Home Live Романтична сопруга, еве каква љубовна порака му упати Сања на Слкаткар (ФОТО)

Романтична сопруга, еве каква љубовна порака му упати Сања на Слкаткар (ФОТО)

На 27 август, Марко Маринковиќ познат како Слаткар и Сања Николиќ, поранешна Мис на Македонија ќе прослават осум години брак.

Познатиот музичар е среќно женет човек, со неговата сега веќе соработничка, Сања Николиќ. На неговата Сања, тој и ја посвети песната „Кажи да“. Со неа ја побарал за жена, а го изиграле и првиот танц на свадбата.

Во интервју за Женски Магазин тој изјави дека со Сања се како ден и ноќ сме, но нели, -мора да се стемни за да се раздени, дека се различни и се надополнуваат. Двајцата се лав во хороскоп, а од скоро дознале дека и двајцата се бик во подзнак.

Најчесто сум јас тој што утињам, а она е секогаш во право. А каранците се за далечинското дека не е на место, дека светлото не е угасено, или вратата од соба не е затворена. Тоа значи дека неколку дена по ред јас ќе фрлам ѓубре.

Тоа е добро поминат тест. Ние живееме 6 ипол години заедно, Иноватива постои 5 ипол години, а во брак сме 3 ипол години. И пак, секој ден после работа се чекаме дома да се прибереме, да се видиме и да си муабетиме, изваји Слаткар во 2017 година.

Во главно песната е игра со зборови како и секогаш, но скриената порака е љубовта која не познава граници и се случува меѓу две завојувани страни. Инспирација е секојдневието и може да настане од најмала глупост, до длабока мисла или чувство.

Порано беше многу важно да го живееш тоа што го пишуваш, но со текот на годините се повеќе мислам дека се е работа.

Најчесто пишувам во мир, а тоа е увек после 2 сабајле“, рече Слаткар, но додаде и своја говорна маана, која не му се познава кога рапува.

– Порано не ме викаа толку да гостувам поради тоа што се плашеа да не пцу-јам у сред разговор. Ваљда сум сега повозрасен и попристоен. А тој феномен се вика ритам. Кога има бит, за мене нема стоп“, рече Слаткар.

Човекот кога ќе се ожени се расипува, ама јас сум расипан уште пред да се оженам, вели Марко Маринковиќ- Слаткаристика.

Оваа негова изјава е една од најинтересните во кариерата. Му ја даде на Жаре кога гостуваше во Еден на Еден, во Сезона 9, додека читаше зл-обни коментари за него, како одговор на еден од нив кој вели дека Слаткар е доказ дека човек се расипува откако ќе се ожени.

Уште еден од коментарите тогаш, се однесуваа на песната „Кажи да“, со која Слаткар ја побара за жена Сања Николиќ, а со снимките од свадбата направи спот за неа. „Со Криско да направеше свадба ќе имаше 7 милиони“, вели коментарот мислејќи на бројот на прегледи. Спотот до сега го гледале многу луѓе.

Тој инаку во интервју за Женски магазин кажал и која е неговата автобиографска песна, а тоа е „Да полетам“.

„Да полетам“ секогаш ќе биде приказна на моето семејство. „Да полетам“ е наша приказна, но мотивација за секој човек што сака да успее.

За мене, една од песните што сега кога ја исполнувам, од срце, со огромна љубов ја пеам за мојот упокоен татко. За сè она на што ме научил и за тоа каков човек направил од мене“.

Инаку, Сања и Слаткар се сега родители, тоест веќе два години тие го имаат слаткиот Моша и се грижат тој да има убаво и безгрижно детство.

Слаткар често знае да објави по некое стори од синчето као го шета низ маало, како се заедно на лулашки, како уживаат во игрите во нивниот дом…

Велат дека човек се подетининува кога ќе му се роди дете, а така е и со Слаткар, кога е со својот син, тој е како дете кога е со своо Моша.

Слаткар славел роденден, а Сања која инаку слабо е активна на социјалните мрежи, ставила стори токму на роденденот на нејзиниот сакан. Таа ја објавила песната на Слаткар која се вика „Среќа“ и напишала: Среќен роденден љубов моја!

Сања инаку глумеше во спотот на Слаткар за песната „Луда романтика“ и таму овој наш познат пар ја покажа на дело своката љубов и романтика, а овој спот е инаку е снимен во град кој „пука“ од романтика- Венеција.

Previous articleСиниша: Важам за бик по дома, а ова што ми го кажа докторот во Грција ќе го паметам засекогаш
Next articleКомбинезон во дреч боја во кој доаѓаат до израз нејзините облини: Мими од „Ѕвездите на Гранд“ пријатно изненади