не можат повеќе да бидат заедно, на цивилизиран начин, истакнува сосед кој живее во куќата до зградата на поранешните партнери. Соседите мислат дека Даниела ќе остане во станот, но во последно време ретко ги гледаат и двајцата.

– Сигурно помина еден месец откако ги видов и едниот или другиот. Инаку ретко ги среќавам, Огњен најмногу попладне бидејќи работи навечер.

Тој е насмеан и секогаш не поздравува, понекогаш ние овде пензионерите го прашуваме за гостите во „Амиџи шоу“, па коментираме и даваме предлози кој да дојде на гости.

Сето тоа го прифаќа со насмевка, иако знае дека сме мрзеливи и од досада смислуваме идеи, вели еден постар господин, кој исто така има добро мислење за Даниела:

-Постојано е насмеана и тоа денес тешко се гледа. Во блиската продавница велат дека Даниела ја гледале почесто од Огњен, додека тој застанувал само за да купи пијачка или бонбони.

-Таа беше таа која како и повеќето жени ја чуваше куќата. Доаѓаше на набавка и секогаш знаеше што купува, само да и помогнеме да го најде. Таа беше природна и весела, а тој накратко застануваше.

Најмногу за да купи пијалок за пат или некоја бонбона. Пријатен е, но таа беше почесто со нас па се заљубивме во неа, велат работниците. Соседите велат дека Огњен и Даниела живееле мирен, семеен живот.

– Никогаш не можевте да слушнете повишен тон или гласна музика од нивниот стан. Никогаш не собрале пријатели во станот, се среќавале во блиските кафулиња. Што ќе рече, комшиите да посакуваат вакви комшии затоа што не се бучни, вели Рада.

Бидејќи водителот Огњен Амиџиќ по разводот со манекенката Данијела Димитровска не даваше интервјуа, големо внимание привлече неговото одговарање на прашањата на следбениците на социјалните мрежи.

„Како се гледаш себеси во пензионерските денови?“, го прашал еден следбеник на Инстаграм, на што Огњен на свој начин одговорил:

– Oзнака за адреса околу вратот ако се изгубам, куќа на карпа и работам како диџеј на андерграунд забави на млади луѓе кои не се баш свои.

Од друга страна, на прашањето каде се гледа себеси за пет години, Амиџиќ, кој одговараше на прашањата од грчка плажа, рече:

– На истото место, но како сопственик на плажа и хотел.

Previous articleФилип Нуне раскажа што ѝ се случувало на Есма две недели пред да го напушти овој свет, приказна која сите ги растажува
Next articleПолупразен вискач пред нив, а тие весели и светнати во очите – Ацо Пејовиќ на журка со нашиот познат пејач од „Гранд“ (ФОТО)