Home Live Сите слики на Маја Поцевска се УАУ, ама со оваа, убавата водителка...

Сите слики на Маја Поцевска се УАУ, ама со оваа, убавата водителка се надмина себеси- вакво деколте нема во цела Македонија (ФОТО)

Иако долго време ја нема на ТВ екраните, Маја Поцевска остана запаметена како една од нашите најзгодни и најатрактивни водителки.

Поцевска веќе неколку години не ја гледаме на тв-екраните, но за среќа тука се социјалните мрежи преку кои може да ја лоцираме каде е ѝ што прави, напиша Слободен печат за Маја пред две години.

Маја тогаш беше на Бали. Екс-водителката уживаше во убавините на овој остров и објавуваше фотогафии и видеа од таму.

Маја на Фејсбук објавува слики и од нејзините излегувања, и секогаш во преден план е нејзиното дек-олте по кое е позната.

Маја во 2108 година си замина од ТВ Алфа и се вработи во Државната лотарија, и од тогаш поретко е во медиумите. Во една прилика, таа раскажа како и успева секогаш да изгледа толку добро.

– Линијата ја одржувам со редуцирана исхрана, долги пешачења во природа, претежно во планина и во „Фигурела“.

Години наназад секако од станување покрај личната хигиена што е неминовна основа, нанесувам дневна крема која треба да има и заштитен фактор, крема за околу очи и во последно време се покажа како добро- масажа со гумен масажер со ситни гумени влакненца и кружни движења, правам масажа и циркулација на лицето, а и подлабоко впивање на кремата.

Потоа следува нанесување на база пред пудра и дневна ненападна шминка. Секако во текот на денот во зависност од тоа дали ќе изглегувам некаде ја обновувам шминката.

А доколку дојдам дома веднаш ја отстранувам со масло за бришење шминка, потоа мицеларна вода, па тоник и повторно крема за лице.“, трече во Женски магазин Маја.

Поцевска веќе неколку години не ја гледаме на тв-екраните, но за среќа тука се социјалните мрежи преку кои може да ја лоцираме каде е ѝ што прави, напиша Слободен печат за Маја пред две години.

Маја тогаш беше на Бали. Екс-водителката уживаше во убавините на овој остров и објавуваше фотогафии и видеа од таму.

Маја на Фејсбук објавува слики иод нејзините излегувања, и секогаш во преден план е нејзиното дек-олте по кое е позната.

Во една прилика, ја прашаа кои се нејзините најголеми адути, а таа одговори: „Што би ги коментирала очигледни се хахаха задоволна сум од себе имам адути во ракав ги вадам по потреба мислам на духовните вредности се разбира“ , одговори Маја, но искоментира и за тоа како е да си мајка.

– Да си мајка е да си тука нема филозофија секоја мајка знае што значи тоа некого кого го сакаш буквално повеќе од себе треба да си нежна мајка полна со разбирање и секогаш на располагање кога е детето во прашање.

А успешна жена на деловен план тоа е веќе нешто друго да имаш јак желудник и „муда“ ете тоа искрено него у културна варијанта, да не згазиш никого а и да не дозволиш да те згазат а сепак да стигнеш до зацртаната цел“, рече Маја која има ќерка и е разведена.

Маја објави слики од својата ќерка Јана која изминатиов викенд имала свршувачка со својот избраник Стефан.

На сликите се гледа во колку убава девојка израснала Јана, убавината секако ја наследила од својата мајка.

Коментарите под сликите освен честитки за младите, велат дека времето брзо лета, а многумина не веруваат дека Маја веќе ќе стане баба, според тоа што се уште изгледа како млада девојка.

Речиси сите слики кои Маја ги објавила на Инстаграм се провокативни, а Маја навистина има што да покаже- убавина и фигура кои ги одржува и ги негува. Но, и покрај многуте слики од плажа, од забави во кратки фустани, една привлекува најмногу внимание.

Маја е сликана во тоалет, носи вело сако, а под него блуза која во преден план ги истакнува нејзините буј ни гра ди. Со оваа слика, Маја се надмина себеси, и се чини дека вакво деколте нема во цела Македонија!

Previous articleЉупчо Златев: Видов снимки од ремек делото на залижаниот кај Мајчин Дом, да бевме држава многу лошо ќе поминеа инвеститорите и изведувачите
Next articleШилегов: За да нема нејаснотии и да не проаѓа мантрата дека ми било криво