Home Live Водителката на „Бекстејџ“ на базен, на вакво деколте и Цеца би позавидела...

Водителката на „Бекстејџ“ на базен, на вакво деколте и Цеца би позавидела (ФОТО)

Најпознатиот и најдолговечен естраден магазин кај нас, кој последниве две години се емитува на Телма телевизија, влегува во својата 14 сезона.

Од 2008та година до денес, Бекстејџ секојдневно ги носи естрадните новости во нашите домови.

Долги одини по ред Бекстејџ преставува синоним за естраден магазин кој повеќе од една деценија е најгледан телевизиски проект од овој формат, кој е наградуван во републиката, но има добиено и телевизиски награди во регионот.

Претпознатлив белег на Бекстејџ цела една деценија беа јавувањата во живо од најголемите музички и филмски спектакли, како Канскиот музички фестивал.

Потоа музичкото лудило Егзит, најголемиот европски музички фестивал Зигет, Берлинскиот филмски фестивал, европските и светски првенства во кошарка и ракомет…

Бекстејџ остана препознатлив и по промовирање на најголемите музички настани во регионот, промоција на нови музички имиња, традиционален партнер на Македонскиот Народен Тетатар, Македонската Филхармонија и Операта и балетот, но секогаш беше атрактивен и со ексклузивни стории и интервјуа со ѕвездите од целиот Балкан.

Досега во оваа деценија поминааа над дваесет новинарски имиња, кои преку естрадното новинарство денес се профилираа во новинари во информативните радакции, уредници, автори и водители на проекти кои работат во најголемите медиуми во земјава.

Но Бекстејџ најмногу беше и останува препознатлив по убавите и атрактивни лица кои секојдневно ги презентираа информациите од прва рака.

Во 2018 година, препознатливата портокалова ѕвезда го означи почетокот на десеттата јубилејна сезона на Бекстејџ кој се врати по неколкугодишна пауза.

Во присуство на стотици гости, соработници и пријатели, а проследена со четири атрактивни и жешки модни ревии на долна облека на Сара Фешн, присутните ги поздравија Миа Костова и Миро Кацаров тогашниот водителски тандем.

Тогаш екипата најави многу ексклузивни гости, атрактивни соддржини и приказни од сите четири страни на светот.

Ѕвездата е заштитното лого на најголемите домашни, балкански и светски случувања и спектакли, кои повторно ги следиме во нашите домови.

Една од водителките на Бекстејџ е Ева Јакимовска, а таа е всушност и уредничка на овој магазин.

Инаку, Бексјетџ често ги менува водителките, а дел од нив како што споменавме беше и Маријана Станојковска.

Маријана, заедно со упокоениот Влатко Илиевски започна да го води Бекстејџ во 2008 година, а потоа водеа многу лица, а меѓу нив и Миа Костова, како и Барабара Ракичевиќ, ќерката на Мелита.

Ева Јакимовска на Фејсбук се сликала на летен одмор, во базен. Го покажала своето бујно деколте, на кое може и Цеца да ѝ позавиди. Ева изгледа навистина атрактивно на оваа слика, секоја чест.

Previous articleНашата позната новинарка ги објави реалните цени во Грција, еве колку платиле за обилен ручек за тројца (ФОТО)
Next articleНа сила ги разделија, а сега не можат да се одвојат: Брена ужива со сестра си на јахтата, а еве колку си личат (ФОТО)