Home Live Гоца Божиновска ифрит лута во врска со синот: Им здосади заедничкиот живот...

Гоца Божиновска ифрит лута во врска со синот: Им здосади заедничкиот живот со свекрвата

Пејачката Гоца Божиновска неодамна доби внук, Зоран, за кој вели дека неизмерно го сака, а нејзините нови родители, според нејзиното мислење, одлично се снашле.

Гоца открива се за своето прво дете, снаа и син, но и односот со нив. Гоца Божиновска неодамна стана баба. Нејзиниот син, Мирко Шијан, доби син кој го нарече по неговиот покоен татко Зоран.

А гордата баба открива како снаата и синот се снаоѓаат во улога на родители, како и колку таа им помага, пренесува Свет.

Таа не ја крие среќата што внукот и е во куќата и дека на Бојана и Мирко им оди одлично, а на шега вели дека сакаат да ја исфрлат од дома.

– Не купив ништо за внукот, му дадов пари штом го донесоа дома. Не знам што би избрал кога е толку мал, и сите му носеа облека, има доволно пет деца да се облечат.

Има толку многу работи таму што мислам дека барем половина од него никогаш нема да ги носи, ќе ги надрасне.

Прекрасно ја уредија неговата соба, се многу слатко. Тие не претераа, и има се што му треба на бебето. Патронажната сестра се уште доаѓа кај нас, а Бојана и Мирко работат заедно околу Зоран.

Синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата вереница Бојана Родиќ повеќе не сакаат да живеат под ист покрив со мајката на Мирко!

Тие двајца веќе подолго време бараат плац во Сурчин за да купат и да го изградат своето големо семејно гнездо.

Иако Мирко и неговата избраничка не се јавни личности, домашните медиуми се многу заинтересирани за нивниот начин на живот, па неодамна во медиумите се појави информација дека Бојана Родиќ повторно е бремена, а сега пристигнува вест од добро упатен извор близок со идните сопружници дека тие двајца се подготвуваат да започнат целосно независен живот.

– Мирко и Бојана уживаат во љубовта и добро се забавуваат со Гоца, но планирале да се отселат уште пред да дознаат дека чекаат уште едно бебе.

Родителите најпрвин сакале да им купат плац во Тител, за да не го одвојат Мирко од Вељко Ражнатовиќ, но не успеале да најдат соодветно земјиште каде што нивната средна ќерка би можела да изгради куќа и да живее со семејството.

Уште додека била бремена со Зоран, Бојана се преселила во Сурчин, во куќата на семејството Шијан. Гоца им помогна и го адаптираа целиот кат според нивните потреби и потребите на детето.

Го имаат буквално целиот стан за себе, но сепак сакаат поголема приватност – вели добро упатен извор и објаснил зошто е важно Мирко и Бојана да се осамостојат.

-Бојана и Гоца одлично се согласуваат, не се одвојува од неа поради лошите семејни односи, туку за да уживаат во љубовта и децата.

На Гоца многу и се допаѓа снаата, постојано ја фали, до крај. Гледам дека ништо не и е тешко на Бојана, таа е вредна и работи во куќата, што е една од најважните работи за Гоца – рече изворот, а потоа откри зошто идниот пар не го купил имотот што го гледале:

-Долго гледаа огласи, а потоа се појави еден во близина на домот во кој порасна Мирко, кој веднаш реши да го купи за да бидат блиску до Гоца, која помага со Зоран.

Сепак, цената беше висока. Некои парцели во тој дел од градот чинат и над 200.000 евра, а онаа што му падна во око на Мирко беше смешно скапа.

Навистина им се допадна тој имот, но сопственикот не сакаше да преговара за цената и да ја намали, па се откажаа од купувањето и продолжија со потрагата – заклучи тој.

Од друга страна, Гоца Божиновска тврди дека „сето тоа е глупост“ и дека нејзиниот син и снаа никаде нема да одат:

– Веќе не знаат што да измислат, па зборуваат за тоа. Никаква парцела не купуваат, тука се, цел кат имаат. Па зошто децата би купиле парцела кога веќе имаат своја.

Не сакам да коментирам никакви наслови и информации, ве молиме контактирајте со нив.

Previous articleЈелена Томашевиќ искрено проговори за болеста: Забележав еден месец по породувањето, ми отече едниот прст
Next articleМедот ќе стане луксуз? Еве колкава се очекува да биде неговата нова цена