Home Live Ноне ужива на Јадранското море во бикини кои повеќе откриваат отколку што...

Ноне ужива на Јадранското море во бикини кои повеќе откриваат отколку што покриваат (ФОТО)

Убавата пејачка која сега работи како консултант за убавина на брод, Ноне Нделековска, во една перилика се сликаше по градник и ги запали своите фанови кои ја лајкнуваа и ѝ ги коментираа сликите:

„Прекрасна си“, „Немам коментар“, беа едни од нив. До сликите, Ноне порача: „Ако имате добри мисли, тие ќе зрачат од вашето лице и секогаш ќе изгледате прекрасно.“

Потоа, објави уште еден пост каде што се гледа дека пристигнала до својата цел, пристаништето од каде што ќе заплови, а бродскиот персонал ѝ посакува пријатно крстарење.

Ноне изгледа дека веќе се одомаќи на бродот и објави видео, како ужива пијеќи кафе на бродот, со боси нозе со поглед кон морската широчина.

Но, таа објави уште едно стори како опуштено се сонча на бродот, а според она што се гледа, Ноне се опуштила сосема, па е облечена во костим за капење, но само во долниот дел.

Ноне на Инстаграм објави слика од неа, легната на плажа, во бикини. Ноне пак го шета светот и егзотичните дестинации со брод и на сликата напиша:

Јас сум во оган. Сите што ја следат збудела по оаа слика и почнаа коментари: ти си оган, каква жена, ти си оган, убавина….

Ноне Неделковска неодамна се појави во емисијата Еден на еден кај Жаре но секако не во живо туку со видео повик од брод и таа се јави за да го изненади Јован Јованов кој беше гостин во оваа емисија. Јован и Ноне се инаку пријатели уште од времето.

– Еден специјален поздрав до Јован Јованов. Слушам дека Јован си во Македонија и нормално, морав да пратам еден прекуокенски поздрав, моментално пловам за Јамајка.

Се надевам дека убаво си поминуваш дома, нормално дека чувството е незаменливо кога си со своите најблиски.

Но, имам едно прашање до тебе, а тоа е дали би правел концерт и дали додека си во Македонија би направил уште неколку хитови?“. Ова беше прашањето кое Ноне му го постави на Јован а тој и одговори вака:

-Може Ноне, ако и ти дојдеш гостинка, да знаеш“. А инаку Јован изјави дека добива пораки дека сакаат да се врати на естрадата, а истото го рече и Елвир Мекиќ кој гостуваше заедно со него во студиото.

Ноне Неделковска, која долги години беше насекаде низ светот рабоетјќи на брод, минатата година, пред почетоkот на пандемијата се врати дома, во родниот Велес.

Ноне за „Црно бело“’, изјави дека додека патувала со бродот посетила 45 земји и има морска болест.

Таа сподели свое искуство од различните култури кои имала можност да ги запознае.

– Во Индија сè уште постои тој договорен брак уште додека се млади, гледам дека и го почитуваат, па не се впуштаат во некои авантури додека се на брод (има исклучоци).

А Италијанците се прави заводници и ништо не ги спречува за провод. За десет години здравје Боже се гледам со две дечиња, среќна мајка и сопруга“, рече Ноне.

– Не може да се научи ширењето на позитивна енергија – не може од човек да излезе она што го нема.

Постојат луѓе кои мислат дека ширењето на позитивна енергија може да се научи, дека постојат фрази, зборови или реченици кои ја создаваат позитивната енергија.

Не е така. Енергијата, позитивна или негативна, се наоѓа во човекот. Не може од човек да излезе она што го нема. За да можеме да шириме мир, мораме најпрво да имаме мир во себе.

За да можеме да шириме радост, мора најпрво да ни биде срцето радосно.

Во спротивно, и зборовите за најголема утеха звучат како напад, од устата на незадоволниот човек“, напиша Ноне во една прилика.

Ноне која патува со брод низ целиот свет, сега се јави од Сплит од Хрватска на својот Инстаграм профил објави слика во бикини кое повече открива отколку што покрива.

-Се удавивме, алал да ти е, уживаш…, се дел од коментарите кои Ноне ги доби на Инстаграм во ова издание во кое речиси е тoплec.

Previous articleРебека до министерот Сали: До кога ќе чекаме лекови и ќе носиме од странство
Next articleКачена на стол, Стојне Николова се „размавна“ во мини фустан и раскажа кое е нејзиното најголемо задоволство (ВИДЕО)