Home Live Еве што јаде Цеца додека трае Богородичниот поcт, затоа изгледа извајано и...

Еве што јаде Цеца додека трае Богородичниот поcт, затоа изгледа извајано и многу жени ѝ завидуваат (ФОТО)

Светлана Цеца Ражњатовиќ е позната, освен по брилијантната кариера и популарноста, и по тоа што поседува цврст карактер и доста јани ставови што веројатно најмногу и должи на нејзината мајка.

Мајката на пејачката, Мира Величковиќ никогаш не се појавувала во јавноста, ниту давала изјави околу својата ќерка, но сепак за нејзе доста се знае.

Цеца доста пати изјавувала дека ја ужува поддршката од своите родители, како од нејзината мајка така и од нејзиниот татко Слободан.

Иако многумина не знаат како изгледа мајката на популарната пејачка, она што е познато е дека Мира е наставничка во пензија и дека својата ќерка ја воспитувала доста строго, а нејзиниот татко бил трговец и машинобравар.

Денес тие не се само горди родители, туку и горди баба и дедо, како и пребаба и предедо откако се роди малиот Жељко.

Јавноста имаше можност да ги види за време на венчавката на Вељко и Богдана, што е и една од ретките прилики.

-Велат дека штом сум се родила и заплакав мојот татко рекол „Се роди пејачка“. Кога проговорив, родителите ги викав по име, а мајками ја викав Мицо, се присеќава Цеца, која после 17 месеци ја добила и својата сестра Лидија.

Иако ја уживала целата љубов на својата мајка, никогаш не криела дека израснала под строги правила кои ги применувала нејзината мајка Мира, пишува Пулс.

Иако не ги гледаме често во јавноста, пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со својата мајка Мира.

Многумина ја забележале големата сличност помеѓу мајка и ќерка, а некои се на мислење дека фолк дивата убавината ја наследила од неа.

Цеца Ражнатовиќ ужива во улогата на баба која постојано можеме да видиме како го снима својот внук Жељко. Таа во една прилика истакна дека е воодушевена што нејзиниот внук е талентиран за музика како неа.

– Ах, тој е многу мал… Не дека е мој, но детето е премногу слатко и премногу паметно. Има само две години, зборува и пее, се впива како сунѓер. Тој е премногу мал за да дојде на настап.

Многу е музкален, иако е мал, сериозен е со интонацијата, мислам дека го повлече мојот ген да имам талент за музика – изјави Цеца.

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажаа како уживаат во летните месеци и на социјалните мрежи се пофалија со своите извајани линии.

Цеца со својата сестра Лидија и пријателката замина на Кипар, каде објави провокативна фотографија од плажа и ги воодушеви сите кои внимателно ја следат нејзината работа.

Какво е расположението на Ражнатовиќ говори и насмевката на нејзиното лице која никогаш не згаснува.

„Ниту една 25-годишна девојка не може да ви застане на патот, сите комплименти се за изгледот, годините се само бројка“, е само еден од коментарите, а Цеца доби бројни комплименти од познатите.

Од друга страна, наследничката на Цеца Анастасија ужива во Шпанија со својот избраник Немања Гудеља.

Освен што заедно ќе ги посетат плажите во Севиља, тие планираат да одат и во Марбела на неколку дена, каде дење ќе пливаат, а навечер ќе излегуваат во ноќни клубови.

Цеца Ражнатовиќ, како и секоја година, одморот го поминува на Кипар, каде што ужива во слободното време.

Ражнатовиќ отпатувала со својата сестра Лидија, а како што е познато, таа има своја луксузна вила на Кипар.

На овој прекрасен остров, кој е познат по големиот број сончеви денови, пејачката собира сили и батерии за престојните настапи и обврски кои ја очекуваат.

Цеца излегла на вечера со пријателите, токму на брегот на морето, каде уживала во остриги, школки, грчка салата, како и други посни специјалитети, бидејќи пости и го празнува Богородичниот пост кој се’ уште трае.

Да потсетиме, пејачката често истакнува дека е голем верник, а тоа го покажуваат и текстовите на некои нејзини песни. Цеца го пази секој пост. Често можеме да ја видиме на божиќните и велигденските литургии во црквата Свети Сава.

Previous articleСите тажни судбини на актерите од „Жикина династија“, само еден од нив е денес жив
Next articleСтрумичанката Сања објави фотка од кај Дацо, па еве што и порачаа (ФОТО)