Home Live Ова е ќерката на Драгана Мирковиќ по која сите лудуваат за нејзините...

Ова е ќерката на Драгана Мирковиќ по која сите лудуваат за нејзините облини: Еве што кажа пејачката за тоа

Драгана и Тони се заколнаа на вечна љубов на 28 септември 200 година во Виена, каде што го продолжија својот живот заедно. Се венчаа во интимна атмосфера, без родителите на пејачката кои не можеа да добијат виза за кратко време.

Драгана Мирковиќ иако живее живот од бајка, никогаш не се расфрлала со пари, а во таков дух ги воспитувала и своите деца.

Покрај тоа што се занимава со јавни работи, таа успеа да ја зачува приватноста на своето семејство, така што до ден денес речиси никој не знае како изгледаат нејзините деца, откако дозна дека интересот на јавноста за нејзините деца Марк и Мануела не стивнува.

Сепак, се случува Мирковиќ да сподели некои интересни работи за своите деца и на тој начин да покаже колку е горда на нив. Во едно интервју таа откри какви се нејзините наследници.

,,Мануела е поинаква, повлечена е, таа е мое бебе. Моите пријатели велат дека е девојка со најубави очи и најчиста душа.

Тие се нормални деца што е најубав комплимент денес. Не се разгалени, не бараат да носат брендови, дури еднаш ја замолив ќерка ми да облече еден од моите фустани затоа што е малку поексклузивен и брендиран,

а таа не сакаше да го слушне, би било штета да ја видат другарките во него. Таква е таа“, изјави таа за Стори и истакна дека луѓето доаѓаат во нивната куќа со различна финансиска состојба.

„Кај нас доаѓаат нивни врсници од различно потекло, а пред се пријателите ни се главно луѓе со некоја просечна плата. Нашите деца се свесни за парите и веќе имаа можност да ги заработат. Марко на пример се занимаваше со книговодство.

Пејачката е една од ретките чија кариера е без никаков скандал, а и самата еднаш изјави дека нејзините деца воопшто не сакаат да се истакнуваат.

„Во денешно време младите само сакаат да бидат во центарот на вниманието, да се гледаат, а моите деца не се такви, не се во тој стил“, изјави пејачката во една прилика,

додавајќи дека нејзините деца веруваат дека приватноста е највредното нешто и дека нејзиниот син еднаш рекол дека сака луѓето да го сакаат поради него, а не затоа што е син на Драгана Мирковиќ.

Пејачката Драгана Мирковиќ отсекогаш се трудела да ги заштити своите деца од очите на јавноста, но кога Мануела и Марко пораснале станале се поактивни на социјалните мрежи.

Мануела Бијелиќ објави неколку фотографии од својот одмор со кои ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм.

Таа позираше во тесни комбинации и ги покажа своите облини, поради што имаше голем број комплименти за нејзиниот изглед.

Инаку, Мануела ужива на море во Хрватска каде престојува со своите пријатели. Многумина напишаа дека ќерката на Драгана неодоливо личи на пејачката.

„Мануела работеше во хотелот „Риц“, тоа траеше околу три месеци, доволно за нејзината возраст да стекне искуство и работни навики.

Најважно ми е што и двајцата изразија желба за работа, не ги теравме да го направат тоа“, изјави во една прилика пејачката за медиумите, додека за полуголите фотографии кои многу често се среќаваат на социјалните мрежи, пејачката во една прилика искоментира:

Драгана Мирковиќ за Pink.rs открила дека не облекува костим за капење бидејќи и е непријатно другите да ја гледаат. Популарната фолк ѕвезда истакна дека така се чувствувала и кога била помлада, а особено сега во подоцнежните години.

Мирковиќ изјави дека е пејачка и дека не може да дозволи да се фотографира полугола.

– Се чувствувам непријатно кога некој ќе ме погледне во костим за капење, дури и кога бев млада, а камоли сега… Мислам дека нема потреба од тоа, јас сум пејачка, не сум модел или актерка, па да си дозволам тој момент да се сликам полуоблечена, не ми се допаѓа.

Не сум таков тип, па нема да го видите тоа – објасни Драгана, а потоа се осврна на „трка“ на нејзините колешки во однос на тоа кој ќе облече помали бикини и ќе направи попровокативна фотографија за Инстаграм:

– Не знам, не знам дека се тркаат. Во секој случај млади се, згодни се, нека уживаат во тоа задоволство – заклучила пејачката.

Previous articleНашиот познат автор ја покажа сопругата, па порача: Ако сакаш да имаш убави раце, подавај ги често да кренеш некој што паднал
Next articleНашата водителка во фустанче на прерамки покажа со што располага и колку е згодна (ФОТО)