Home Live Воја Недељковиќ запрепастен од потегот на Саша Поповиќ: Го прашав дали знае...

Воја Недељковиќ запрепастен од потегот на Саша Поповиќ: Го прашав дали знае со кого разговара

Ја запознал на телевизија, се венчале, а три дена по венчавката им се родил синот. Водителот на популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“, Воја Недељковиќ долги години е во брак со убавата и атрактивна докторка Маја, која е 17 години помлада од него.

Тие уживаат во својата љубов, секогаш насмеаниот водител не се колеба да им ја покаже својата сопруга на следбениците на социјалните мрежи, а комплименти за нејзиниот изглед не престануваат.

Војо во една прилика на присутните им кажа дека својата сакана ја запознал случајно на Третиот канал, каде што тогаш работел, а поблизок контакт воспоставиле на настанот што наместо Воја требало да го води Дејан Пантелиќ.

– Можеби Деки би бил во брак со неа, се пошегува Војо. Од таа манифестација во следните неколку месеци често се слушавме и почнавме врска – изјави водителот и истакна дека нивната врска се развила многу брзо, по само неколку месеци почнале да живеат заедно, а набрзо се родил и синот Џорџ.

-Кога Маја остана бремена, не бевме на принципот дека мора да правиме свадба. Го ставивме нашиот потпис на хартија седум дена откако решивме да ја официјализираме врската, вели тој.

Бидејќи се венчале на 7 август, а синот на Џорџ се родил на 10 истиот месец, често се шегуваат и велат дека е „атомско бебе“, направено за три дена.

Уште една интересна работа што ја одбележа нивната венчавка е денот кога го кажаа судбоноснотото ,,да”

Бидејќи пријателите често го притискале Војо со прашањето „Кога ќе се жениш“, тој често на шега им одговарал на сите – во четврток.

– Еден од ретките денови кога не работам, а тоа е глуп ден, во четврток ништо не се случува, па да го исполниме денот. И беше четврток кога се оженив, што е најинтересно – се присетува тој.

Војо често добива шеги на негова сметка, па имајќи предвид дека на свадбата носел бел лен и влечки, за себе вели дека се оженил како папучар.

Во една прилика го прашале водителот, кој со години ја забавува телевизиската и радио публиката со своите шеги, што е најлудото нешто што досега го направил од љубов кон сопругата.

– Јас сум доволно луд сам, па да ја прашате жена ми како ги поднесува моите лудории. Можеби во младоста, па веќе не се ни сеќавам. Овие последни неколку години, овие обични, секојдневни работи што ни се случуваат се доволно луди.

Најубавото нешто што си го правиме се убави изненадувања. Ја изненадив сопругата со мал подарок, а тоа не беше некој посебен датум, како Денот на вљубените, нешто што таа воопшто не го очекуваше. Нешто посебно за нејзиниот мобилен телефон. Нарачав и ѝ го подадов неодамна.

Таа беше многу среќна. Ова се некои од работите кои ја прават секоја врска поубава. Се што е планирано и поврзано со некои состаноци не е искрено, секогаш сум повеќе за некои спонтани работи.

Во мојата младост секогаш најубавите забави и дружења беа непланираните, а не оние што ги чекаш, новогодишни, родендени и друго. Уште подобро е кога одиме на забава во работен ден – откри Недељковиќ.

Водителот на „Ѕвезда Гранда“ Воја Недељковиќ признава дека бил многу изненаден кога Саша Поповиќ го ангажирал на музичко натпреварување.

Неговата покана да ја води оваа популарна емисија, сега се присети, толку многу го збунила што мислел дека дошло до забуна.

-Кога ми се јави, помислив дека е грешка. Тој ми рече: „Здраво, ми требаш токму сега“. Прашав за што се работи бидејќи тогаш снимав разни реклами за Гранд и слично, па мислев дека е поврзано со тоа.

Ми вели: Ми требаш за „Ѕвезде Гранда“, слушај како ги објаснувам правилата – ја започна приказната Воја.

Недељковиќ се уверил дека Поповиќ згрешил и уште еднаш го потсетил со кого разговара.

-Ми вели дека многу добро знае со кого разговара и ме кани веднаш да дојдам во Бежанијска Коса да разговараме, ако сакам да дојдам, ако не, не морам. Така се оди кај него веднаш, нема чекање – додал водителот.

Затекнат од оваа понуда, Воја не можеше да одолее да го праша Саша – зошто изборот падна на него.

– „Знам речиси се’, но ми е интересно да ве вклучам во таа приказна“. Имаш профил на психолог, ќе знаеш кого да забрзаш, кого да успориш, кого да спуштиш, кого да тешиш“, ми рече тогаш.

И навистина се снајдов на почетокот иако сето тоа ми беше туѓо. Беше во право, имаше многу ситуации каде имаше солзи и смеа, а богами и несвестица – изјави Воја, пишува Гранд онлајн.

Previous articleАнастасија Ражнатовиќ одлучи да ги спакува куферите и да ја напушти Цеца, се селат со фудбалерот заедно, далеку од Србија
Next articleЕве како изгледаше во моментов најпопуларната Битолчанка на најважниот ден во својот живот