Home Live Mиа Костова кажа кој е изворот на нејзината среќа, а во коментар...

Mиа Костова кажа кој е изворот на нејзината среќа, а во коментар ѝ кажаа дека се две душички (ФОТО)

Миа Костова, познатата водителка и инфуенсерка, во едно интервју за Кафе пауза зборуваше за својот живот со синот Андрија.

– Ако се предадеш и речеш не можам, не успевам, нема работа, не постигнувам, веројатно ни коцките не се местат. Кај мене беше така. Имав многу куса финансиска криза која ја надминав со упорност и со немање апсолутно никаков ср ам од работа.

Андрија имаше само 40 дена кога се вратив на неколку дена во диско неделно, почнав да работам во фризерски салон како координатор иако тоа никогаш не сум го правела ама некако се пронајдов, во меѓувреме дипломирав, работев и на телевизија, работам и како инфлуенсер.

И сето ова успевав да го вклопам со мало бебе кое немаше кој да го чува. Од бебе е во градинка, седел со саати кај мене на работа, седел на снимања со температури, ама никогаш не сум се откажала ниту некогаш помислив да се вратам во семејниот дом. Решив дека ова е моја приказна и да, коцките се местат и ден денес.

– Не знам дали е до мојот став и до мојот начин на однесување и зборување јавно ама мене не ми се случило некој ниту да ме осуди ниту да има проблем со тоа. А немам ни јас. Живеам многу подобар посреќен и помирен живот од жени во семејства кои седат во брак поради ова или она.

Сметам дека малку е поинаку денес и дека поинаку се гледа на самохраните мајки за разлика од порано. Тие сѐ повеќе се херои одошто нешто лошо или немо-рално.

Нема тајна, како што кажав погоре, треба само да сакаш, треба да си убеден во тоа дека можеш и да не пребираш додека да стигнеш онаму каде што сакаш.

Важно е да имаш време за себе, да не му ја мислиш дали е во градинка предолго, или зошто преспива на друго место, зашто многу е важно прво мајката да е како што треба за сѐ да биде како што треба.

А што се однесува до кариеристките кои не сакаат деца, немам ништо против нив. Сосема ги разбирам. И ги поддржувам. Не може секој ниту секој сака. Кој како смета дека треба – така нека прави“, изјави Миа во интервјуто..

Миа на Инстаграм лани објави дека поминала 80 дена на море, и тоа на Јонско, во Дерми во Албанија. Таа раскажа како ѝ поминале овие денови со својот син и со нејзината пријателка Тијана.

– Што да ви кажам за летово, освен ‘сакај силно и ќе добиеш’ . 80 дена неповторливо искуство. Луѓе кои никогаш нема да ги заборавам. Уште сум во неверба дека 3 месеци поминаа од моментот кога не бев сигурна дали ќе го издржам овој ангажман.

Она што посебно ме радува е успехот кој беше неизбежен кога јас и @tijanaskulicc сме во игра. Посебна благодарност до @havana.dhermi , сите вработени тука, @vivienthano која секогаш ќе е насмевката на летото, @reicironaku за музичето, @sokol_cool_turdiu за музичето,

Dhermi за тоа што ми стана дома, @aloni_dhermi за храната што ќе ја сонувам, @azulbyhavana за порциите што ми се репер за добра храна, секое камче и Јонско што секогаш ќе ми е број 1.

И крајно, фала на љубовта што ме води низ сѐ она за што немам храброст ако не ме турне. Моја Т. И фала на горниов што Андрија имаше лето за кое нема да му веруваат.

80 дена море како 8. Се гледаме следна сезона. До тогаш, море без обврски уште некој ден и Скопје со сѐ она на што му се радувам потопена во сол.

Миа минатата година три месеци живеела на море, во Албанија, а годинава на истото место таа за Женски магазин рекла дека ќе остане два месеци.

Миа објави слика од Дерми во ресторан со нејзината најдобра пријателка Тијана, која во една прилика изјави дека и’ е голема поддршка.

,,Ти си изворот на мојата среќа”, напиша Миа која на фотографијата ја бакнува Тијана во челото.

Коментарите беа позитивни и сите им пишуваа емотикони со срциња, додека во еден од коментарите стоеше дека се најубавите душички.

Previous articleСеверина ,,згрме” во фармерки од 1000 евра (ФОТО)
Next articleАгнеса ги ,,стресе” обожавателите – во розев тесен фустан се фотна пред катедралата Невски во Софија (ФОТО)