Home Live Колку си личат со мајка и – еве како ќе изгледа Цеца...

Колку си личат со мајка и – еве како ќе изгледа Цеца кога ќе подоcтари (ФОТО)

Тоа е Мира Величковиќ, мајката на Цецa и многу убава жена

Балканската фолк кралица, Цеца Ражнатовиќ, многу често истакнува колку е горда на фактот што нејзините родители секогаш ја поддржувале во текот на нејзината кариера и и давале ветер во грб.

Цеца во едно свое интервју открила дека на нејзината мајка најтешко и паднало заминувањето од овој свет на Аркан, иако родителите на почетокот негодувале за нивната врска, како и за внуците кои не може да ги прошета како обични деца.

-Еднаш ја прашав мајка ми дали е горда на мене, ми рече дека тоа е голем терет и дека и сметаат две работи.

Што не може да ги прошета внуците каде сака како секоја баба, бидејќи јас сум во центарот на вниманието од првиот ден, како и мојата лична тр аг едија е нешто што нема да може да го преболи.

Иако моите родители на почетокот се противеа за мојата врска со Жељко, поради големата разлика во годините, тие многу го засакаа.

По неговото упокојување, мама за момент остаре за целиот живот, изјави Цеца во една своја прилика.

Светлана Цеца Ражњатовиќ е позната, освен по брилијантната кариера и популарноста, и по тоа што поседува цврст карактер и доста јани ставови што веројатно најмногу и должи на нејзината мајка.

Мајката на пејачката, Мира Величковиќ никогаш не се појавувала во јавноста, ниту давала изјави околу својата ќерка, но сепак за нејзе доста се знае.

Цеца доста пати изјавувала дека ја ужува поддршката од своите родители, како од нејзината мајка така и од нејзиниот татко Слободан.

Иако многумина не знаат како изгледа мајката на популарната пејачка, она што е познато е дека Мира е наставничка во пензија и дека својата ќерка ја воспитувала доста строго, а нејзиниот татко бил трговец и машинобравар.

Денес тие не се само горди родители, туку и горди баба и дедо, како и пребаба и предедо откако се роди малиот Жељко.

Јавноста имаше можност да ги види за време на венчавката на Вељко и Богдана, што е и една од ретките прилики.

-Велат дека штом сум се родила и заплакав мојот татко рекол „Се роди пејачка“. Кога проговорив, родителите ги викав по име, а мајками ја викав Мицо, се присеќава Цеца, која после 17 месеци ја добила и својата сестра Лидија.

Иако ја уживала целата љубов на својата мајка, никогаш не криела дека израснала под строги правила кои ги применувала нејзината мајка Мира, пишува Пулс.

Иако не ги гледаме често во јавноста, пејачката сега на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со својата мајка Мира.

Многумина ја забележале големата сличност помеѓу мајка и ќерка, а некои се на мислење дека фолк дивата убавината ја наследила од неа.

– Мамо… – напиша Цеца во описот на фотографијата што ја објави…

Previous articleЕве како денес изгледа нашата позната новинарка која ја водеше нajпопуларната емисија за Скопје, по долго време Зафирова се појави во јавноста (ФОТО)
Next articleХелена Роза стана модел во Нов Зеланд, еве колку години полни и што рекламира нашата позната водителка (ФОТО)