Home Live Јасмин на Гавазова објави слика од големата куќа со поглед на езеро,...

Јасмин на Гавазова објави слика од големата куќа со поглед на езеро, бизнисот му цвета (ФОТО)

Сузана Гавазова важи за една од најзгодните фолк пејачки во Македонија, а на социјалните мрежи редовно привлекува внимание со своите фотографии. Инаку, Гавазова важи за пејачка која не е премногу загрижена за она што другите ќе кажат за неа.

Во една прилика, во интервју за Музика 24, таа откри за нејзиното наводно несогласување со Благица Павловска.

-Се сеќавам во еден таблоид измислија приказна дека јас и Благица Павловска сме се спречкале за некоја песна, ама еве сега ќе кажам дека тоа не е точно Благица Павловска е толку добра што таа не знае да се ска-ра и да биде ло-ша.

Таа е една од малкуте луѓе добра што ги знам на овој свет… барем за мене е таква таа.

На сите само добро им направи таа, испеа толку убави песни, многу ја почитувам и морам да кажам дека таа ми беше идол кога почнував, учев од неа како треба една пеачка да се однесува на една сцена.

Таа кога излегуваше на сцена се сеќавам беше како дива… ме потсетуваше на Тина Тарнер, рече Сузана за Благица. Сузана исто така коментираше за нејзиниот однос со Даниела Темелковска, нејзината фолк колешка.

-Со Даниела Темелковска сме во најдобри односи, таа е пред се многу добар човек, другар и се најдобро можам да кажам, многу ја сакам и да ти кажам од вас слушам дека јас и Даниела не сме во добри односи“, прокоментира Сузана за Даниела.

-Јас сега се дефинирам како поп фолк пејачка, а порано како фолк пејачка. Значи порано пеев повеќе фолк песни, ново компонирани фолк песни по фестивали, а сега повеќе модерен фолк или поп фолк, како што пеат во Бугарија и Србија и ќе кажам дека тоа е најактуелна и најбарана музика во денешно време.

Се сметам за популарна бидејќи насекаде кога одам низ Македонија ме застануваат луѓето, па сакаат да се фотографираат… Тоа секако дека ми одговара и се сметам за популарна.

Таа во последно време на ѕвезденото небо се истакнува и со своите специфични модни комбинации, а не ретко објавува и фотографии на кои покрај оскудните изданија, можеме да ја видиме и во костими за капење.

Сузана е посветена и грижлива мајка на двете ќерки Емили и Селена кои ги има со сопругот Јасмин кој е по потекло од Босна а заедно живееја во Шведска. И покрај благодетите кои ги нуди оваа скандинавска земја, тие решија да се вратат во Македонија, а објавија и зошто, луѓето, убавата клима и онаа позната дома си е дома ги врати во родниот крај на Сузе.

Пејачката пред извесно време објави неколку фотографии од семеен одмор со сопругот и со ќерките.

Но покрај фотографијата од која можеме да видиме како ужива на вчера со сопругот, пејачката објави и една на која во центарот на вниманието е нејзиното деколте, а на сите им го привлече вниманието со тетоважата која ѕирка под тесната облека на овој дел од нејзиното тело.

Имено, Гавазова под левата клучна коска ги има истетовирано зборовите „Љубов, надеж, верба“, но на италијански јазик. Како што своевремено самата откри за медиумите, оваа тетоважа ја има направено со надеж и верба дека еден ден ќе го најде својот животен сопатник, што набргу и се случи.

Покрај оваа тетоважа таа имаше и една во форма на око, која пред извесен период ја покри со друга. Пејачката има тетоважа и на својата „позадина“ – нејзиниот хороскопски знак, стрелец.

Сузана во едно интервју за РБ телевизија објасни како таа ги пее и ги доживува своите песни. „Важно е да се даде интерпретација, да се дадат емоции во песните, да се работат од срце, и мислам дека публиката ќе ги прифати веднаш. Тоа публиката го чувствува. кога песната е работена со љубов“ , изјави Гавазова.

Таа по потекло е од Струмица и како што е познато е горда на својот роден град и често го споменува во интервјуата.

Сопругот На Сузана, Јасмин се занимава со доста платена работа, со градежништво. Тој е инвеститор, и тој на социјалните мрежи објавува фотографии од проектите- становите кои ги продава, а инаку тој гради и вила со поглед на Дојранското езеро за себе и за своите три принцези.

Во една прилика Јасмин објави слики од него како ужива во спа центар, и се релаксира покрај базен и напиша дека е време и тој малку да се одмори по напорната работа со градежните проекти и продажбата на станови.

Јасмин е послабо активен на социјалните мрежи од Сузана, но тој објавува секогаш кога има што да каже. Па така неодамна, сопругот на Гавазова објави дека куќата која ја градат во Дојран, со целото езеро на дланка е при крај.

Но, тој објави слика од уште една куќа која ја гради, а сликата личи како да е некаде надвор од Македонија. Јасмин има бизнис кој е раширен во Европа, и очигледно дека добро му оди.

Previous articleМарко ,,Дај побрзај” кажа што не му дозволува жена му да прави, па откри дали ќе и го даде телефонот пак
Next articleРебека до министерот Сали: До кога ќе чекаме лекови и ќе носиме од странство