Home Live Го загуби саканиот и овде ја најде утехата, Николина Пишек се враќа...

Го загуби саканиот и овде ја најде утехата, Николина Пишек се враќа во живот

Пред неколку мецеи, поточно во мај годинава, многумина ги шокираше веста за упоко јувањето на Видоје Ристовиќ, сопругот на пејачката Николина Пишек.

Според првите претпоставки, се сомнева дека добил срцев удар, кој очигледно бил фа тален. Семејството и блиските роднини на Ристовиќ биле шокирани од неговото прерано заминување,

Неговата сопруга Николина, тогаш од болки не можела да зборува, туку само накратко потврдила дека Видое заминал во вечниот дом.

Изворите наведуваат дека не можела да и каже на нивната осумгодишна ќерка што се случило, бидејќи се плашела дека тоа може да остави трауми и последици по нејзината психа, додека наследничката на Ристовиќ од првиот брак веднаш ја дознала лошата вест.

Многу тешко ја поднесувала загубата на нејзиниот татко за кого била врзана, постојано плаче и не може да се помири со фактот за упокојувањето на Видое.

Николина Пишек откри зошто е горда на својaта наследничка, кому и’ ја посвети публикацијата.

Водителката Николина Пишек по долго време се појави на социјалните мрежи, повеќе од еден месец по ненадејното упокојување на нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ.

Таа имаше добра причина за тоа, бидејќи токму нејзината и ќерката на Видоје, Уна Софија, ја имаше првата балетска претстава.

Гордата мама објави фотографии со наследничката со емотивен коментар кој трогна многумина.

“Мојата мала љубов го одигра своето прво балетско шоу. Горда до небото. И татко ти би бил горд, знам…”, напишала Николина.

Многумина и коментираа срца и убави зборови во коментари и испратија честитки до девојката, а меѓу нив беше и Ида Престер.

По низата познати имиња на филмската и ТВ сцената, кои ќе учествуваат во најразлични програмски содржини од есен, Телевизија УНА со задоволство најавува уште едно засилување на својот тим.

Познатата водителка Николина Пишек повторно ќе биде пред камерите, а емисијата која ќе ја води ќе биде полна со интересни, интригантни и животни теми кои нема да ги остават рамнодушни гледачите и медиумската јавност.

Разновидноста на Николина, уникатен спој на убавина, остар хумор и интелигенција, ја издвои во морето познати ТВ личности и ја направи една од омилените водителки на овие простори.

Во новата емисија на ТВ УНА која ќе се емитува оваа есен, ќе ја видиме оваа шармантна дама во полн сјај, која ќе отвора важни и интересни теми и отворено и искрено ќе разговара со своите бројни гости од сите сфери, пишува Телеграф.

Николина не го крие задоволството од новите деловни предизвици и вели дека доаѓаат во вистинско време
момент:

– Време е за ново поглавје, нови теми и приказни, а оваа емисија е одраз на мојата перспектива на животот. Во душата сум голем естет, убавината во која живееме и убавината на живеењето е нешто што најмногу ме дефинира и што ќе се обидам да им го пренесам на гледачите преку шоуто.

И покрај многуте случувања околу нас, мислам дека е важно да се слушнат оптимистички пораки од медиумите – изјави Николина. Иако публиката наскоро ќе биде подетално информирана за шоуто, Николина даде мал навестување:

– Отворено ќе зборуваме за спектарот прашања околу кои се врти модерниот живот. Разновидноста на ставовите ќе донесе динамичен и интересен тон, ќе биде жив, енергичен, информативен, охрабрувачки, а се со цел да го разубавиме животот во нашиот заеднички простор, едноставно да го подобриме светот околу нас – заклучува Николина.

Откако го загуби својот сакан, овој анагжамн е утеха за Николина која храбро чекори напред, кон новите предизвици.

Previous articleМаријана Станојковска ослабена и уште постегната, само едно нешто останува исто и не се намалува на нејзиното тело (ФОТО)
Next articleСпенџарска проговори за тежок период од нејзиниот живот и што морала да надмине: Уште не бев свесна дека некои работи мора да се случат