Home Live Испливаа слики од Ирена Спасовска со дечко на јахта – фолкерката вљубено...

Испливаа слики од Ирена Спасовска со дечко на јахта – фолкерката вљубено гледа во мажот со капетанска капа

Ирена Спасовска  е самохрана мајка која како и сите мајки се соочува со сите работи работи што ги носи животот на една млада девојка.

Но таа воедно е и најдобра другарка со својата ќерка Тамара, а колку е горда на неа покажа и тоа што Ирена често споделува нејзини фотографии под кои секогаш ќе напише и по неколку емотивни зборови што ја откриваат нејзината голема мајчинска љубов и посветеност кон неа.

Инаку Ирена е позната по патувањата на егзотични дестинации. Таа во едно интервју препорача сте луге кои што можат да си дозволат да патуваат да не се мислат, бидејки парите се едно средство за живот кое на старост треба да обезбедат добри спомени.

-Точно е дека многу работам но сакам и да потрошам. Практикувам 3-4 пати во годината да посетам различни земји и да осознаам различни култури.

Не можам да ги разберам лугето кои што инвестираат само во некретнини и слично а животот само им поминува речиси да не живеат.., како велат Србите -није имати него умети.

Јас сум дружељубива и секој ден сум опкружена со пријатели. Можат да се избројат на една рака но знам дека се вистински. Пријателствата треба да се негуваат и навистина сум добар пријател во добро и лошо.

На прашањето што најмногу ја нервира и што не толерира кај пријателствата Ирена рече-Секогаш се трудам да сум достапна за тие што ми значат макар и со три збора и во најголема гужва да бидам давам повратна информација, и секогаш тоа што ќе го ветам и го исполнувам.

Не си играм со ничие време а тоа го очекувам и од другата страна а доколку не е така станувам нервозна и веднаш укажувам.

Давам почит и тоа го очекувам од другата страна.Веднаш расчистувам и барем знам на што сум.

Фала богу имам пријатели кои можат да се избројат на една рака но знам дека се вистински и одлично се разбираме,почитуваме и надополнуваме.

Вистинско богатство е да се има некој да те праша како си и како ти поминал денот. Јас со моите две најдоби пријателки се слушаме неколку пати во денот,се гледаме секојдневно и тоа не исполнува и радува.

Таа во последно време често објавува фотографии на Инстаграм, а нејзините обожаватели се повеќе ја фалат за нејзиниот изглед.

Таа бели освен што е чест клиет во салоните за убавина каде што прави третмани на лице и тело природна база,други естетски корекции нема.Затегнатото и младелачко лице е најверојатно од негата и од тоа што е цел живот вегетеријанка.

Ирена летово го посети и убавиот Охрид и на фотографијата таа позира во цветно здолниште но и горен дел на костим за капење кој и ги откри исончаните гради.

Ho испливаа и фотографии од јахта каде што Ирена викендов е во друштво на “згоден капетан” и и помагаше околу управувањето на кормилото.

Судејки по тоа дека на отворено езеро не се оди сам предпоставуваме дека Ирена уживала во машкото друштво кое умешно го сокрила бидејки не му се гледа ликот.

Дали се работи за нова љубов или обично пријателство не можеме да знаеме а не ни помислуваме да предпоставуваме знаејкија Ирена дека е остра и со новинарите кога пишуваат без нејзина дозвола за нејзиниот интимен приватен живот.

Но кога се работи за љубов Ирена ја крие како змија нозете што ги крие.

Веруваме во вкусот на Ирена и не се сомневаме дека пловењето со јахтата и било интересно.

Целиот текст и сите фотографии, можете да ги видите на порталот КЛИКНИМЕ

Previous articleСнеже Велков ја кажа вистината за гужвата на отварањето на новиот моден бренд во Ист гејт мол: Шампањ, црвен тепих, прегласно озвучување
Next articleТања Кочовска за првпат го покажа внучето, уживаат на ова убаво место- среќна баба (ФОТО)