Home Live Николина Пишек објави фотка како весла на даска – во коментар и...

Николина Пишек објави фотка како весла на даска – во коментар и пишаа: Празник за очи (ФОТО)

Водителката Николина Пишек, последните месеци е топ тема во медиумите, поради одлуката, по загубата на сопругот, да продолжи да живее со „полни гради“.

Во една прилика, таа јавно проговори за своите родители, а откри дека на почетокот не ја поддржувале во нејзината одлука да се занимава со јавна работа.

– На родителите им требаше многу да сфатат што правам. Дури подоцна сфатија… Тие се родители на стара паричка. Сакаа да бидам осигурана, што значи тоа…

Да бидам здравствено осигурана, мојот работодавец да го плати тоа, а не јас да плаќам сама, концептот не им беше баш јасен.

За нив беше несфатливо што значи „самовработен“. Дека имам и редовни примања, стабилна плата – изјави Николина Пишек, чиј татко се упокои минатата година.

– Не се радуваа на изборите што ги имав. Би биле најсреќни да работам на суд или нешто слично… (се смее) Не беше така.

Подоцна многу ми помогнаа, особено со ќерка ми, која ја имав на 21 година, кога студирав на факултет. Бев самохрана мајка – додала во таа прилика пејачката.

Водителката Николина Пишек по упокојувањето на нејзиниот сопруг, се појави на социјалните мрежи, со добра причина, бидејќи токму нејзината и ќерката на Видоје, Уна Софија, ја имаше првата балетска претстава.

Гордата мама објави фотографии со наследничката со емотивен коментар кој трогна многумина.

“Мојата мала љубов го одигра своето прво балетско шоу. Горда до небото. И татко ти би бил горд, знам…”, напишала Николина, која се’ уште носи црно.

Многумина и коментираа срца и убави зборови во коментари и испратија честитки до девојката, а меѓу нив беше и Ида Престер.

Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, татко на упокоениот Видоје Ристовиќ, ја нападна својата снаа и рече дека Николина била со Видоје само за пари, двајцата не спиеле заедно повеќе од две години.

-Доаѓаше во Загреб, и ги носеше парите што ги бараше, а потоа одеше во хотел да спие.

Таа жена беше ненаситна, бараше стан во Лондон, кучињата ѝ се маникир, континуирано почнуваше некои бизниси, заедно патуваа половина свет.

Кога веќе не знаела што да прави со парите ги фрлила на глупости, за време на бракот Видоје потрошил милиони евра на неа. Никогаш не му кажав збор на син ми, само сакав да биде среќен, иако бев свесен за се’.

Меѓутоа, поради неа веќе немам дете, а не сакам да молчам – рече тогаш ожалостениот татко.

Николина не влезе со него во директна расправија, но индиректно ги негираше неговите наводи, а на својот профил на Инстаграм најави дека ќе продолжи со животот.

Таа почна да објавува фотографии речиси на дневна основа, а со последната од денес, го крена адреналинот кај своите следбеници:

„Бравооо, ова е празник за очи“, и пиша нејзин обожувач во коментар.

Previous articleПознатата водителка и писателка Јелена Бачиќ: Моите одрекувања, за да ги сочувам бракот и децата од „етикетирања“ беа огромни
Next articleЛазар Бараков: На паметните ќе им биде забрането да размислуваат, бидејќи го обелоденуваат безобразието и осеќањата на безобраните