Home Live Гоца Тржан раскажа искрена приказна за својата ќерка- ми рече да не...

Гоца Тржан раскажа искрена приказна за својата ќерка- ми рече да не ја мaлтpeтиpaм

Поради тоа што како што се вели- без вла кно на јазик, Гоца Тржан е секогаш популарна во медиумите, но и отворена кон нив. Таа отворено зборуваше за нејзијата мака со сопругот Раша, со кој вели дека досега не можела да има деца иако се труделе на многу начини.

Гоца Тржан минатата година беше во Прага со сопругот Раша Новаковиќ поради и нвитро оплодување, а кога се врати во Србија испрати силни пораки до сите жени кои се бо рат за потомство..

– Јас само би сакала да им кажам на сите парови дека животот е премногу краток за да се одрази на тоа што мисли околината.

Сè во животот е само позитивна мисла, исклучително е важно да се знае дека без биолошко дете не значи дека сте помалку добра личност или дека не сте достојни …

Дека Бог ве сака помалку или дека не сте способни родители. Познавам многу луѓе кои имаат посвоено деца и кои успеале да дадат голема љубов.

Родителството само по себе е прекрасна работа и истовремено најтешко. Треба да бидете искрени едни со други за тоа колку ви се важни потомците во вашата емотивна врска.

Постојат мажи кои се подготвени да останат без своето биолошко дете, затоа што сакаат жена и обратно. Важно е да бидете искрени едни со други. Дали вашето биолошко продолжение е лепилото што ќе ве поврзе заедно или не е така“, рече Гоца.

Ќерката на Гоца Тржан, од бракот со поранешниот сопруг Иван Маринковиќ, не сака да се експонира во јавноста, но пејачката во една прлика реши да ја покаже својата наследничка.

Гоца Тржан минатата година се омажи во црква за нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ, со кого склучи граѓански брак пред шест години..

На прашањето за нејзината прва брачна ноќ, Гоца одговори на нејзиниот хумористичен начин во емисијата „Премиера“:

– Трета брачна ноќ … Па, јас сигурно не ја изгубив не ви-но ста, ако тоа ве интересира. Потоа зборуваше за тоа што е совршен брак за неа.

Совршен брак е оној во кој имате партнер кого го прифаќате таков каков што е, и кој ве прифаќа онакви какви што сте и ужива во тоа.

Нема ништо совршено на овој свет. Никој од нас не е совршен, но тоа е суштината …

Мојот „совршен“ брак, и сите мислиме дека сме совршени и секогаш сме во право. Тоа е суштината на животот, да ги сакаш луѓето такви какви што се – рече Гоца.

Гоца освен што имаше емисија на трелевизијата на Жељко Јоксимовиќ, имаше и свое реално шоу, за кое исто така зборуваше во интервјуто за Новости.рс.

– Идејата дојде лично од Жељко Јоксимовиќ, бидејќи беше расположен да направи нешто, затоа што луѓето веруваат дека поради големата разлика во годините, сигурно Раша и јас имаме проблеми во бракот.

Ќе ви биде многу интересно да се отворите, бидејќи ако отворите, на гостите ќе им биде полесно да се отворат во емисијата. И јас сум му благодарна за тоа, бидејќи ме стави во сосема поинаков филм и почнавме навистина лудо да се забавуваме.

Реалното шоу „Мојот совршен брак“ е пред се слика за сите нас, за сите бракови на овој свет кои не се совршени, а ние се уште сме во нив како што се, затоа што нема подобри.

На нашите простори, многу малку јавни личности сакаат да се покажат онакви какви што навистина се, и тоа е најголемиот проблем. Сите одржуваат слика во медиумите и се плашат дека ако ја пуштат, таа слика драстично ќе се промени. Верувам дека тоа е причината зошто нашето реално шоу е успешно“, изјави Гоца.

Таа се сликаше на Инстаграм пред снимањето на својата емисија и исктрено како и секогаш, напиша за својот изглед и за својот фустан:

-Вовлечи го стомакот, насмеј се, извади ја таа кратка нога, фати ја светлината, распукајт, изврти се малку поради силуетата …. Сето тоа е малтре тирање мрморење и ПОВТОРНО МОЖЕ И ПОДОБРО !!! Но, затоа е тука фустанот…

Пејачката Гоца Тржан покрај кариерата е посветена и на воспитувањето на својата ќерка Лена, која сега се запиша во средно училиште.

Гоца сега проговори за наследничката и призна дали ја гледа еден ден „рамо до рамо“ со себе на естрадата. Пејачката со години важи за строга мајка, иако често тоа го негира.

-Се запишавме во средно училиште, никогаш не ѝ се мешав. Се чудам од каде доби 90 поени, а ништо не чепнала, расположена е па престанувам да ја малтретирам. Одлична е, прави се како што треба, навистина немам што да се жалам…

Свесна е колку е важно сето тоа, особено за една жена, образованието е многу важно! Не, не ја гледам на естрадната сцена до мене, а не се гледа ни таа, фала богу – вели Гоца во „Премиера“.

Previous articleПоце од „Меморија“ едвај ја издржува болната сопруга која е врзана за постела – замолува да му се најде работа
Next articleНајвкусниот рецепт од Адријана Алачки, оваа чорба е предизвик за секоја домаќинка