Home Live Анастасија Ражнатовиќ одлучи да ги спакува куферите и да ја напушти Цеца,...

Анастасија Ражнатовиќ одлучи да ги спакува куферите и да ја напушти Цеца, се селат со фудбалерот заедно, далеку од Србија

Сите се согласуваат дека Анастасија Ражнатовиќ својот глас, но и изглед го има наследено од својата мајка, Цеца Ражнатовиќ.

Но дали ќе успее да ја надмине музичката дива ќе покаже самото време. Повеќе од очигледно е дека помина одлично со нејзината прва песна со која ги освои критиките и стана хит за кратко време.

Таа токму оваа песна му ја пееше и на увце на роденденската прослава на својот пријател, фризерот Стефан Радивојевиќ, со кого често се дружи.

Анастасија на својот Инстаграм многу често објавува заеднички фотографии со него, па така и овој пат објави дел од лудата роденденска забава на која доминираше нејзиниот глас.

Атмосферата е на ниво и тие си поминуваат одлично што можевме да го видиме и од фотографиите, а Анастасија за оваа пригода избра мал црвен кожен фустан и високи црни чизми во кои изгледаше фантастично.

Анастасија Ражнатовиќ во емисијата „Сценарио“ на курир.рс проговори за детали од приватниот живот кои не се толку познати на јавноста:

„Имав доста следбеници и пред да започнам да се занимавам со музика, кога се снимав со пријателите. Малку се занимавав и со манекенство“, вели Анастасија.

Анастасија Ражнатовиќ откри што бара од нејзините соработници, па зборуваше за одлуката да паузира во објавувањето песни.

–Луѓето често ме прашуваат зошто не објавувам нови песни, едноставно не брзам со тие работи. Секоја песна што ќе ја објавам мора да биде нешто што ќе ми се допадне максимално, сто проценти – рече таа на почетокот.

Семејството на Немања Гудељ, новото момче на Анастасија, заедно судејќи по објавите на социјалните мрежи, целото време го поминуваат во Шпанија со семејството на фудбалерот.

Кога беше откриено дека ќерката на Цеца Ражнатовиќ се забавува со познатиот фудбалер, по раскинувањето на врската со бизнисменот Ѓорѓе Куљиќ, многумина се запрашаа како Анастасија навистина се согласува со најблиските на Немања.

Според медиумите, идната свекрва на Анастасија, Оливера Гудељ, откако поминале многу време заедно во Севиља, само го засилила позитивното мислење што го имала за избраничката на нејзиниот син, а на ист став е сестрата на Немања, Вања и братот Драги.

– Анастасија е многу приземна и пристојна девојка, а кога е во прашање семејството на Гудељ, таа не можеше ни да глуми ѕвезда.

Ќерката на најголемата балканска фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија не крие дека изминативе неколку месеци ужива во љубовта со српскиот репрезентативец Немања Гудеља.

За тоа колку е сериозна и стабилна нивната врска, истакнува изворот, откривајќи дека пејачката и фудбалерот планираат да започнат заеднички живот во Турција.

Имено, како што објаснува соговорникот, спортистот добил одлична понуда од фудбалски тим, а Анастасија докажала дека е негов најголем поддржувач кога се согласила да се пресели на Босфор за своето момче.

– Гудељ доби понуда да се пресели од Севиља во редовите на актуелниот турски шампион, тимот на Трабзон. Неговиот сегашен тим е подготвен да го продаде за огромна сума, моментално се водат преговори,

а многу е можно Немања следната сезона да се пресели на Црното Море поради деловните обврски – ја започна приказната изворот, кој потоа откри дека таму би бил следен фудбалер заедно со наследничката на Цеца.

– Немања и Анастасија се во сериозна врска и планираат заедничка иднина. Таа беше првата личност на која и кажа дека добил понуда од турскиот прволигаш и и објасни дека е многу сигурно дека следната година ќе ја напушти Шпанија.

Ја прашал дали би била подготвена да ги спакува куферите за него. Се договорија прво да оди во Турција, а кога ќе се смири и ќе се вклопи во околината, ќе му се придружи и Таса – откри соговорничката која истакна дека Ражнатовиќ не планира да ја запостави музичката кариера.

– Анастасија не планира да се откаже од пеењето. Свесна е дека за да напредува во работата треба многу време да помине во Белград бидејќи тука се сите нејзини колеги и кариерата најдобро ќе ја води од Србија.

Исто така, таа е многу приврзана за семејството, мајката, братот и внукот Жељко, а одлучила постојано да биде на релација Белград-Турција за да го поддржува своето момче, но и да продолжи со сопствениот раст.

Верува дека тоа ќе биде добар тест за нивната врска, била свесна дека сериозна врска со спортист бара одредени жртви и верува дека ќе може да се снајде со тоа темпо на живот – заклучила соговорничката.

Previous articleОва е горчливата вистина за вториот син на Боба Живојиновиќ, Стефан: Мојата желба беше да го изградам семејството од кое и самиот дојдов
Next articleВоја Недељковиќ запрепастен од потегот на Саша Поповиќ: Го прашав дали знае со кого разговара