Home Live Ирена Вељовска ги почести фановите: Во вакво сензибилно издание ретко кога ја...

Ирена Вељовска ги почести фановите: Во вакво сензибилно издание ретко кога ја гледаме, одлична е (ФОТО)

Ирена Вељовска гостуваше во емисијата „Фолк парада“ на Алфа со Анита Даева, заедно со нејзините колеги од „Маестро бенд“. Ирена направи интересен предизвик во емисијата.

Колегите од „Маестро“ посакаа таа да направи склекови, ама во краткото фустанче и на штикли. Можам, можам, рече Ирена која не го одби предизвикот.

Ирена прво си постави хартија за да не се извалка, и направи десет склека во кусото фустанче и на штикли. “Чекај да видам кој има позади мене, да не е некој маж“, рече Вељовска.

Потоа, таа раскажа една интересна анегдота од една свадба на која настапувала.

– Секогаш кога се фрла бидермамајерот, се местата и девојки и машки, и кој треба и кој не треба. Се шегуваа колегите со мене, ајде застани и ти, може ќе ти биде среќа да се омажиш.

Застанв и јас да го фатам букетот, ми дојде до раце, и кога пред мене се препречи еден маж од два метри, и тој го зема. И оттогаш, јас веќе не се фрлам по бидермајерот, тогаш, и никогаш веќе“, раскажа фолкерката.

Пејачката Ирена Вељовска е една од оние фолкерки кои први станаа Тик-Токерки за време на пан демијата. Оваа популарна апликација почна многу да се користи за време на карантинот.

Некои од нашите познати пејачки и инфлуенсерки почнаа да ја користат апликацијата некои поради забава, а некои поради заработка, што носи добри пари ако видеата и гледаноста се со голема вредност.

Ирена Вељовска имаше настап во Рагуза 360 со нејзиниот колега дј Боно кој добро им е познат на младите по неговите изведби со Кристина Димитриевска, бившата на Даниел Кајмакоски.

Иако се шпекулираше дека Кристина Димитриевска и дј Боно се во љубовна врска, Кристина во неколку интервјуа посочи дека тие двајца не се заедно и наводно дј Боно има девојка.

На бината тие двајца изгледаат неверојатно добро, знаат да ги отворат очите на публиката, а нивните настапи низ цела Македонија со нетрпение се чекаат од младите, но и постарите обожаватели.

Сега дј Боно реши да ја остави на кратко Кристина Димитри и да ја замени со една од најатрактивните пејачки во Македонија, Ирена Вељовска.

Тие настапуваа во Рагуза 360 и направија одлична атмосфера за публиката. Дј Боно ги пушташе песните, а Ирена Вељовска пееше.

Она што е интересно е тоа што дј Боно и Ирена Вељовска се фотографираа, а сликата која што ја објави дј Боно напиша: ,,Стоја и јас”

Вељовска не остана покуса, па ја престави сликата со нејзиниот колега на која напиша: ,,Еве го Цоби мали”

Имено, Ирена Вељовска беше облечена во кратко црно фустанче со отворено деколте, а на градите стави неколку ланчиња кои супер одговараа со фустанот.

Ирена Вељовска е една од нашите најатрактивни фолк-пејачки, која често настапува во ресторани и многу семејни веселби кај нас и во дијаспората.

Таа изгледа многу заносно, со еден збор, Ирена е вистинска бом -ба.

Пред извесно време, Ирена реши да го поправи она што не ѝ се допаѓа кај неа. Минатата година, Ирена направи естетска корекција на носот во Истанбул, Турција.

„Сега се чувствувам подмладена, иако таа корекција не ми го смени карактерот. Се’ уште сум на истото ниво и во љубовниот живот и во кариерата.

Љубовта кон себе прво ја буди внатрешната, а потоа и надворешната убавина. Изгледот е огледало на душата, а јас се чувствувам совршено во својата кожа“, изјави Ирена тогаш за Канал 77.

На денот на вљубените своите следбеници на социјалните мрежи реши да ги почести со нова фотосесија.

Таа позираше во проѕирно боди со чипка, но ова е прва ваква фотосесија на пејачката. Слична, таа објави во 2013 година Ирена е дефинитино влегува во топ пејаките што се однесува во стасот, а има и одлични гласовни можности.

Ирена Вељовска сè повеќе ја гледаме во кратки фустанчиња кои и’ стојат одлично на нејзиното тело. Како прва манекенка, Ирена облече кратко црно фустанче кое од страните беше отворено.

А онаму каде што треба да стои долната облека, кај Ирена ја немаше или барем само така се гледаше. Покрај тоа, Ирена направи и плетенки и стави јака шминка која целосно се вклопуваше во нејзината модна комбинација.

Previous articleЈелена Џоковиќ отворено прозборе за бракот и како пробувала да се ,,срамни” на иста должина со Ноле
Next articleТурунџиева: Ве лажат дека ви продаваат мед од Атиџе – еве на кој начин можете да го купите нејзиниот