Home Live Еве во какви односи е Дарко Лазиќ со неговата поранешна Марина- овој...

Еве во какви односи е Дарко Лазиќ со неговата поранешна Марина- овој бакнеж кажува сè ! (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ остана должен на поранешната сопруга Ана Севиќ, и тоа 1,4 милиони динари поради алиментација, што не ја платил две години.

Имено, како што се наведува, бидејќи се разведе од Ана, фолкерот наводно не плаќал месечен додаток за нивната шестгодишна ќерка Лорена.

Ана по разводот му рече на Дарко дека сама ќе одлучи колку пари ќе и бидат доволни на Лорена. Потоа се обврза пред судот да и плати на Ана 58.500 динари или 500 евра месечно. Сепак, до денес, тој не платил динар!

На Ана ѝ пречи што нејзиниот поранешен може да се пофали со луксузен живот, вози скапи автомобили и носи брендирана облека и не дава динар за својата ќерка! Затоа таа реши да го тужи за долгот, кој до денес порасна на 1,4 милиони динари – вели изворот.

Кога Дарко дознал дека ќе треба да се соочи со Ана на суд, тој ѝ се јавил и и рекол дека добила доволно од него по разводот.

„Го напуштив станот по разводот, што повеќе сакаш од мене? – Дарко наводно ѝ рекол на својата поранешна сопруга.

Ана, сепак, остана на ставот дека правдата ќе ја бара на суд. Таа му рече дека не ѝ треба неговиот стан и дека мора да ги исполни своите судски обврски. Жал ми е што на Дарко не му текнува да ја ѝ се јави на својата ќерка со месеци, а камоли да ја види.

Лорена го доби својот последен подарок од нејзиниот татко минатиот јули, за нејзиниот шести роденден“ – вели изворот. Да потсетиме, Дарко и Ана се венчаа во 2014 година, кога беше во осмиот месец од бременоста.

Сепак, тој брак не се одржа, па се разведоа пред три години, додека официјално ставија крај на бракот пред само две години. По разводот, и двајцата тргнаа по своjот пат.

Пејачот започна врска со младата Марина Гагиќ, со која во го има синот Алексеј, додека Ана се вери со Даниел Недеѝковиќ, со кој ја доби ќерката Сена.

Дарко Лазиќ потоа призна дека повеќе не е во врска со Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј, а неговите следбеници го уништија со коментари на Инстаграм.

Имено, тој објави фотографија, а потоа следуваа коментарите:

„Бара трета жена“, „Останаа само панталони од него“, „Оди јавете се во вереницата, немате работа“, се само некои од коментарите. „Поддржете го младиот човек“, „Одличен пејач“, имаше низа коментари.

Инаку, по долгите шпекулации за врската меѓу Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ, поранешната свршеница на пејачot сега ексклузивно зборуваше за Курир дека тие не биле заедно веќе четири месеци.

“Ние дури и не закажавме свадба за да ја откажеме. Дарко и јас живееме заедно веќе четири месеци. Тој е слободен човек, може да прави што сака.

Причините се јасни. Мислам дека ова му одговара, но Боже мој, негов живот, неговата работа. Мислам дека е крајно време да се стави крај на сето ова “, изјави Марина за Курир.

Пејачот Дарко Лазиќ откако призна дека повеќе не е во врска со Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј, за што таа прва ги извести медиумите велејќи дека „тие не живеат заедно“.

По многубројните несогласувања и расправии со Лазиќ, Марина официјално призна дека не се заедно, и дека нивната љубов навистина завршила, потврдува и фактот дека атрактивна бринета го следела од Инстаграм.

Исто така, Гагиќ ги отстрани сите заеднички фотографии од нејзиниот профил, а Дарко потоа беше во врска со Барара Бобак, се појавѕваа задно во медиумите, рекоа дека ќе се венчаат, но и таа романса пукна.

По ова видео, јасно е во каква врска се Дарко Лазиќ и неговата поранешна свршеница Марина Гагиќ. Поранешната свршеница на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ, се врати од одморот во Турција каде беше со нивниот син Алексеј.

По враќањето во Белград, пејачот ги пречека на аеродромот, а на Инстаграм објави емотивно видео на кое се гледа нивната врска. Марина била на одмор со својата пријателка, а кога пристигнале, Дарко го бакнал синот и ја бакнал во образ својата поранешна свршеница.

Синот пристигна“, напиша Лазиќ и стави крај на приказните дека е во лоши односи со Марин. Неодамна се зборуваше за нивното помирување, но и за тоа дека тој планира наесен да се пресели во Швајцарија и таму да им обезбеди подобар живот на синот и Марина, но тој не се огласи на оваа тема.

Previous articleРосана патува низ Европа, а Коки, нејзиниот поранешен маж со интересен статус (ФОТО)
Next articleНашата позната новинарка ги објави реалните цени во Грција, еве колку платиле за обилен ручек за тројца (ФОТО)