Home Live Јелена Ѓоковиќ откри досега необјавена приказна за своите деца, зачуди многумина со...

Јелена Ѓоковиќ откри досега необјавена приказна за своите деца, зачуди многумина со оваа изјава

Јована Јоксимовиќ донесе важна одлука и го објави тоа на целиот свет преку Instagram. Сопругата на пејачот Жељко Јоксимовиќ одлучи да држи поздрав живот од овој месец.

“Додека се приближува крајот на годината, сфаќаме дека можеби не сме ги исполниле сите цели што сме ги поставиле. Мојата цел за оваа година беше да се воведат повеќе здрави оброци и намирници, повеќе физичка активност и да се откажаам од некои лоши рутини.

Затоа месецот пред нас е посветен на поздрави навики што ќе ги споделам со вас. Во текот на декември, следете ги моите „инстастори“, можеби ќе охрабрам еден од вас да сте посреќни со мене во Нова Година.

Да има поздрав почеток на декември” – напиша водителката и доби огромна поддршка од нејзините пријатели. Меѓу првите беше Јелена Ѓоковиќ.

– Знам која лоша рутина навивам да ја исфрлиш и со нетрпение очекувам да ги видам сите други луѓе што ќе прифатите! Браво – напиша сопругата на Новак Ѓоковиќ, а Јована й се заблагодари со пораката дека тоа ќе биде голема борба.

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, во една прилика објави своја фотографија на социјалните мрежи и започна вистинска лавина коментари.

Имено, Јелена објави фотографија на својот Инстаграм во целосно природно издание, а облечена во сино здолниште и бела маица, додека околу неа е само природата.

Сопругата на најдобриот тенисер во светот ги поздрави сите свои следбеници со позитивна фотографија и покажа како ужива во еден убав и сончев ден.

Јелена Ѓоковиќ е активна на социјалните мрежи и често објавува најразлични содржини: од мода, вежбање, деца до мали и големи парчиња мудрост.

Сопругата на Новак Ѓоковиќ овој пат сподели т.н статус на тема родителство, односно воспитување деца.

– Луѓето многу често велат дека би ум реле за своите деца, ако треба. Но, дали би живеелe за нив? Навистина живеелe? Би правеле подобри избори? Би биле подобри примери. Би ги оставиле лоши навики? Дали се грижите физички и психички, дали вежбате, се храневте здраво, за да живеете долго и среќно со нив?

На децата не им треба да бидете спремни да уми рате за нив. Им требате да живеете за нив – објавила на стори на својот Инстаграм профил Јелена и поставила навистина важни и суштински прашања.

– Долго време се мачам да кажам „извини“ кога е потребно и да прифатам дека не сум совршена.

Откако тргнав на духовниот пат на внатрешен раст, почнав да сфаќам колку е важно да се извини – истакна тогаш Јелена и откри како научила многу лекции на патот да стане подобра верзија од себе.

– Моето разбирање за животот е дека ние сме тука да бидеме луѓе и да го покажеме тоа во секоја улога што ја преземаме.

Како што стануваме помудри и постари, можеби ќе ги правиме работите подобро, но ќе продолжиме да грешиме. Треба да бидеме отворени за нови искуства во текот на животот.

Ќе престанеме да правиме грешки само ако престанеме да пробуваме нови работи. Мораме да ги прифатиме страдањата и болката како процес на учење.

Најкорисната вештина што некогаш ќе ја научиме е да се извинуваме и да учиме од сопствените грешки – заклучила Јелена во својот блог на кој многумина со чудење но и со вохит реагирале.

Previous articleИ покрај тоа што имаат многу, децата на Драгана Мирковиќ самите сакале да работат и да заработат, а ќерката не сака да слушне за брендирани фустани
Next articleЕлена Живот стана права домаќинка: Блазе си му на Бојан со ваква сопруга