Home Live Познато е кој се обидел да ги смири Душко и Карлеуша –...

Познато е кој се обидел да ги смири Душко и Карлеуша – адвокатот на Тошиќ објасни што се случува

„Победничке моја, мој голем борецу. Не се грижи ништо, сѐ ќе биде онака како што сакаше. Гордост моја, ти си мојот пример, љубов моја, убава, насмеана. Спиј мирно, ангеле мој“, напиша Карлеуша за својата мајка.

Во претходно интервју , Карлеуша раскажа колку мајка ѝ се жртвувала за неа на почетокот од кариерата.

„ За време на големата инфлација во Србија, кога вредноста на динарот постојано паѓаше, мојата мајка зема кредит за да ми помогне да го снимам својот прв албум. Тогаш имав 15 години и бев решена дека сакам да пеам.

Нејзината новинарска плата тогаш беше 2 марки, а таа зема кредит за да ми помогне без да помисли како ние тоа подоцна ќе го плаќаме.

Замислете јас бев тинејџерка, живеевме ние двете сами, но мојата мајка знаеше дека ќе станам ѕвезда и дека ќе успеам.

Таа е личност која ми верува слепо. Да не беше мајка ми и нејзината жртва, албумот можеби никогаш немаше да излезе“, изјави Карлеуша за ТВ „Хепи“ минатата година.

„ Јавноста веројатно знае дека мојата мајка е болна. Но, ние се бориме со сите сили да ѝ биде подобро. Јас сум ѝ една ќерка и мојата мајка е за мене центар на светот“, рече пејачката во истото интервју .

На 3 март 2022 година, се навршија три години од заминувањето на оној свет на поранешната радио водителка Дивна Карлеуша, мајка на поп ѕвездата Јелена Карлеуша.

На споменикот на Дивна од раните утрински часови стојат цвеќиња, а без него секоја година се подготвува букет рози во облик на срце.

Во вечниот дом прва пристигнала сестрата на Дивна, тетката на Јелена, Данијела, а по неа таткото на Јелена, Драган Карлеуша.

По нив пристигна Јелена со ќерките Ника и Атина, а пристигнаа и нејзините најблиски пријатели. Да потсетиме, Дивна боледуваше од кан цер на белите дробови, а за жал загуби жестока битка.

Јелена ја носела Дивна на сите водечки светски клиники, а покрај терапии кои ги добивала во Србија, често патувала и во Турција, Холандија и Данска, каде примала и терапии.

Душко Тошиќ не беше на поменот на Дивна.

Пејачката Јелена Карлеуша призна дека по 14 години брак се разведува од сопругот, фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ.

Таа го напиша соопштението на Инстаграм. Јелена изјавила дека Душко Тошиќ повеќе не се гледа себеси како дел од семејството, и дека ќе се разведе со заедничка согласност.

“Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство.

Техничките правни работи ќе се решаваат со заеднички договор во наредниот период. Во овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да барам разбирање од медиумите затоа што тоа е залудно.

Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само фалење и миење на устата со нашиот живот, на што сум навикнатa… па АЈДЕ.”

По повод, шпекулациите на некои медиуми дека имало помирување меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, тимот на Курир го повика неговиот адвокат Никола Премовиќ.

Во име на адвокатот, Душко Тошиќ преку него изјави дека екс-фудбалерот ги негира наводите дека се смирил со пејачката и дека преговорите за заеднички развод се уште траат.

– Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша се во преговори за спогодбен развод. Јас сум во контакт со Јелена и нејзините адвокати и се надеваме дека наскоро ќе се постигне мирно и спогодбено решение, пред се имајќи ги предвид интересите на нивните малолетни ќерки.

Во име на мојот клиент ги демантирам сите други медиумски наводи поврзани со таа тема како невистинити – изјави Премовиќ.

Да потсетиме, медиумите објавија дека пејачката и фудбалскиот менаџер сепак решиле да му дадат уште една шанса на бракот, а за се е виновна сестрата на Душко, Катарина.

Таа цело време била во контакт со Јелена и често воделе долги разговори за се. Сестрата на Тошиќ е многу блиска и со својот брат и со снаата, па сфатила дека и двајцата биле пребрзани со одлуката за развод, поради што направила ситуација Душко и Јелена повторно да разговараат за се.

Previous articleМајката на Милица Павловиќ има поинаква приказна- вели дека не ја оставила од што сакала- таа прави се да ја заштити ќерка си која не сака очи да ѝ види
Next articleСани напиша емотивна посвета од која потекуваат солзи: Го паметам моментот кога те погледнав за прв пат, да знаеш само како ми чукаше срцето