Home Live Новинарката Анита изненади, отворено свилено фустанче на прерамки, изгледа како авион (ФОТО)

Новинарката Анита изненади, отворено свилено фустанче на прерамки, изгледа како авион (ФОТО)

Анита Петровска, информативен новинар и уредник, најчесто по македонските телевизии. МТВ, Канал 5, 24 Вести, ТВ Нова…

Едно од оние профилирани новинарски лица чиј збор има тежина, лик на кој му се верува. Колку сериозна и концизна, толку шармантна, згодна и убава.

Александар со нашата новинарка се запознале на 30 мај во 2008 година, кога Горан Бреговиќ имал концерт во Скопје.

Анита во една прилика има изјавено дека од нивната прва заедничка фотографија таа вечер, до денес, сe е како убава бајка.

Двајцата често патувааат заедно, а по само еден месец врска на една од плажите во Ница, Александар предложил да живеат заедно.

-Моравме да се решиме веднаш на таков чекор, бидејќи јас сум од Скопје, тој е од Белград и е постајано на турнеи секаде низ светот со Бреговиќ.

Да не се договоревме да живееме заедно во Скопје, мислам дека тешко дека љубовта ќе ни успееше“, раскажа Анита Петровска во Женски магазин.

Новинарката додава дека деценијата помината со сопругот, таа ќе ги памети по неизмерната љубов и поддршка. „ И денес, по десет години, јас сум уште вљубена во него како првиот ден. Неверојатно е, но не е избледено буквално ништо во нашиот однос“, додаде Петровска.

Најубавиот подарок, таа и нејзиниот сопруг го добиле токму на годишнината од нивната љубов. „ Подарокот стаса како порачан.

Ни јавија дека се готови документите за нашиот нов стан. За некој ден се вселуваме“, изјавила Анита во 2018 година. Тие се венчаа на крајот на октомври во 2013 година, на големиот празник Света Петка.

На Света Петка си кажавме Да- 8 години брак летнаа како минута ога си со оној кој го сакаш“, напиша таа при крајот на 2021 година на Фејсбук, а наскоро ќе прославата 9 години брак.

Анита и Александар навидум два различни света. Но, едно познанство, една средба ќе ги спои и ќе ја разбуди најпрвин љубопитноста, а потоа и разгори и распламти љубовта и…

Новинарката и музичарот застанаа пред вратите на олтарот, впловувајќи во брачните води.

Иако обете професии се доста напорни и захтевни, бараат многу посветеност, откажување од приватноста, долго отсуство од дома и баеги потрошено време, сепак нивната љубов трае.

Патот на љубовта е чуден. Не признава ниту раса, вера, националност, професија… Тоа безброј пати се докажало, па таква е и нивната љубовна приказна.

Таа Македонка, тој Србин. Таа новинарка, тој музичар. Таа информативец, тој забавувач.

Таа оратор, тој дувач. Таа пред камерите и микрофонот, тој на сцената пред публиката. Единственото нешто што ги спојува е јавноста на нивните професии. Новинарската и естрадната“, напиша за овој пар Вистина.мк во една прилика.

„ Се запознавме на 30 мај во 2008 година, кога Горан Бреговиќ имаше концерт во Скопје. Од нашата прва заедничка фотографија таа вечер, до денес, сe е како убава бајка. Патувавме често заедно, а по само еден месец врска на една од плажите во Ница, Саша предложи да живееме заедно.

Моравме да се решиме веднаш на таков чекор, бидејќи јас сум од Скопје, тој е од Белград и е постајано на турнеи секаде низ светот со Бреговиќ. Да не се договоревме да живееме заедно во Скопје, мислам дека тешко дека љубовта ќе ни успееше“, раскажала Анита во Женски магазин во една прилика.

Новинарката додава дека годините поминати со сопругот, таа ќе ги памети по неизмерната љубов и поддршка. „ И денес, по многу години, јас сум уште вљубена во него како првиот ден. Неверојатно е, но не е избледено буквално ништо во нашиот однос“, додаде Петровска.

Анита сега ја води емисијата Скен, за медиумот А1 он, и нејзините емисии во кои таа зборува на различни теми се емитуваат и на Youtube. во својата нова емисија, таа зборува на тема: Како да добиете пари за оштетено возило во странство?

Она што навистина привлекува внимание на оваа слика е аутфитот на оваа наша позната новинарка, која ја знаеме од доста ТВ куќи. Облекла свилено фустанче на прерамки, умерено отворено и со ставата и со ставот кој го има пред камерите, Анита изгледа како авион.

Previous articleВане Маркоски се вратил на местото од каде што дојде, сподели носталгична приказна
Next articleОва е згодната поранешна сопруга на Мишо Ковач со која имаше бурна и тажна разделба, и во зрелите години не се дава