Home Live На сила ги разделија, а сега не можат да се одвојат: Брена...

На сила ги разделија, а сега не можат да се одвојат: Брена ужива со сестра си на јахтата, а еве колку си личат (ФОТО)

Брена е зафатена ова лето, но сепак изгледа свежо. А таа ни ја откри тајната на нејзиниот изглед.

– Си легнавме рано синоќа. Кога работиш многу, си легнуваш порано. Најчесто правиме концерти кои почнуваат во 21 часот, па пред полноќ, целиот тим, сите моравме да си легнеме.

За вакви концерти ви треба многу енергија, треба да бидете свежи и одморени. Ако не си, не можеш да го дадеш максимумот – вели Брена.

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ уживаат во својот луксузен брод од дури 6.000.000 евра, па и во овие денови, тие поминуваат време на јахта со пријателите, далеку од Србија.

Пејачката Лепа Брена решила да се одмори кога нејзината сестра Фара пристигнала од Америка и ја угостила на нејзината јахта на која пловат по Јадранот и уживаат во храната и пијалaците од луксузни и светски познати производители.

Убавата Брена ги спакувала куферите веднаш по прославата, кога нејзиниот брат Фарук го оженил неговиот син, а сестрата Фара и нејзината братучетка ги однел во Црна Гора, каде што била закотвена јахтата.

Брена сите свои престои на јахтата ги користеше како кратка пауза меѓу настапите, а ова сега е вистински одмор за пејачката.

– Кога Брена ја купи јахтата, однапред мислеше дека ќе остане на неа со пријателите, па ја отвори чантата и купи една со повеќе соби.

Брена копнее по својата сестра која живее во Америка, бидејќи не се гледале често. Од една страна затоа што Брена работеше многу, а од друга страна затоа што Фара никогаш не можеше да земе доволно слободни денови за да отпатува во Србија и да биде таму некое време, вели познат извор.

Дека ќе го надополнат пропуштеното, стана јасно последните денови кога целото семејство се сретна на свадбата на братот на Брена, по што Брена и нејзината сестра заминаа во Црна Гора.

Фотографиите и видеата доволно говорат за тоа дека сестрите се неразделени, а Брена како вистинска домаќинка ги угостила Фара и нејзината ќерка во кабината на нејзината јахта, по кој крстарат.

На јахтата секогаш го има најдоброто вино и храна од целиот свет, најмногу приготвени од Боба, па сите слават и пеат.

– Пред неколку дена им се придружи и пејачката Сања Ѓорѓевиќ со која Брена е долги години пријателка. Одлично се сложуваат и „женските приказни“ не престануваат.

Купиле исти капи, па се шегуваат дека минувачите не знаат под која капа е Брена.

Прекрасната јахта има 6 спални соби, за што зборуваше и Брена.

– Па, тоа е убав мал брод, со пет или шест спални соби. Тоа не беше само подарок за нашите души. Сакавме да си дозволиме нешто бидејќи тоа беше специфична ситуација – изјави Брена, но не откри дали се точни шпекулациите на медиумите дека јахтата чини 6.000.000 евра.

Убавата Брена во една прилика изјави дека копнее по сестра си, со која дури минатата година на подолг период отиде во родното Брчко.

– Што се однесува до Брчко, дојде сестра ми, која дојде на подолг период по 28 години. Тоа е многу емотивна ситуација за мене бидејќи сè уште копнеам по сестра ми и нејзините деца и внуци.

Бевме насилно разделени за време на војната во 1994 година. Сега се обидуваме да го достигнеме и да поминуваме што повеќе време заедно. Од сите тие дестинации отидовме во Брчко, дојде и мојот брат Фарук.

Отидовме на гробиштата на нашите родители и после тоа посетивме некои од местата кои најмногу ги сакаме. Кога се сликав покрај Сава, се сетив дека кога имав 11 или 12 години ја препливав Сава и дека пливањето беше многу опасно поради многубројните вртлози,

но имам среќа што моите родители не знаат затоа што јас не знам како би преживеала ако моите деца заминат сега и ја препливаат таа река, која изгледа мирна, но е многу опасна, изјави пејачката за локалните медиуми.

Previous articleВодителката на „Бекстејџ“ на базен, на вакво деколте и Цеца би позавидела (ФОТО)
Next articleОва е сестрата на Сузана Манчиќ: Водителката со неколку зборови го откри нивниот однос (ФОТО)