Home Live Дали помладиот син на Брена, Виктор ja мами девојката: Ја запроси, па...

Дали помладиот син на Брена, Виктор ja мами девојката: Ја запроси, па после рече дека не е верен, еве што се случи

Брена копнее по својата сестра која живее во Америка, бидејќи не се гледале често.

Од една страна затоа што Брена работеше многу, а од друга страна затоа што Фара никогаш не можеше да земе доволно слободни денови за да отпатува во Србија и да биде таму некое време, вели познат извор.

Дека ќе го надополнат пропуштеното, стана јасно последните денови кога целото семејство се сретна на свадбата на братот на Брена, по што Брена и нејзината сестра заминаа во Црна Гора.

Фотографиите и видеата доволно говорат за тоа дека сестрите се неразделени, а Брена како вистинска домаќинка ги угостила Фара и нејзината ќерка во кабината на нејзината јахта, по кој крстарат.

На јахтата секогаш го има најдоброто вино и храна од целиот свет, најмногу приготвени од Боба, па сите слават и пеат.

Синовите на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ поминаа долго време во Америка, па не чуди што нивните родители решија да ги почитуваат тамошните обичаи и да им дадат по две имиња на нивните синови.

Имено, во документите, синовите на Брена и Боба се запишани како Стефан Емералд Живојиновиќ и Виктор Ернест Живојиновиќ.

‒ Јас сум роден во Њујорк, а Виктор во Мајами. Како и сите американски граѓани, и ние имаме средно име, но мислам дека нема потреба тоа да се разоткрива – изјави еднаш Стефан.

‒ Никогаш никому не сум му се претставил така. Замислете, ја подавам раката и велам: „Здраво, јас сум Емералд“. Сите би ме погледнале чудно.

Со текот на годините, Стефан ја сфатил одлуката на нивната мајка.

‒ Таа е уметник и сакаше нашите имиња да звучат поинаку. Смарагдот е прекрасна тиркизна боја. Кога ќе размислам, се помирувам со моето име – призна Стефан, кој своевремено размислуваше да го продолжи музичкиот пат на Брена.

И синот на Бобо од првиот брак има две имиња. Неговото име е Филип Бранислав.

‒ Филип го добил името по таткото на татко ми. Убаво му е името, лесно му е – се пошегува Стефан.

Помладиот син на Лепа Брена е познат по бурниот љубовен живот, а првата љубов на Виктор Живојиновиќ сега и е позната на широката публика по неговата објава на социјалната мрежа „Инстаграм“.

Иако 17 години постарa, пејачката го шармираше синот на Брена и тој реши на сите да им го открие името на оваа дама на која и беше слаб, па како седумгодишно момче дури и праќаше љубовни писма.

– Мојата прва љубов. Сека Алексиќ – напиша Виктор со заедничка фотографија на која цврсто ја гушка Сека, и јасно стави до знаење дека периодот на занес во детството ќе му остане во драго сеќавање.

Популарниот пејач уште во 2005 година за време на едно ТВ гостување изјави дека Виктор е заљубен во неа и дека таа му е идол.

– Убавата Брена веројатно сега гледа во нас и морам да му испратам огромен бакнеж на нејзиниот син Виктор кој ме обожава и е заљубен во мене.

Цело време ми испраќаше љубовни писма. Ми нацрта зајак, куќи и срце. Неколку пати. Го поздравувам и му кажувам дека го сакам и обожавам и дека наскоро ќе се видиме – му рекла тогаш Сека на седумгодишниот Виктор.

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се вери со својата девојка Бојана Обрадовиќ.

Виктор планирал веридба со голема забава и балони во облик на срце, но неговата идна сопруга немала поим што се случува.

Додека таа гледала во огнометот, тој клекнал зад неа, а по извесно време слушнал „да“ и громогласен аплауз.

Виктор неодамна објави слика од својата девојка на социјалните мрежи, но не го откри нејзиниот идентитет.

Во видеото од свршувачката тој ја означи својата идна сопруга, па следбениците имаа можност да го дознаат нејзиното име и дека се занимава со дигитален маркетинг и новинарство.

Дали се вери синот на Брена, останува да видиме. После видеата како ја запросува својата девојка Бојана, Виктор објави слика на која пишуваше дека не е верен, ама ако некој сака, може да му направи ергенска вечер.

Previous articleПетар Грашо проговори за својата сопруга Хана и откри зошто таа е целосна спротивност на Данијела
Next articleИрена Спировска покажа дека сè во животот се постигнува, ако се сака, се може – нашата водителка во најопуштено издание (ФОТО)