Home Live Се огласи Марија Шерифовиќ, откако удри во својот автомобил по кавгата со...

Се огласи Марија Шерифовиќ, откако удри во својот автомобил по кавгата со саканата личност која ја изневерила

Се уште се зборува за инц идентот што Марија Шерифовиќ го направи на улица. Да потсетиме, ноќта меѓу 8 и 9 август во улицата Џорџ Вашингтон, во Стариот град, пејачката врескаше и со рака удри во автомобилот.

На социјалните мрежи се појави скан далозно видео на кое се гледа како вика додека го запира возилото на сред улица.

И додека сите шпекулираат зошто судијата од „Ѕвездите на Гранд“ изгубила контрола, како соговорник за еден белградски медиум, наводно добро упатен во овој случај, ја открива позадината на хаосот што го направила среде ноќ.

– Конфликтот настана поради класична љубомора. Марија била со пријателката и партнерката во нејзиниот автомобил. Се беше во ред до моментот кога партнерката призна дека ја изневерила.

Тогаш Шерифовиќ полуде. Изгубила контрола, го запрела возилото за да не предизвика сообраќајна несреќа и почнала да добива хистерија – вели изворот.

Наводно, според неговите зборови, пред инцидентот Марија, нејзината партнерка и пријателка се забавувале.

– Прекрасно си поминаа. Беа среќни, ништо не навестуваше дека вака ќе заврши. Меѓутоа, разговорот што започнал во автомобилот довел до сериозен проблем меѓу двете. Пејачката доживеа напад, закочи, скокна од автомобилот, а се останато се гледа на видеото – вели изворот.

Токму на видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како Марија вреска. Додека упатувала гна сни пц овки, таа се приближила до автомобилот и го удрила со тупаница.

Тогаш изнервираната Марија влегла во автомобилот и викала толку гласно што се слушнало дури и во зградата над која била паркирана. „Одговори ми – врескала Марија, додека таа пријателка цело време ја смирувала.

Иако на мрежите се шират различни теории на заговор за тоа за што всушност се работи, Марија ја опиша оваа ситуација.

– Иако никого не треба да засега, добив некои приватни лоши информации. Единствената личност на која треба да му се извинам е мојот автомобил и ако разбудив некого – изјавила пејачката.

По овој инцидент Марија Шерифовиќ на концертот во Зрењанин носеше завој на раката.

Иако пејачката се обидела да се оправда дека била повр едена кога ѝ помагала на мајка си Верица Шерифовиќ, вистината е дека таа удрила вов автомобил, што се откри дури по неколку дена благодарение на видеото кое заврши на социјалните мрежи.

По инцид ентот што го предизвика во јавноста, Марија Шерифовиќ не сакаше да се огласува.

Имено, сега Марија се огласи на Инстаграм и направи селфи на кое се насмевна од уво до уво, а потоа даде поддршка на српскиот фудбалски тим позирајќи во нивниот дрес.

– Напред „Орлови“! Со сето срце со српската репрезентација – напиша Марија во описот на фотографијата која ја објави.

Previous articleОваа наша згодна водителка е голема обожавателка на Игор Џамбазов, со мерак го следи на настап (ФОТО)
Next articleСоња Тарчуловска со неколку зборови опиша дека е многу горда и исполнета, ова е причината