Home Live На извајаните мускули на Саша Ковачевиќ, ни Милица Павловиќ не остана имуна,...

На извајаните мускули на Саша Ковачевиќ, ни Милица Павловиќ не остана имуна, еве што му рече (ФОТО)

Некогаш во јавноста кружеа гласини дека Милица Павловиќ наводно била во врска со оженет маж кој има три деца, а пејачката потоа призна дека таквите гласини исклучително ја засегаат.

Тоа е ката строфа, тој текст најмногу ме погоди – изјави Милица за „Ало“, која демантираше дека некогаш била во таква врска.

Се шпекулираше дека Милица не била со маж девет години, па и таа го коментираше тоа.

– Вистина е дека, веќе десет години, ништо не сум потврдила ништо за љубовта. Мислам дека нема да загубам ако кажам кој е мојот партнер, но нема да дадам реклама на некого.

Често се шегувам кога велам, можеби не се шегувам, но не би ме изненадило да бидам самохрана мајка. Ако не се најде човек како партнер што ја толерира мојата работа, пријатели, јас не би форсирала ништо – изјавила пејачката.

Милица Павловиќ зборуваше и за односот со ватерполистот Николас Савеćиќ.

– Никогаш не потврдив дека сум со никого. Што се однесува до него – одлично момче и воспитано – рече Павловиќ.

Таа се осврна и на наводите дека била во кавга со колешката Теодора Џехверовиќ. Апсолутна лага. Ја познавам Теодора, мило ми е што постигна успех, сите знаеме колку е тешко да се издржи – изјавила Милица за релацијата со Теодора.

Милица објави слики од неа по настапот на Јахорина, познатиот босански туристички центар и напиша:

Благодарам Јахорина! Но, оваа благодарница, таа ја напиша легната на спална, облечена во бел проѕирен фустан.

Има една слика каде што таа е со свиткан грб, а нагласен зад ник и под него доби интересен коментар: „Дали тоа во грбот нешто те притисна?

Оди во аптека додека е време, купи Волтарен гел, можеш и без рецепт, и мачкај два пати на ден“, напиша обожавателот на Милица.

Милица Павловиќ по долги години живеење како кираџија купила стан од 90 метри квадратни во еден од најлуксузните делови на Белград. Според медиумите, пејачката за станот издвоила баснословни 320.000 евра.

Пејачката купила стан од 90 квадрати во населбата Вест 65 во Нов Белград, кој чини 3.000 евра за метар квадратен. Сите пари што ги заштедила и заработила од албумот „Засекогаш“ ги вложила во луксузен имот.

„Милица отсекогаш сакала да има свој стан, но сакала постепено да ги реализира своите соништа. Таа е кариерист и вложи многу во кариерата, но дојде време да размисли за покрив над главата.

Пред да стане ѕвезда на Гранд, во околината на Лесковац, изнајмила стан во Белград пред години и го делела со цимер.

На тој начин на живот сега му дојде крајот“, рекол изворот и открил како „младата дама“ одлучи за овој конкретен стан.

„По совет на пријател, а по разговор со архитект, Милица решила да купи стан во новоизградената населба во Белград, каде квадрат чини 3.000 евра.

Во таа населба има многу познати личности кои имаат станови за на кого пред се’ им е важна безбедноста, но и добрата конструкција и удобноста. Тоа беше доволна препорака да се пресели таму каде и се гарантираше дека ќе има приватност“.

Освен што самиот стан чини 270.000 евра, пејачката вложила дополнителни 50.000 евра во уредувањето на ентериерот, така што се ја чинело вкупно 320.000 евра.

Пејачот Саша Ковачевиќ (37) често ги покажува своите мускули, а сега објави видео после тренинг и ги воодушеви своите обожавателки.

Имено, пејачот реши да им го разубави дождливото попладне на дамите, па се разголи во бањата.

Ковачевиќ се соблече речиси цел и детално го покажа секој мускул на кој напорно работеше во теретана, а на женските ,,комети” кои следеа исто така не им се гледа крајот, а меѓу нив беше и Милица Павловиќ која се огласи и му напиша:

– Алоооо, комшија ќе се јавам во пожарна! – напишала Милица која е сосетка на Саша бидејќи живеат во истата луксузна населба.

Previous articleУморна сум од неговите предрасуди дека не правам ништо, сакам да го оставам, а имаме детенце
Next articleХелена откри по што од Македонија е носталгична, во Нов Зеланд нема такво нешто (ФОТО)